لندروور دیفندر و کاربردهای مختلف آن!

مدل جدید خودروی لندرووردیفندر (Land Rover Defender) به زودی به بازارهای جهانی خودرو عرضه خواهد شد. اینبار در این نوشته همانطور که در مطالب پیشین به شوخی با خودروهای مورد استفاده ابر قهرمانان مارول پرداختیم، به شوخی با این خودرو پرداخته و کاربردهای احتمالی این خورد را بررسی کرده و متناسب با آن کاربرد با استفاده از نرم افزار ویرایش تصاویر فوتوشاپ (Adobe Photoshop) به آن یک ظاهر خاص و جالب می دهیم. مدل مفهومی لندروور با نام DC100 در 2011 در نمایشگاه های خودروی جهان به نمایش در آمد. مدل جدید نیز بر اساس آن مدل مفهومی ساخته شده و تنها تغییر محسوس آن، استفاده از چراغ های روشنایی در روز (Daytime Running Lights یا DRL) بوده که به شکل دایره طراحی شده اند. حال می پردازیم به کاربرهای احتمالی این خودرو که ظاهری مناسب با آن کاربرد داشته باشد!


لندروور دیفندر در لباس خودرویی برای کنترل شورش در شهر!
ابعاد بزرگ و نمای تهاجمی و گستاخ لندروور دیفندر، آن را به خودرویی مناسب برای سرکوب و کنترل شورش های خیابانی نموده و دل هر شورشی را لرزانده و آن را به داخل خانه خود بر می گرداند. این خودرو با رنگ آمیزی به رنگ براق و خیره کننده و لامپ های گردان قرمز و آبی پلیسی خود، خودرویی مناسب برای نیروهای پلیس خواهد بود. شیشه ها و بدنه خودرو نیز از مواد ضد گلوله ساخته شده اند تا از جان سرنشینان در مقابل حملات احتمالی شورشیان حفاظت نمایند. جلو پنچره و چراغ های جلویی نیز با توری ها سخت پوشانده شدند تا کمترین آسیب ممکن به آنها وارد گردد. تایرهای این خودرو نیز از مدل های فوق العاده قوی با قابلیت حرکت در مسیر های خاکی و پر مانع بوده و مشکلی برای عبور از خیابان های پوشیده از سنگ و قطعات خرد شده خودروهای مورد حمله قرار گرفته، ندارد. رکاب خودرو نیز با استفاده از فلز گسترش داده شده و به بخش پایینی خودرو رسیده تا دسترسی اوباش و شورشیان را به زیر خودرو محدود نماید. ورودی های هوای موجود در جلوی خودرو نیز با توری ها و حفاظ های فلزی تقویت شده اند. همه این امکانات موجب آن شده اند که این خودرو با این ظاهر خاص، نمونه ای مناسب برای کنترل شورش های خیابانی شده و نیروهای ویژه پلیس بتوانند به راحتی از آن برای جابجایی بین نقاط بحرانی شهر استفاده نمایند.


لندروور دیفندر در نقش نمونه مخصوص ملکه الزابت دوم!
ملکه الیزابت دوم (Queen Elizabeth II) علاقه خاصی به رانندگی با خودرو داشته و پیش تر از این هم در حال سواری با مدل های قدیمی لندروور دیده شده است. خودروی اهدایی شرکت لندروور به ملکه احتمالا ظاهری مشابه این مدل بازسازی شده ما خواهد داشت. این مدل بر اساس مدل با فاصله دو محور بالای این خودرو طراحی شده و فضای لازم برای نشستن سرنشینان در صندلی های عقبی خودرو را تامین می کند. فضای با پشتی خودرو نیز با استفاده از پارچه پوشیده شده است. با توجه به مقام و منزلت ملکه، خودروی وی احتیاجی به رینگ های بزرگ آلیاژی نداشته و به جای آنها از رینگ های قدیمی و آهنی کوچک به رنگ سفید استفاده شده است. رنگ بکار رفته برای تزئین این خودرو نیز همان رنگ آبی سنتی این خودرو بوده و سقف آن نیز با رنگ سفید پوشانده شده است. برای این خودرو یک قلاب وینچ نیز در نظر گرفته شده تا ملکه هیچ نگرانی از بابت گیر افتادن در باتلاق ها و مسیر های پوشیده از گل و لای نداشته باشد.


