معرفی و بررسی لکسوس GS مدل 2017 

مدل GS شرکت خودرو سازی ژاپنی لکسوس (Lexus) خودرویی است در کلاس خودروهای سدان لوکس (Luxury Sedan) که به موفقیت چشمگیری دست یافته است. این نسل از این خودرو برای اولین بار در سال 2013 میلادی به بازار شد و با تکامل مرحله به مرحله و سال به سال خود به خودرویی تبدیل شد که در حال حاضر به بازارهای جهانی عرضه می گردد. عملکرد سیستم تعلیق و فنربندی این خودرو بسیار بالا بوده و مشابه نمونه های نصب شده بر روی خودروهای مطرح آلمانی است. پاسخگویی و واکنش فرمان این خودرو نیز بسیار چشمگیر است. طراحی داخلی نیز سبک و سیاق خودروهای آلمانی را داشته و نسل قبلی مدل های سری 5 شرکت خودروسازی بی ام و را به یاد می آورد. مواد اولیه و مصالح استفاده شده برای ساخت آن نیز از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار بوده و ظاهر کابین آن را بسیار لوکس و مجلل نموده اند. عملکرد بعضی از رقبای لکسوس GS بهتر بوده و برخی از آنها از توانایی های دینامیکی بهتری برخوردار بوده و سریع تر از آن هستند اما مجموعه امکانات و قابلیت های مختلف لکسوس GS را در کنار ارزش نمونه دست دوم و افت کم قیمت در هنگام فروش خرید این خودرو را به امری منطقی و قابل قبول تبدیل کرده است.

ویژگی ها و قابلیت های جدید لکسوس GS در مدل سال 2017 میلادی
بسته سیستم های ایمنی (Safety Plus Package) که بر روی مدل های سال 2016 لکسوس GS بطور انتخابی قابل سفارش بود برای مدل سال 2017 به صورت استاندارد بر روی این خودرو قرار گرفته است. این بسته شامل سیستم های کمکی مانند سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control)، سیستم جلوگیری از برخورد در جلوی خودرو (Forward Collision Detection) با قابلیت ترمز خودکار و تشخیص عابران پیاده، سیستم کنترل و حفظ خودرو در بین خطوط جاده بوده و برای مدل سال 2017 میلادی به لیست تجهیزات استاندارد بلند بالای این خودرو اضافه شده است. مدل GS 200t از سیستم ناوبری ماهواره ای به صورت استاندارد و در مدل پایه استفاده نموده و مدل دیفرانسیل عقب (RWD) GS 350 به سیستم دیفرانسیل با لغزش محدود (Limited-Slip Differential) مجهز شده که هندلینگ آن را بهبود بخشیده است. مدل پر قدرت GS F نیز مجهز به سیستم فنربندی تطبیقی (Adaptive Suspension) شده و قابلیت تجهیز به رینگ های آلیاژی فورج کاری شده و پولیش شده و سیستم نمایش اطلاعات و نشانگرهای خودرو بر روی شیشه جلویی راننده (Head Up Display یا HUD) را نیز دارد.
از نقاط قوت این مدل از لکسوس GS می توان به طراحی فوق العاده و دلپذیر داخلی و کابین، عملکرد و قابلیت های عالی و اسپرت، استفاده فراوان از تکنولوژی های روز دنیا در داخل کابین، قابلیت انتخاب بین مدل های معمولی و هیبریدی و صندلی های بسیار راحت ردیف دوم اشاره نمود. این خودرو نقاط ضعفی نیز مانند شتابگیری نسبتا ضعیف در مدل های مجهز به پیشرانه های کوچک در مقایسه با دیگر خودروهای کلاس سدان های لوکس و عملکرد نا مناسب سیستم اطلاعاتی و سرگرمی چند رسانه ای خودرو داشته که اگرچه اندکی سخت گیرانه بنظر می رسد، اما از خودرویی در حد و اندازه لکسوس انتظار نمی رود. مدل های مختلف لکسوس GS سال 2017 میلادی با قیمتی مابین 47.285 دلار  و 84.915 دلار  به مشتریان و علاقمندان خودروهای کلاس سدان لوکس عرضه می گردد.

مصرف سوخت
مدل GS 200t لکسوس که تنها با استفاده از سیستم انتقال قدرت به چرخ های عقب ارائه می گردد مجهز به یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری بوده که از سیستم توربوشارژر سود می برد. این موتور توانایی تولیدی نیرویی برابر با 241 اسب بخار و گشتاوری معادل  350 نیوتون متر را دارد. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) نیز مصرف سوخت این خودرو را معادل  10.7 لیتر در هر 100 کیلومتر مسیر شهری،  7.3 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیرهای بزرگراهی و  9 لیتر در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی اعلام کرده است. مدل F Sport لکسوس GS نیز مصرفی معادل  11.2 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر،  7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیر بزرگراهی و  9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر سیکل ترکیبی دارد.
مدل GS 350 لکسوس نیز از یک موتور پر قدرت 6 سیلندر خورجینی استفاده کرده و حداکثر نیروی تولیدی آن برابر با 311 اسب بخار بوده و گشتاور تولیدی آن نیز معادل 380 نیوتون متر است. مصرف بنزین این مدل در نمونه های دیفرانسیل عقب (RWD) در مسیرهای شهری برابر با  11.7 لیتر در هر 100 کیلومتر بوده در مسیرهای بزرگراهی مصرفی معادل  8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر را داشته و میانگین مصرف آن در سیکل ترکیبی برابر  10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است. تیپ F Sport این خودرو مصرف بیشتری داشته و توانایی پیمودن مسافتی معادل  12.3 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیرهای شهری،  8.7 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیر های بزرگراهی و  10.7 لیتر در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی را دارد. مدل چهار چرخ متحرک (AWD) لکسوس GS 350 نیز توانایی پیمودن مسافتی معادل 12.3 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیرهای شهری،  8.7 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیر های بزرگراهی و 9 لیتر در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی را دارد.
هر دو مدل GS 200t و GS 350 دیفرانسیل عقب از یک سیستم انتقال قدرت (گیربکس) 8 سرعته پیشرفته اتوماتیک استفاده می کنند و مدل چهار چرخ متحرک GS 350 قابلیت به یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک مجهز شده است. اگر به دنبال قدرت بیشتر از موتور خودروی خویش هستید، لکسوس مدل GS 450  هیبریدی را به شما پیشنهاد می کند. این خودرو قوی تر از مدل های دیگر بوده و توانایی تولید نیرویی معادل 338 اسب بخار را دارد. این خودرو از یک موتور شش سیلندر خورجینی (V6) با تکنولوژی چرخه اتکینسون (Atkinson Cycle - نوعی موتور احتراق داخلی که توسط جیمز اتکینسون در سال 1882 اختراع شد و هماهنگی مناسبی با موتورهای الکتریکی دارد) و دو موتور الکتریکی و باتری های نیکل-هیدریدی استفاده می کند. یک جعبه دنده CVT نیز وظیفه انتقال نیرو به چرخ های عقب این خودرو را بر عهده دارد. مصرف سوخت لکسوس GS 450h نیز برابر با  8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیرهای شهری،  6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیر های بزرگراهی و  7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی خواهد بود.
لکسوس یک پیشرانه قوی تر دیگر را برای مدل های GS خود درنظر گرفته تا علاقمندان را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد. لکسوس در مدل GS F خود از یک موتور 5 لیتری و بزرگ 8 سیلندر خورجینی استفاده نموده که نیرویی برابر با 467 اسب بخار و گشتاوری معادل  527 نیوتون متر را تولید می نماید. این خودرو به یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک مجهز شده که این نیروی تولیدی را به چرخ های عقب لکسوس GS F منتقل می کند. مصرف سوخت این مدل نسبتا بالا بوده و توانایی پیمودن  14.7 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیرهای شهری،  9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر در مسیر های بزرگراهی و 12.3 لیتر در هر 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی را دارد.

تیپ های مختلف و تجهیزات استاندارد و سفارشی
لکسوس GS برای سال 2017 میلادی در چهار مدل به بازار ارائه می گردد. این مدل ها عبارتند از GS 200t ، GS 350 ، GS 450 h و GS F و قیمتی مابین 47.285 دلار  در مدل GS 200t و 85.000 دلار  در مدل GS F دارد.

