به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی بی ام و نشان می دهد که فروش خودروهای پلاگین هیبریدی و الکتریکی گروه خودروسازی بی‌ام‌و آلمان (برندهای بی‌ام‌و/مینی) سرانجام توانسته سهم خود را در بازار افزایش دهد به گونه‌ای که به یک رکورد جدید دست پیدا کرده است.

کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو بر این باورند که معرفی و عرضه مدل‌های جدید از سوی شرکت بی‌ام‌و که از قدرت، زیبایی و ظرفیت باتری نسبتا بالایی برخوردار بودند، نتیجه بخش بوده و موفق شده نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان و طرفداران محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کند.

 مجموع کل فروش خودروهای بی‌ام‌و از آغاز سال 2019 میلادی تاکنون، 16 هزار و 35 دستگاه بوده که که دومین میزان فروش موفقیت آمیز این خودروساز آلمانی در سه سال گذشته به شمار می‌رود و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10.1 درصد رشد و افزایش یافته است. سهم خودروهای پلاگین هیبریدی نیز از میزان کل فروش خودروهای بی‌ام‌و/ مینی، 6.5 درصد گزارش و اعلام شده است که در نوع خود، رقم قابل ملاحظه ای محسوب می شود.

به گفته شرکت بی‌ام‌و، یکی از اصلی‌ترین دلایل رشد و افزایش فروش خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست این برند، معرفی و عرضه خودروی جدید بی‌ام‌و 330ای (BMW 330e) است.

در جای دیگر این گزارش، آمارهای مختلفی از انواع مدل‌های بی‌ام‌و از سوی این شرکت آلمانی ارائه شده است:

میزان فروش خودروهای مدل بی‌ام‌و آی3 و آی8 در ماه گذشته میلادی، سپتامبر 2019، 23.9 درصد رشد داشته و به چهار هزار و 148 دستگاه رسیده است.

خودروی مینی کوپر ای‌کانتری‌من (MINI Cooper S E Countryman ALL4) نیز با رشدی 35.9 درصدی برای نخستین بار در 9 ماهه اخیر، از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، موفق شده است 11 هزار و 996 دستگاه بفروشد.

 

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین