خودروی لکسوس  LS که جز یکی از سدان های لوکس به شمار میرود، برای رقابت با محصولات بنز و بی ام و در کلاس مشترک عرضه شده است. اولین محصول از لکسوس در سال 1990 موفقیت چشمگیری را به وجود آورد که این نسخه هم در همان زمان در یکی از  نمایشگاه های خودرو رونمایی شد و باعث فروش 40000 میلیاردی در امریکا شد. امسال نیز در نمایشگاه دیترویت آخرین سری لکسوس معرفی شده است و این خودرو میتواند یکی از افتخار آفرینان باشد با اینکه شاسی بلند RX هنوز پرچم دار این کمپانی محسوب میشود. این مدل جدید از لکسوس از لحاظ سایز بزرگتر و پر قدرت تر شده است و ظاهر بسیار جذابی با چراغ های کشیده و جلوپنجره ی مدرن دارد. با این وجود مهندسان، بدنه بسیار زیبا با هنرنمایی در قسمت های گلگیر و تغییری در بدنه آن به صورت یک دست با سبکی که بسیار مشابه به خودروهای آئودی و پورشه پانامرا است. در موتوتل همراه ما باشید.
نسخه LS به خاطر 4 دره بودن، اتاق بزرگتری دارد و در یک مدل و یک سایز بدنه عرضه میشود تا بتواند به رقابت خود با محصولات مرسدس بنز کلاس S و آئودی A7و سری 7 بی ام و بپردازد. سیستم تعلیق در خصوص ویژگی های بخش گردش چرخ‌های عقب بر سر پیچ‌ها تغییراتی حاصل کرده و حتی میتواند ارتفاع خودرو را به هنگام ورود و خروج راننده تغییر دهد و تنها پیشرانه معرفی شده توربوی دوگانه با ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن‌متر گشتاور است. لکسوس اتوماتیک و با دیفرانسیل عقب معرفی شده که هر دو دیفرانسیل نیز قابل سفارش است و شتاب این خودرو در 4.5 ثانیه بین سرعت 0 تا 100 است.

در نمای داخلی نیز توجه بسیاری شده است که چرم مرغوب و طراحی داشبورد بسیار زیبا به  رنگ های متفاوت به کار برده شده است و طرح محل استراحت آرنج نیز به خوبی طراحی شده است.
تنظیمات برقی صندلی‌ها در ۲۸ حالت و استفاده از ماساژور و گرم کن صندلی و خنک کننده داخلی از آپشن‌های دیگر این خودرو است.  کروز کنترل با امکان ایست در ترافیک همرا با آلارم تعویض لاین حرکتی و تشخیص موجودات زنده در هنگام پارک و حرکت آهسته است. برای این خودروی رویایی هنوز قیمت قطعی اعلام نشده است ولی حداقل قیمت با کمترین آپشن ها را حدود 100000 دلار برآورد کرده اند. این سری از لکسوس در مقایشه با مرسدس بنز که 96000 دلار قیمت دارد، اقتصادی تر و پر فروش تر خواهد بود و فروش این مدل در کمتر از 1 سال آینده شروع میشود.