مدل GS 200t
این مدل از مدل های لکسوس که با قیمت 47.285 دلار  در مدل پایه عرضه می گردد به طور استاندارد مجهز به امکاناتی مانند رینگ های 17 اینچی آلیاژی، سانروف، چراغ های جلو مجهز به لامپ های LED، ورودو بدون کلید (Keyless) و استارت خودرو با استفاده از دکمه روشن/خاموش، دوربین دید عقب، غربیلک فرمان قابل تنظیم، صندلی ها جلوی با قابلیت تنظیم در 8 جهت مختلف به صورت الکتریکی، اثایه و ادوات داخلی مجهز به روکش چرم با کیفیت بالا، قابلیت ذخیره سازی تنظیمات صندلی راننده، قابلیت تنظیم نور آیینه های جانبی و وسطی، نورپردازی داخل کابین، تزئینات با استفاده از چوب، سیستم اطلاعاتی و سرگرمی چند رسانه ای (Infotainment) مجهز به صفحه نمایش رنگی و بزرگ 12.3 اینچی لمسی، سیستم ناوبری ماهواره ای (Navigation)، سیستم صوتی حرفه ای مجهز به 12 بلندگو با قابلیت پخش DVD ها موسیقی، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه (Dual Zone Climate Control)، سیستم ارتباطی بدون سیم بلوتوث به منظور ارتباط با گوشی های همراه هوشمند، رادیوی ماهواره ای، ورودی AUX، USB و ورودی خصوص iPod شده است.

مدل GS 350
مدل GS 350 لکسوس برای سال 2017 به امکانات و تجهیزاتی مانند رینگ های 18 اینچی آلیاژی، موتور 6 سیلندر خورجینی و پوشش هایی از چرم طبیعی برای ابزار و ادوات داخلی (به جز مدل پایه که از چرم مصنوعی استفاده می کند) با قیمتی معادل 51.670 دلار  به خریداران عرضه می گردد.

مدل GS 450 h
این مدل از لکسوس برای سال 2017 میلادی قیمتی معادل 64.610 دلار داشته و از پیشرانه هیبریدی، تزئینات لوکس با استفاده از چوب بامبو، صندلی های جلویی مجهز به گرمکن و سیستم تهویه مطبوع و غربیلک فرمان مجهز به گرمکن و پرده جلوگیری از تابش نور خورشید (Sunshade) الکتریکی استفاده می نماید. تمامی این تجهیزات به غیر از تزئینات با استفاده از چوب بامبو و موتور هیبریدی به صورت سفارشی قابلیت نصب بر روی دیگر مدل های این خودرو را دارند.

مدل GS F
مدل GS F لکسوس که قیمتی معادل 85.000 دلار دارد از موتور پر قدرت 8 سیلندر خورجینی استفاده کرده و تقریبا هر قابلیت و ابزاری را که در یک خودرو به آن نیاز داریم را به صورت استاندارد به مشتریان ارائه می نماید. به عنوان مثال لکسوس GS F از رینگ های آلیاژی 19 اینچ، سیستم خروجی اگزوز چهارگانه در بخش عقبی خودرو، سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control) و باله عقب (Spoiler) از جنس فیبر کربن استفاده می نماید. از دیگر تجهیزاتی که به صورت سفارشی (آپشن) بر روی مدل های GS شرکت لکسوس نصب می گردند می توان به سیستم تعلیق تطبیقی (Adaptive Suspension)، سیستم نمایش اطلاعات خودرو بر روی شیشه جلوی راننده (Head Up Display – HUD)، صندلی های جلوی با قابلیت تنظیم در 18 جهت مختلف، روکش هایی از جنس چرم بسیار مرغوب برای ابزار و ادوات داخلی، صندلی های بخش عقبی خودرو مجهز به گرمکن و سیستم صوتی فوق حرفه ای مارک لوینسون (Mark Levinson) با قدرت خروجی 835 وات و مجهز به 17 بلندگو اشاره نمود.
برای این خودرو در سال 2017 میلادی یک بسته ویژه نیز درنظر گرفته شده که با نام F-Sport شناخته می شود. در صورت استفاده از این بسته خودروی لکسوس شما مجهز به رینگ های آلیاژی 19 اینچ، سیستم فرمان پیشرفته (Variable Ratio Steering)، قابلیت فرمان پذیری و چرخش چرخ های عقبی خودرو (تنها در مدل های دیفرانسیل عقب) شده و با استفاده از طراحی خارجی بهینه شده و با استفاده از دیسک های ترمز بزرگ تر و کارآمدتر در چرخ های جلویی و کمک فنرهای ارتقا یافته با قابلیت اسپرتی بیشتر، صندلی اسپرت با قابلیت تنظیم در 12 جهت به صورت الکتریکی مجهز به لبه های برآمده به منظور در بر گرفتن کامل سرنشینان و مواد اولیه خاص در ساخت ابزار و ادوات داخل کابین نمای و قابلیت ویژه ای را به خودرو می دهد. فضای محفظه بار این خودرو نیز معادل 18.4 فوت مکعب (برابر با 521 لیتر) در مدل های معمولی بوده که این فضا  در نمونه های هیبریدی با توجه به وجود باتری ها به 14 فوت مکعب (معادل 396 لیتر) کاهش پیدا خواهد کرد. صندلی های ردیف عقب نیز قابلیت جمع شدن را نداشته و نمی توان با استفاده از آنها حجم صندوق عقب خودرو را افزایش داد.

