کراس‌اوور جدید ام‌جی HS در تابستان سال گذشته در بازار چین عرضه شد و حالا سرانجام به‌عنوان پرچم‌دار این شرکت به بازار بریتانیا هم رسیده است. نسخهٔ بریتانیایی این خودرو به‌جز ترکیب فرمان راست، کاملاً با نسخهٔ چینی یکسان است. HS در ظاهر همانند نسخهٔ بزرگ‌تری از کراس‌اوور ZS به نظر می‌رسد و به همین دلیل احتمالاً بسیاری از خریداران به‌سختی می‌توانند تفاوت میان این دو مدل را تشخیص دهند. درهرحال ازجملهٔ ویژگی‌های بیرونی برجستهٔ این خودرو می‌توان به جدیدترین نسخه از جلوپنجرهٔ ستاره مانند ام‌جی با لوگویی بزرگ‌تر از همیشه، دو سر اگزوز و محافظ آلومینیومی در زیر سپرها اشاره کرد.

 

متریال نرم و خوش لمس فراوان، موقعیت راحت راننده و صندلی‌های جادار از ویژگی‌های کابین HS هستند. ام‌جی ادعا می‌کند این خودرو برای سرنشینان جلویی بیشترین فضای شانه و سر را در کلاس خود ارائه می‌کند درحالی‌که سرنشینان عقب هم به لطف صندلی‌های تاشو، دو دریچهٔ تهویه، دو پورت USB و زیر آرنجی‌های تاشو، از راحتی مناسبی سود خواهند برد.

برای HS صرفاً یک پیشرانه در نظر گرفته شده که از نوع 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو با 160 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور است. نیروی این موتور در حالت استاندارد توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی انتقال پیدا می‌کند اما یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه هم برای آن قابل سفارش است. بااین‌حال هردو گیربکس نیرو را فقط به چرخ‌های جلو منتقل می‌کنند و خبری از سامانهٔ چهارچرخ محرک نیست.

HS ظرف 9.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند و حداکثر سرعت آن به 190 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این کراس‌اوور چینی-بریتانیایی به‌صورت ترکیبی با گیربکس دستی در هر صد کیلومتر 7.6 لیتر و با گیربکس اتوماتیک 7.8 لیتر سوخت مصرف می‌کند. HS در سه تیپ مختلف به نام‌های Explore، Excite و Exclusive به بازار عرضه می‌شود که قیمت تیپ پایهٔ Explore از 18,995 پوند آغاز می‌گردد. این تیپ به نمایشگر لمسی 10.1 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با اپل کارپلی و اندروید اتو، آینه‌های جانبی تاشو برقی با گرم‌کن، رینگ‌های آلیاژی 17 اینچی و سیستم ورود بدون کلید مجهز است.

قیمت تیپ Excite از 20,495 پوند آغاز می‌شود و رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی، دوربین پارک عقب، سنسور باران و ناوبری را به خودرو اضافه می‌کند؛ و نهایتاً تیپ بالا ردهٔ Exclusive هم با قیمت پایهٔ 22,995 پوند، کابین چرمی، راهنماهای LED، صندلی‌های جلوی اسپرت با گرم‌کن و تنظیم برقی، کنترل تهویهٔ دو منطقه‌ای، نورپردازی داخلی و سانروف پانورامیک را به همراه دارد. در مدل‌های مجهز به گیربکس دوکلاچه به تجهیزات این تیپ حالات رانندگی مختلف و درب صندوق برقی هم اضافه می‌شود.

علاوه بر این، تمامی تیپ‌های HS به‌صورت استاندارد به پکیج ایمنی Pilot ام‌جی هم مجهز هستند که شامل ترمز اضطراری فعال، کروز کنترل تطبیقی، دستیار حفظ حرکت میان خطوط، دستیار محدودیت سرعت هوشمند، کنترل هوشمند چراغ‌های جلو، هشدار ترافیک عقب، سیستم تشخیص نقاط کور و هشدار باز شدن درها می‌شود.

 

 

منبع: پدال