امسال بازار کراس‌اوور پرفورمنس با معرفی ب‌ام‌و X3 M و X4 M داغ‌تر شده است. این ب‌ام‌وهای بلندقامت که در نوع خود اولین هستند، ارتقاءهایی را تجربه کرده‌اند که آن‌ها را از نسخه‌های معمولی متمایز می‌کند. برای این خودروها حتی پکیج کامپتیشن هم ارائه شده که قدرت آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ اما X4 M چقدر سریع است؟ این سؤالی است که CarWow در جدیدترین مسابقهٔ درگ خود می‌خواهد پاسخ آن‌را پیدا کند.

در این رقابت در برابر X4 M شاسی‌بلندهای مدرن اروپایی قرار گرفته‌اند که در مقایسه با نمایندهٔ مونیخی‌ها از لحاظ قدرت چیزی کم ندارند. علاوه بر این، یک لندروور دیفندر قدیمی اما کاملاً ارتقاءیافته هم در این درگ حضور دارد. برای اینکه درک بهتری از شرکت‌کنندگان داشته باشیم، بهتر است پیش از تماشای ویدئو، این شاسی‌بلندها را روی کاغذ باهم مقایسه کنیم.

X4 M که در این مسابقه حضور دارد از نوع کامپتیشن است که این یعنی پیشرانهٔ 3 لیتری شش سیلندر خطی توئین توربوی آن 510 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. وزن این ماشین نیز برابر با 1900 کیلوگرم است. خودروی بعدی مرسدس G63 AMG است که از یک موتور 4 لیتری V8 توئین توربو با 585 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند اما این ماشین با 2485 کیلوگرم وزن، سنگین‌ترین خودروی این رقابت محسوب می‌شود.

رقیب بعدی پورشه کاین کوپه توربو است. زیر کاپوت این کراس‌اوور کوپه یک نیروگاه 4 لیتری V8 توئین توربو با 550 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور قرار دارد که با جثهٔ 2300 کیلوگرمی آن‌را به حرکت درآورد؛ و درنهایت سبک‌ترین و قدیمی‌ترین عضو گروه هم باولر بولداگ نام دارد که در اصل یک لندروور دیفندر ارتقاءیافته است و تنها 1800 کیلوگرم وزن دارد. این خودرو به پیشرانهٔ 5 لیتری V8 سوپرشارژ متعلق به رنجروور اسپرت SVR مجهز شده که 550 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

 

منبع: پدال