ایمنی و تجهیزات کمکی رانندگی
لکسوس GS در مدل سال 2017 از سیستم های کمکی و امنیتی مانند سیستم کنترل پایداری (Stability Control)، ترمزهای دیسکی ضد قفل برای هر چهار چرخ خودرو، 10 کیسه هوا و سیستم تشخیص نقطه کور (Blind Spot Detection) و سیستم هشدار ترافیک عقب خودرو (Rear Cross Traffic Alert) به صورت استاندارد استفاده می کند.  تمامی مدل های این خودرو نیز به سیستم ارتباطی مخصوص شرکت لکسوس (Enform Safety Connect) مجهز شده اند که یک تماس 24 ساعته را با مرکز امداد شرکت برقرار نموده و در پیدا کردن و ردگیری در هنگام سرقت نیز کمک شایانی به مالکان خودرو های لکسوس می نماید. سازمان دولتی NHSTA هنوز این خودرو را مورد تست قرار نداده اما موسسه غیر دولتی IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) این خودرو را مورد ارزیابی قرار داده و در تمامی بخش ها به غیر از بخش تصادف های جانبی بخش جلویی موفق به دریافت بالاترین امتیازهای ممکن شده است.

تجربه رانندگی
کابین مدل های GS شرکت لکسوس برای سال 2017 میلادی به معنای واقعی کلمه مجلل و لوکس است. این مساله در تمامی بخش های این خودرو چشمگیر بوده و از نمونه های آن می توان به استفاده از مواد نرم و لطیف برای روکش نمودن داشبورد همراه با دوخت های با رنگ متضاد و روکش ها و تزئینات نفیس چرمی اشاره نمود. همانطور که پیشتر نیز گفته شد مدل GS 450h علاوه بر اینها از چوب بامبو نیز برای تزئینات داخل استفاده کرده که نمای مجلل تری را نیز به کابین خودرو داده است. صندلی های عقبی این خودرو نیز یکی دیگر از نقاط قوت مدل های GS بوده و فضای بسیار زیادی را برای سرنشینان در نظر گرفته و تجربه بسیار نرم و راحتی را برای آنها رقم می زند. موتور 6 سیلندر خورجینی نیز نمونه ایست که از سال های پیش بر روی این مدل خودرو نصب می شده و علیرغم گذشت زمان هنوز هم شادابی و طراوت خود را حفظ نموده و عملکرد بسیار بالایی دارد. گیربکس 8 سرعته اتوماتیک این خودرو نیز که تنها در مدل های دیفرانسیل عقب (RWD) نصب می گردد نیز کارکرد مناسبی داشته و هم در شتابگیری ها و هم در زمینه مصرف سوخت مناسب عمل می نماید. تقسیم قدرت در مدل GS 200t که مجهز به کوچکترین پیشرانه موجود بوده نیز مناسب بوده و حداکثر گشتاور تولیدی آن در دور موتور بسیار پایین 1.650 RPM در اختیار راننده قرار می گیرد.
با وجود اینکه با استفاده از دو موتور الکتریکی و باتری ها در مدل هیبریدی GS 450h وزن خودرو افزایش محسوسی داشته اما این خودرو بسیار سریع تر از رقبا و همتایان خود عمل می کند. این خودرو مجهز به جعبه دنده CVT بوده ولی قابلیت شبیه سازی تعویض دنده با استفاده از اهرم تعویض دنده داشته و حس خوبی را به راننده القا می نماید. لکسوس GS 450h مانند تمامی خودروهای هیبریدی شرکت تویوتا/لکسوس قابلیت استفاده جداگانه از موتور الکتریکی را داشته و می توان در سرعت های پایین بدون استفاده از موتور بنزینی به حرکت درآمده و به طی مسیر بپردازد. در هنگام حرکت در بزرگراه ها و سرعت های بالا، لکسوس های مدل GS سال 2017 میلادی بسیار مطمئن بنظر رسیده و به طور کامل در اختیار راننده قرار دارد. عملکرد فرمان در این خودرو اندکی مصنوعی بوده ولی به خوبی و با دقت بالا فرمان دهی راننده واکنش نشان می دهد. لکسوس های مدل GS خودروهایی بلند و کشیده هستند و به همین دلیل در هنگام عبور از پیچ های با زاویه بالا اندکی دچار مشکل شده ولی تنش خاصی به بدنه وارد نشده و این خودرو به ویژه در مدل های مجهز به بسته F Sprot به خوبی در اختیار راننده قرار می گیرد. ورود صدای محیط بیرون نیز بسیار پایین بوده و تقریبا هیچ صدایی اعم از صدای باد و یا حرکت چرخ ها بر روی جاده به داخل نفوذ نمی کند. عملکرد پیشرانه های موجود بر روی لکسوس های مدل GS نیز مناسب بوده و مدلGS F تنها به زمانی در حدود 4.5 ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ثانیه نیاز داشته که تنها اندکی از توانایی های شتاب گیری خودرو سوپر اسپرتی مانند شورولت کوروت (Chevrolet Corvette) پایین تر است.

