مک‌لارن از سال 2021 دوباره از پیشرانه‌های مرسدس در خودروهای فرمول یک خود استفاده خواهد کرد. مک‌لارن که قهرمانی در مسابقات فرمول یک را در سابقه‌ی خود دارد، تصمیم گرفته تا دوباره به پیشرانه‌های آلمانی روی بیاورد. مک‌لارن در حال حاضر از پیشرانه‌های رنو در خودروهای فرمول یک خود استفاده می‌کند و این توافق تا پایان سال 2020 معتبر خواهد بود. اما مک‌لارن قصد دارد تا سال 2024 به یک توافق طولانی‌مدت با مرسدس بنز دست یابد.

توتو ولف، مدیر بخش موتور اسپرت مرسدس اخیرا در حاشیه‌ی مسابقه‌ی فرمول یک روسیه در سوچی در این مورد گفته است:

ما خوشحالیم که مک‌لارن دوباره تصمیم به تامین پیشرانه‌های خود از مرسدس گرفته است. ما امیدواریم این همکاری طولانی‌مدت ادامه داشته باشد و مک‌لارن دوباره بتواند با تیم‌های رده بالا شامل تیم خود مرسدس بنز نیز رقابت کند.

McLaren 2019 F1 car / خودرو فرمول یک مک لارن

اولین همکاری مک‌لارن و مرسدس در این حوزه از سال 1995 تا سال 2014 بود. پیش از آن در دهه‌ی 1980 و 1990 مک‌لارن با هوندا همکاری می‌کرد. طی این سال‌ها مک‌لارن توانست 78 بار برنده‌ی مسابقات فرمول یک شود. میکا هکنین در سال‌های 1998 تا 1999 توانست قهرمانی را به‌دست آورد و در سال 2008 نیز لوییس هملیتون به قهرمانی با تیم مک‌لارن دست پیدا کرد. گرچه مک‌لارن در سال 2014 تصمیم داشت تا با همکاری هوندا دوباره جایگاه خود را به دست آورد ولی در این کار ناکام ماند. طی این سال‌ها مک‌لارن در مسابقه‌ی 2012 در برزیل نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند که از پیشرانه‌ی مرسدس بنز در خودروی خود استفاده می‌کرد.

McLaren 2019 F1 car / خودرو فرمول یک مک لارن

به گفته‌ی زک براون، مدیر اجرایی واحد موتوراسپرت مک‌لارن، رنو نقش مهمی در احیای تیم مک‌لارن بازی کرد و حالا توافق جدید، قدم مهم دیگری برای موفقیت طولانی‌مدت در مسابقات فرمول یک است.

توافق مک‌لارن و مرسدس بنز که در حال حاضر پیشرانه‌های هیبریدی‌اش در این مسابقات به عنوان یک معیار سنجش شناخته می‌شوند، شامل تغییر قوانین می‌شود. به نظر می‌رسد که این توافق دقیقا چیزی است که تیمی مثل مک‌لارن در این برهه‌ی زمانی به آن نیاز دارد تا بتواند خود را در جدول بالاتر بکشد. مرسدس تامین‌کننده‌ی پیشرانه برای 4 تیم فرمول یک شامل مرسدس بنز، ویلیامز، ریسینگ پوینت و مک‌لارن در آینده خواهد بود. فراری نیز تامین‌کننده‌ی سه تیم فراری، آلفارومئو و هاس است. هوندا پیشرانه‌ی دو تیم ردبول و تورو روسو و رنو نیز تنها موتور خودروی تیم خودش را تامین می‌کند.
 

منبع: زومیت