فراری سرجیو یکی از کمیاب‌ترین خودروهای روی زمین بوده و اخیراً یک یوتیوبر با نام MrJWW فرصت راندن آن را پیدا کرده است.


تنها 6 دستگاه از فراری سرجیو تولید شده و سه دستگاه از آن‌ها در آمریکا، یک دستگاه در ژاپن و دو نمونه‌ی دیگر هم در اروپا تردد می‌کنند. سرجیویی که مشاهده می‌کنید یکی از دو نمونه‌ی حاضر در قاره اروپا بوده و مالک آن کارلینک اینترنشنال است. اگر مالک تصمیم به فروش سرجیو بگیرد حداقل 4 میلیون دلار قیمت آن خواهد بود.


زیرساخت فراری سرجیو همان معماری بکار رفته در 458 اسپایدر می‌باشد. البته نیروبخش این خودرو نسخه‌ی قوی‌تر پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.5 لیتری تنفس طبیعی فراری 458 اسپچیاله است که حداقل قدرت 597 اسب بخاری دارد. این خودرو شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت حدود 3 ثانیه‌ای داشته و بنابراین جزو سوپر اسپورت های توانای دنیا می‌باشد.


فراری این خودرو را به خاطر ادای احترام به سرجیو پینین فارینای فقید که یک سال پیش از رونمایی این خودرو به عنوان کانسپت در سال 2013 فوت شود تولید کرده است. این خودرو چنان بازخورد مثبتی به دست آورد که فراری مجبور به تولیدش شد. شکی وجود ندارد که اگر فراری به میزان خاص و ارزشمند بودن این خودرو اهمیت چندانی نمی‌داد می‌توانست تعداد بیشتری از آن را بسازد اما فراری همواره سیاست‌های خاص خودش را داشته است.

 


قطعاً خرید فراری سرجیو یک سرمایه‌گذاری استثنایی بوده و بهای آن در سال‌های آتی افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت.

 

 

منبع: پدال