رقبای موجود در بازار
در این کلاس از خودروها، رقبای توانمندی نیز مانند بی ام و سری 5، آکورا RLX، آئودی A6، کادیلاک CTS، جاگوار XF ، مرسدس بنز کلاس E و مدل های کارکرده و دست دوم آئودی A8 وجود دارند که همگی از توانایی های فنی و دینامیکی بسیار بالایی برخوردار بوده و همگی جزو بهترین نمونه های موجود در بازار هستند. در این مرحله به بررسی اجمالی و مقایسه آنها با مدل های لکسوس GS خواهیم پرداخت.
آکورا (Acura) مدل RLX سال 2017 خودر را به انبوهی از امکانات مجهز نموده و مدل Sport Hybrid این خودرو می توان به عنوان یک رقیب برای مدل GS 450h لکسوس بحساب آید. همانطور که گفته شده خودرو های موجود در این کلاس از بهترین نمونه های تولیدی بوده و آئودی A6 (Audi) نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و رقیبی جدی برای مدل های GS شرکت لکسوس خواهد بود. کادیلاک (Cadillac) نیز با ارائه مدل پرقدرت و پر ابهت CTS خود همیشه به عنوان یک سدان لوکس بسیار کارآمد و مجهز شناخته می شود. مدل های سری 5 ب ام و (BMW Series 5) نیز که امروزه بیشتر بر روی قابلیت های دینامیکی و اسپرتی آن تمرکز شده تا المان های لوکس و مجلل، هنوز خودرویی بسیار راحت بوده و از کیفیت رانندگی بسیار بالایی برخوردار است. جاگوار (Jaguar) نیز خودرویی بسیار مناسب و انعطاف پذیر بوده که نیازی به تعریف و تمجید ندارد. خودروهای کلاس E مرسدس بنز (Mercedes Benz E Class) نیز برای سال 2017 میلادی مجهز به انبوهی از امکانات رفاهی، سرگرمی و کمکی شده اند و از بالاترین تکنولوژی ها روز جهان استفاده می کنند. مدل های کارکرده آئودی A8 نیز می تواند به گزینه ای مناسب برای افرادی که به دنبال خودرویی با ظاهر زیبا و بروز و فضای زیاد در کابین هستند، بشمار آیند.

سخن آخر
با توجه به این مساله که در مدل های GS سال 2017 میلادی بیشتر از همیشه بر روی قابلیت های رانندگی این خودرو تاکید شده و استفاده از بسته F Sport نیز می تواند یک انتخاب خوب و هوشمندانه برای نصب در این خودرو باشد. اما مدل های پایه لکسوس GS نیز کاملا مناسب بوده و به امکانات و تجهیزات فراوانی مجهز شده اند.