تا به اینجا شاهد رویارویی نسل جدید تویوتا سوپرا با چندین رقیب نزدیک و قدرتمند بوده‌ایم که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ب ام و Z4، پورشه کیمن GTS و آئودی TT RS اشاره کرد؛ اما در ویدئویی که تماشا خواهید کرد این کوپه‌ی اسپورت ژاپنی در برابر یکی از خشن‌ترین و قوی‌ترین خودروهای عضلانی تاریخ یعنی داج چلنجر دیمن قرار می‌گیرد. چه کسی برنده است؟ پاسخ کاملاً واضح است!


در ویدئوی منتشر شده توسط دیمونولوژی، او چلنجر دیمن ارتقا یافته‌ی خود را به محل درگ نزدیک تگزاس آورده تا با سوپرا روبرو شود. البته این خودروی ژاپنی هم تیون شده تا عملکرد بهتری در خط مستقیم داشته باشد. اگرچه ما قدرت دقیق داج دیمن را نمی‌دانیم اما پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار آن در حالت استاندارد قدرت 840 اسبی با سوخت اکتان 100 داشته درحالی‌که قدرت آن با استفاده از سوخت اکتان 91 به 808 اسب بخار کاهش پیدا می‌کند. همچنین باید گفت این دیمن ویژه از ECU بازنگری شده و فیلترهای پرفورمنس سود می‌برد؛ اما سوپرا هم دارای ECU تیون شده و نیتروژن می‌باشد. با فعال شدن نیتروژن قدرت پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توربوی خودرو به 601 اسب بخار رسیده و سوپرا را به یکی از سریع‌ترین سوپراهای تاریخ تبدیل می‌کند.


البته همه‌چیز این ویدئو به یافتن پاسخ این سؤال که کدام خودرو سریع‌تر است مربوط نمی‌شود زیرا حضور سوپرا در خط درگ به تست و انجام تنظیمات و ثبت زمان‌های بهتر نیز گسترش یافته است. در واقع مالک سوپرا گفته که هدفش ثبت زمان 10 ثانیه برای مسافت 400 متر بوده است. او قبلاً زمان 11.1 ثانیه را بدون استفاده از نیتروژن ثبت کرده و مهم اینکه زمان یاد شده کاملاً خوب است زیرا رکورد سوپرای استاندارد در 400 متر حدود 12 ثانیه می‌باشد.


خب با این تفاسیر آیا تویوتا سوپرا توانسته زمان قبلی را بهبود ببخشد؟

 

منبع: پدال