لندروور دیفندر در نقش خودروی نظامی پلنگ صورتی!
باور کنید یا نکنید، رنگ صورتی یکی از رنگ های مورد استفاده در خودرو های نظامی است که قابلیت استتار در محیط های ماسه ای را به آن می دهد. بخش نظامی SAS نیز از خودروهایی با این رنگ استفاده کرده و نام آن ها را پلنگ های صورتی (Pink Panthers) نهاده است. بر اساس این ایده، ما مدل جدید لندروور دیفندر را تغییر داده و آن را به خودرویی مناسب برای مناطق جنگی و نظامی تبدیل خواهیم کرد.
بیشتر قطعات بدنه در این خودرو جدا شده تا علاوه بر کم کردن وزن و قابلیت مانور بیشتر، این امکان را به سربازان و نیروهای نظامی بدهد که به سادگی و بدون اتلاف وقت سوار خودرو شده و یا از داخل آن به بیرون بپرند! یک میله فولادی محکم (Roll Cage) نیز در جای ستون وسط خودرو قرار گرفته که وظیفه حفظ جان سرنشینان در هنگام چپ شدن خودرو را به عهده دارد. یک تیربار نیز در بالای آن نصب شده و وسائلی مانند مهمات و تجهیزات مخصوص به عبور در مناطق شنی و ماسه ای نیز در اطراف آن قرار گرفته اند. در بخش جلو و روی در موتور این خودرو نیز یک مسلسل چند منظوره ، کیسه های شن محافظ و تایر زاپاس خودرو ، دبه های آب و سوخت و ابزاری مانند بیل قرار گرفته اند تا این اطمینان را به فرماندهان بدهند که این خودرو تنها در صورتی متوقف خواهد شد که دستور توقف از طرف آنها صادر شده باشد!


لندروور دیفندر در مدل اختصاصی شرکت تویستد (Twisted Edition)
تویستد (Twisted) یک شرکت بریتانیایی است که به تقویت و تجهیز خودروی های دیفندر (Defender) پرداخته و آن ها را به ابزار و ادوات لوکس و مجلل مجهز می نماید. رنگ مورد علاقه این شرکت برای خودروهای خود رنگ مشکی مات بوده که در مورد لندروور دیفندر نسل جدید نیز به همان روش عمل خواهد شد و این خودرو به رنگ مشکی مات در خواهد آمد. جلو پنچره نیز تغییر کرده و با استفاده از ساختار توری شکل مشکی رنگ پوشیده شده تا با بدنه خودرو هماهنگی مناسبی پیدا نماید. از دیگر تغییرات انجام شده روی این خودرو نیز می توان به در موتور با پوشش مشکی رنگ، رینگ های بزرگ و زیبای مشکی رنگ آلیاژی اشاره کرد. این تایرها چسبندگی مناسبی در هنگام عبور از مسیر های آسفالته داشته و در هنگام عبور از پیچ ها عملکرد فوق العاده ای دارد. اما نقطه ضعف آن ها در این است که در هنگام خروج از جاده و ورود به مسیرهای خاگی و سنگلاخی به طرز محسوسی دچار افت شده و عملکرد مناسبی از خود نشان نمی دهند.
صندلی های موجود در بخش روباز عقبی با استفاده از یک میله تقویت کننده بزرگ در بر گرفته شده اند و موجب ایمنی سرنشینان بخش عقب در هنگام تصادف و چپ شدن می گردند. این صندلی های روباز این امکان را به شما خواهند تا همراه با دوستانتان به سفر در طبیعت پرداخته و از هوای لطیف و پاکیزه روستا ها و مسیر های فرعی لذت ببرید. در زیر در موتور این مدل از لندروور یک پیشرانه 8 سیلندر خورجینی به حجم 5 لیتر قرار گرفته که متعلق به مدل رنجروور اسپرت (Range Rover Sport) است. خروجی های دوبل اگزوز نیز در بخش جانبی و زیر در جلو قرار گرفته اند و صدای گوش نواز خودرو را به راحتی به سرنشینان منتقل می نمایند!


لندروور دیفندر در قامت یک خودروی مسابقات Camel Trophy
کمل تروفی یک سری مسابقه بود که به منظور محک زدن توانایی های خودروهای شاسی بلند و خارج از جاده بخصوص خودروهای لندروور مدل دیفندر بین سال هال 1980 میلادی تا 2000 میلادی برگزار می شد. برای رویارویی با رقیبان در این مسابقه، نمونه اختصاصی ما می بایست از حداکثر قابلیت های دینامیکی و فنی خود استفاده نموده و توانایی عبور از هر مسیر با هر سختی و دشواری را داشته باشد. به منظور حفظ توانایی مشاهده مسیر در شرایط آب و هوایی سخت، این مدل به چهار پروژکتور پر نور مجهز شده تا راننده این خودرو در هنگام تاریکی و مواجهه با هوای مه آلود، مشکلی در زمینه دید نداشته و بتواند مسیر مسابقه را بدون هیچ اشکالی طی نماید.
سیستم کمک فنرهای نرم این خودرو نیز این قابلیت را به راننده داده که با انجام مانورهای سخت از مسیرهای سنگلاخی عبور کرده و به هیچ وجه نگران گیر کردن خودرو در بین تخته سنگ ها نباشد. در بالای سقف این خودرو هم یک باربند مخصوص قرار گرفته که یک قایق کانو در آن وجود داشته تا هر زمان که راننده شرایط استفاده از آن را داشت، به گشت و گذار بر روی آب های خروشان رودخانه بپردازد. ورودی هوای موتور نیز به شکل یک لوله بوده که تا میان شیشه جلویی خودرو در بخش راننده ادامه پبدا کرده و قابلیت حرکت در آب های عمیق تر بدون احتمال خاموش شدن موتور خودرو را به راننده می دهد. لاستیک زاپاس نیز بر روی در موتور قرار گرفته است. اگر شما از خودروی خود انتظار انجام اعمال خارق العاده را داشته باشید، تنها خودروی مناسب برای شما این مدل از لندروور دیفندر خواهد بود!