تویوتامیرای (Mirai) از 4 سال پیش که به بازار معرفی شد، هیچ توجه خاصی را به خود جلب نکرد؛ چون طراحی چندان قابل‌توجه و جالبی ندارد. با وجود این، به نظر می‌رسد تویوتا برای نسل بعدی خودرو مذکور تصمیم گرفته رویکرد متفاوتی را اتخاذ کند. خودروساز بزرگ ژاپنی تصاویری از مدل 2021 میرای را منتشر کرده که نشان می‌دهند این خودروی هیدروژن الکتریکی طراحی بسیار زیبایی را در نسل بعدی خود به نمایش خواهد گذاشت. تغییرات در میرای هم در ظاهر گسترده هستند و هم در جنبه‌های دیگر.

به‌جز ظاهر جدید و زیبای مدل 2021 این خودرو، بزرگ‌ترین تغییر میرای 2021 را باید تبدیل‌شدن آن به یک خودروی دیفرانسیل عقب دانست. مدل فعلی تویوتا میرای یک خودروی دیفرانسیل جلو است ولی مدل آینده‌ی آن به دلیل استفاده از پلتفرمی متفاوت به‌عنوان یک خودروی دیفرانسیل عقب به بازار خواهد آمد. به‌گفته‌ی تویوتا، تبدیل میرای به یک خودروی محرک عقب به طراحان این امکان را داده که خودرویی با طول بیشتر، ارتفاع کم‌تر، پهنای بیشتر و مقاومت بالاتر تولید کنند. همچنین در نسل جدید تویوتا میرای رینگ‌های 20 اینچی به‌صورت استاندارد نصب خواهند بود. تویوتا اعلام کرده که در طراحی میرای جدید از خودروهای کوپه الهام گرفته و رنگ آبی خاص این خودرو نیز با استفاده از فناوری رنگ‌آمیزی لایه لایه روی خودرو اجرا شده است.

2021 toyota mirai

طراحی داخلی تویوتا میرای 2021 نیز مانند بیرون آن دستخوش تحول شده و نه‌تنها طراحی جدید بلکه کیفیت مواد بالاتری را نیز در این مدل شاهد خواهیم بود. طراحی داخلی میرای 2021 به گونه‌ای انجام شده تا با بیرون آن همخوانی داشته باشد. از امکانات میرای 2021 باید به آینه‌های جانبی دیجیتالی، نمایشگر لمسی 12/3 اینچی، سیستم رهیاب ماهواره‌ای و سیستم صوتی حرفه‌ای JBL با 14 بلندگو اشاره کرد.

2021 toyota mirai

تویوتا هنوز جزییات فنی میرای 2021 را منتشر نکرده است اما گفته که این مدل 30 درصد شعاع حرکتی بیشتری در مقایسه با نسخه‌ی فعلی خواهد داشت. نسل فعلی تویوتا میرای می‌تواند با هر بار سوخت‌گیری 498 کیلومتر را طی کند و به این ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که مدل 2021 بتواند با هر بار سوخت‌گیری تا حدود 650 کیلومتر مسیر بپیماید. اطلاعات بیشتر در مورد قوای فنی این خودرو با نزدیک شدن به زمان ورود به بازار آن در سال آینده منتشر خواهند شد.

2021 toyota mirai
 

منبع: زومیت