به گزارش اقتصادآنلاین، بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مناطق وزارت کشور در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، صنعت خودروی کشور را پیشران اقتصاد مقاومتی دانست و گام های توسعه ای ایران خودرو در حوزه ارتقای ایمنی و کیفی محصولات با هدف جلب رضایت حداکثری مشتریان و توسعه و تعمیق ساخت داخل قطعات در راستای کاهش وابستگی و صرفه جویی ارزی را مناسب توصیف کرد.

وی درعین حال افزود: ‌خودکفایی در تمامی زمینه ها و کالاها، نه برنامه کشور ما و نه هیچ کشوردیگری است، اما چنانچه دشمنان نظام بخواهند با عدم تحویل کالا تولید و صنعت کشور را مختل کنند، باید درجهت تولید آن کالاها و قطعات تلاش کنیم .

دین پرست بر استفاده از توان شرکت های دانش بنیان دراین زمینه تاکید و خاطر نشان ساخت: ایران خودرو نیازهای فناورانه خود را مشخص و ارائه نماید تا با کمک این شرکت ها و استارت آپ ها  آهنگ رشد تولید شتاب بیشتری گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مناطق وزارت کشور با بیان این مطلب که در بهترین شرایط هماهنگی قوای سه گانه در زمینه رونق تولید قرار داریم، خاطر نشان ساخت:‌ وزارت کشور برای فرمانداران تکالیفی تعیین و ابلاغ نموده که احیای تولید و صادرات از مسئولیت های فرمانداران در شرایط جنگ اقتصادی است و این وزارتخانه آماده هرگونه همکاری جهت توسعه صادرات خودرو به کشور های همسایه می‌باشد.

معاون وزیر کشور اظهارداشت: تصویر ذهنی جامعه نسبت به خودرو سازان کمی مخدوش شده است که باید این نگاه با عرضه محصولات جدید، عمل به تعهدات و ارائه خدمات مطلوب‌تر تغییر کند.

در ادامه فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت:‌ درسال‌جاری، توسعه عمق ساخت داخل در تولید قطعات خودرو، عرضه سه محصول جدید و همچنین اجرای 639 پروژه در زمینه ارتقای کیفی محصولات، قطعات و مجموعه ها را هدف گذاری کرده ایم.

وی از رویکرد جدید ایران خودرو در حوزه صادرات و رسیدن به بالانس ارزی خبرداد و اظهار کرد:‌ درصورت تامین حداقلی سرمایه در گردش مورد نیاز، می‌توانیم افزایش تولید، توسعه صادرات و ارزآوری برای کشور را در این شرکت رقم بزنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان کرد: محصولات ایران خودرو درکشور های همسایه و دوست از استقبال خوبی برخوردار است که در صورت حمایت و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید، می‌توانیم سهم بیشتری از بازار های صادراتی را کسب کرده و ارز حاصل از صادرات آن را برای تحقیق و توسعه و عرضه محصولات جدید استفاده کنیم .

گفتنی است، معاون وزیر کشور و هیات همراه از خطوط تولیدی ایران خودرو و مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید این شرکت بازدید کرد.

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین