شرکت طراحی ایتال‌دیزاین (Italdesign)، وابسته به گروه خودروسازی فولکس‌واگن، اولین سرویس اشتراک سواری (تاکسی آنلاین) را برای کاربران صندلی چرخ‌دار رونمایی کرد. WheeM-i که کوتاه‌شده‌ی عبارت Wheelchairs Mobility Interface است، با همکاری ایتال‌دیزاین و شرکت اتصالات (Etisalat) تولید شده و در هفته‌ی فناوری جیتکس (GITEX) در دبی از 6 تا 10 اکتبر (14 تا 18 مهر) درمعرض نمایش عمومی قرار گرفت.

Italdesign WheeM-i / خودرو خودران الکتریکی ایتال دیزاین

WheeM-i خودرو الکتریکی نیمه‌خودرانی است که مسافرت در شهرها را برای افرادی آسان‌تر می‌کند که روی صندلی‌های چرخدار دستی سبک می‌نشینند.

Italdesign WheeM-i / خودرو خودران الکتریکی ایتال دیزاین

کاربران می‌توانند WheeM-i را ازطریق اپلیکیشن روی تلفن‌همراه رزرو و به نزدیک‌ترین مرکز دسترسی پیدا کنند و سپس سوار وسیله نقلیه شوند. در پایان سفر، کاربران آن را به نزدیک‌ترین مرکز در اطراف مقصد خود باز می‌گردانند.

Italdesign WheeM-i / خودرو خودران الکتریکی ایتال دیزاین

WheeM-i سیستم‌های یکپارچه‌ای دارد که به کاربران کمک می‌کند از بروز هرگونه برخورد با موانع ثابت یا سیار جلوگیری کنند. اپلیکیشن موجود روی تلفن‌همراه کاربران را قادر می‌سازد ازطریق API با دستگاه، سایر کاربران صندلی چرخ‌دار، سایر وسایل حمل‌ونقل و سایر برنامه‌های حمل‌ونقل ارتباط برقرار کنند.

بازدیدکنندگان نمایشگاه جیتکس نتوانستند نمایشی از عملکرد WheeM-i را مشاهده کنند. آن‌ها در نمایشگاه مذکور تمام کارها ازجمله رزرو دستگاه ازطریق برنامه‌ی اختصاصی، انتخاب مسیر، شبیه‌سازی استفاده از خودرو و امکان حرکت روی WheeM-i با یک صندلی چرخدار واقعی را انجام دادند.

Italdesign WheeM-i / خودرو خودران الکتریکی ایتال دیزاین

یورگ آستالوش، مدیرعامل ایتال‌دیزاین، در‌این‌باره توضیح داد:

به‌عنوان شرکتی که خدمات توسعه‌ را به صنعت حمل‌ونقل در سراسر جهان ارائه می‌دهیم، به‌شدت معتقدیم حمل‌ونقل آینده باید تأثیر مثبتی بر زندگی همه بگذارد. WheeM-i بخشی از این چشم‌انداز است که واقعا امیدواریم بتوانیم آن را به واقعیت تبدیل کنیم.

 

 

منبع: زومیت