اولین همکاری شرکت‌های شورولت و Bose به سال 1984 و چهارمین نسل کوروت C4 مربوط می‌شود. این دو شرکت از آن زمان تاکنون روی بهبود سیستم‌های صوتی و عرضه‌ی نمونه‌هایی قابل‌اعتنا برای دوستداران صدا و موسیقی کار کرده‌اند. Bose طیف گسترده‌ای از سیستم‌های صوتی را برای محصولات جنرال موتورز از جمله سیستم صوتی پانارای احساس‌برانگیز کادیلاک CT6 ارائه کرده است. این سیستم صوتی در محصول کادیلاک از 36 بلندگو استفاده می‌کند!


اما جدیدترین محصول Bose به‌طور ویژه برای نسل جدید کوروت پیشرانه وسط مهندسی شده است. مهندسان این شرکت در کل 14 بلندگو برای کوروت جدید در نظر گرفته‌اند که بنا به گفته‌ی خود شرکت باعث ایجاد بلندترین و واضح‌ترین صدا در یک خودروی دو نفره می‌شود. اخیراً ویدئویی کوتاه از نمایش همه‌ی 14 بلندگوی سیستم صوتی Bose در کوروت جدید منتشر شده که دیدن آن خالی از لطف نیست.


این سیستم صوتی که به عنوان یک آپشن در تریم های 2LT و 3LT در دسترس می‌باشد شامل بلندگوهای دامنه گسترده و توئیتر در هر درب خودرو است. همچنین یک ووفر 10 اینچی نیز برای ایجاد جذابیت صدایی بیشتر نصب شده است. در بخش‌های بالایی و گوشه‌ی داشبورد نیز دو بلندگوی دیگر قرار گرفته و یکی هم در مرکز وجود دارد که تعداد کل بلندگوها را به نه عدد می‌رساند. به منظور ایجاد تجربه‌ی شنیداری 360 درجه، Bose همچنین یک جفت بلندگو را در ستون‌های B نصب کرده و بلندگوی آخری هم بین صندلی‌ها و در سطح پشت‌سری‌های صندلی‌ها کار گذاشته شده است.


این بلندگوهای پنهان در واقع ووفرهای یاد شده هستند که به خاطر نبود فضای داخل کابین نسبتاً تنگ کوروت جدید پیکربندی bass عادی خود را از دست داده‌اند. به جای آن از معماری درب به عنوان محفظه bass استفاده شده و سطوح پددار جایگزین تنظیمات سنتی بلندگوهای موجود در اکثر خودروها شده است.


سیستم صوتی سری پرفورمنس Bose که یک پله بالاتر از سیستم صوتی استاندارد کوروت با 10 بلندگو قرار دارد در این خودرو هم به عنوان بلندگو و هم به عنوان بهبود دهنده‌ی صدای پیشرانه عمل خواهد کرد. شورولت می‌گوید دلیل استفاده از این تکنیک به شرح زیر است:

هیچ صدایی شبیه صدای واقعی پیشرانه نیست. ما از نظر محتوای صدا روی خود پیشرانه تکیه کرده‌ایم اما با توجه به قوانین و نیازهای موجود و حفره‌های موجود بین خروجی اگزوز و راننده، برخی فرکانس‌ها از دست رفته و باید آن‌ها را دوباره ایجاد نمود.

 

 

منبع: پدال