شرکت پراجکت کارز (Project cars) تمایل زیادی به پروژه‌های گران‌قیمت دارد و معمولا زمان زیادی نیز صرف ساخت خودروهایش می‌کند. جدیدترین خودرو این شرکت شورولت کامارو بسیار خاص مدل 1969 است. این خودرو به‌نام Z/409 معرفی شده و پراجکت کارز آن را از روی تصاویر مجله‌ی Hot Rod چاپ 2009 ساخته است. تغییرات این مدل از خودروهای شورولت بلر 1957، ایمپالا 1961، ایمپالا اس اس 1962، کوروار 1965 و کوروت 1966 و 1967 الهام گرفته شده‌اند. 

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

ساخت چنین خودرویی با این همه جزئیات به‌هیچ‌وجه کار ساده‌ای نبود و درحقیقت حدود هفت سال و پنج‌هزار نفر ساعت زمان برده است. صرف این زمان و دقت در جزئیات در این مدل شورولت کامارو باعث شده خودرو مذکور به‌هیچ‌وجه ارزان نباشد؛ به‌گونه‌ای که سازنده هزینه‌ای بیش از 500 هزار دلار را صرف ساخت این خودرو کرده است. با دقت در ظاهر این کامارو متوجه قسمت‌های اختصاصی و ویژه‌ی آن خواهید شد. برای مثال، در بخش عقب، سقف خودرو با مدل  کورویر (Corvair) سال 1965 یکسان است؛ ولی برای آن شیشه‌ی عقب سفارشی و پنل‌های بدنه‌ی ویژه‌ای طراحی و ساخته شده است. درون کابین نیز از داشبورد شورولت 1961 به‌کار رفته؛ ولی نشان‌دهنده‌های پشت فرمان جدیدی برای آن طراحی شده است. 

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

پیشرانه‌ی 6.7 لیتری V8 اساس قوای محرکه را تشکیل داده که البته حجم آن به 7.7 لیتر افزایش داده شده است. از تغییرات دیگر اعمال شده در این پیشرانه باید به استفاده از ورودی‌های هوای آلومینیومی اشاره کرد. مجموع تغییرات در بخش فنی سبب شده است قدرت موتور به 498 اسب‌بخار و گشتاور آن به 631 نیوتن‌متر برسد.برای انتقال نیرو به چرخ‌های عقب هم از جعبه‌دنده‌ی سه‌سرعته‌ی خودکار از نوع توربو 400 استفاده شده است. 

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

جدا از ظاهر کلاسیک این شورولت کامارو، قسمت‌های امروزی و مدرن نیز در این خودرو دیده می‌شود. این بخش‌ها شاسی، سیستم تعلیق چهاراتصالی، ترمزهای دیسکی Wilwood، سیستم تهویه‌ی مطبوع، ستون فرمان تاشو و سیستم صوتی حرفه‌ای را شامل می‌شوند. در‌حال‌حاضر، این مدل کامارو در وب‌سایت eBay برای فروش گذاشته شده است. در آگهی آن نوشته شده که خودرو از زمان ساخت، تنها 32 کیلومتر کار کرده است.
 

منبع: زومیت