مرسدس بنز اعلام کرد یک جفت خودروی مسابقه‌ی EQ سیلور آرو 01 را در اختیار تیم مسابقه‌ای ونچوری قرار خواهد داد.


فصل 2020/2019 مسابقات فرمول E اولین فصل حضور مرسدس بنز در این سری رقابت‌ها بوده و مرسدس می‌گوید قرار دادن دو خودروی سیلور آرو 01 در اختیار تیم ونچوری باعث می‌شود تجارب بیشتر و سریع‌تری به دست آید زیرا استفاده انحصاری از دو خودرو توسط خود مرسدس برای کسب تجربه کافی نیست.


به عنوان بخشی از توافق صورت گرفته، تیم ونچوری از سیستم خنک‌کنندگی، فریم عقب، سیستم تعلیق عقب، دامپرها، نرم‌افزار، سیستم‌های الکترونیکی، سیم‌کشی و قوای محرکه (شامل اینورتر، پیشرانه، قطعات اکسل عقب و نرم‌افزار مدیریت انرژی) توسعه یافته توسط مرسدس-ای ام جی سود خواهد برد.


مدیر تیم مرسدس بنز EQ فرمول E گفته است:

ما در آستانه‌ی ورود به فرمول E از پیوستن تیم ونچوری به خانواده‌ی مرسدس خوشحال هستیم و به آن‌ها خوشامد می‌گوییم. ما در مرسدس-ای ام جی دانش زیادی در زمینه‌ی قوای محرکه‌ی الکتریکی شده و پرفورمنس به دست آورده‌ایم. این دانش نه‌تنها مزیت‌های زیادی برای تیم مسابقه‌ای ما داشته بلکه باعث پیشرفت ونچوری هم شده است. حضور 4 خودرو در فصل جدید فرمول E باعث شتاب گرفتن روند پیشرفت ما به‌سوی هدف نهایی که همان پیروزی است خواهد شد.


مدیر شرکت ونچوری هم اعلام کرده است:

 

ما از اینکه در فصل جدید مسابقات فرمول E از محصولات مرسدس بنز استفاده خواهیم کرد مفتخر هستیم. ترکیب کردن تجربه‌ی موجود در خودروهای الکتریکی پرفورمنس با نام مرسدس یک قدم رو به جلوی قابل‌توجه به منظور تثبیت جایگاه خود در مسابقات فرمول است. ما درباره‌ی عصر جدید خود کاملاً هیجان‌زده هستیم و من مطمئن هستم که این یک استارت برای سفری فوق‌العاده با همکاران جدیدمان خواهد بود.

 

 

 

منبع: پدال