تویوتا کمری 2018 معرفی شد!

تویوتاکمری ۲۰۱۸ در حال ورود به بازار است! با طراحی بهبود یافته و در جهت لذت بیشتر در رانندگی. تویوتا کمری همچنان با قدرت در حال فروش است و حتی فروش چشم گیر کراس‌اوور‌ و شاسی‌بلند‌ها و کسب سهم بزرگتری از بازار نتوانسته است جایگاه پرفروش‌ترین خودرو سال 2016 سدان آمریکا را از تویوتا کمری بگیرد. تویوتا با عرضه ی هفتمین نسل کمری، به اولین گزینه‌ی خریداران خودروهای خانوادگی و سدان بدل شده است؛ چرا که کمری همواره خودرویی با کیفیت و مجهز به امکانات کامل مورد نظر مشتریان را به بازار ارائه کرده است و هیچ‌گاه مبنای توسعه ی خود را بر پایه ی طراحی خاص یا ابتکار قرار نداده است.امروز تویوتا در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۷ از نسل جدید این خودرو رونمایی کرد. سدان معروف کمری که پیش از این انتقادات زیادی بر آن وارد بود و کارشناسان خودرو رقبای کره ای‌ اش را برتر می دانستند، این بار قوی تر پا به عرصه ی رقابت گذاشته است؛ با بدنه ای پرحجم تر، طراحی اسپرت تر از پیش و تجربه ی متفاوتی که از رانندگی می دهد.
این خودرو تفاوت های اساسی ای با نسل قبلی دارد. تویوتا کمری ۲۰۱۸، ۱.۸ سانتی‌متر در عرض و در فاصله‌ی بین دو محور ۵ سانتی‌متر افزایش ابعاد پیدا کرده است. کمری همچنین در ارتفاع سقف ۲.۶ سانتی‌متر و در ارتفاع کاپوت ۴ سانتی‌متر کاهش اندازه داشته است. این تغییرات سبب شده است که راندن این خودرو نسبت به قبل تجربه ی متفاوتی باشد! در راستای این تجربه ی جدید تلسکوپی فرمان هم بیشتر مطابق درخواست راننده تغییر خواهد کرد. تغییر دیگر، کاهش ارتفاع داشبورد و سپر است تا بخش جلویی خود را بهتر ببیند. تویوتا سفتی سیستم تعلیق را زیاد کرده است تا توانایی های حرکتی و مانورپذیری کمری بهبود یابد؛ البته پیش‌تر، در سال ۲۰۱۵ گزارش هایی از صاحبان کمری منتشر شده بود که بر اساس دیدگاه آن‌ها، تویوتا ضریب سفتی سیستم تعلیق نسل قبلی کمری را کمی افزایش داده بود. به درخواست آکیو، مدیرعامل تویوتا، پلتفرم جدیدی برای نسل کمری 2018 طراحی شده است.
در این پلتفرم با نام TNGA، تمامی قطعات و اجزای خودرو با هدف لذت بیشتر راننده و سرنشینان طراحی شده‌اند. تویوتا کمری ۲۰۱۸ برای محور جلو در قسمت سیستم تعلیق خودرو، از نمونه‌ی دوجناغی جدیدی استفاده کرده است. در حالی که اتصال پیشرانه در چهار محل به شاسی نیز، نویز و لرزش آن را کم خواهد کرد. تویوتا در دیترویت 2017 این نکته را بیان کرد که بهبود قابلیت‌های فنی و حرکتی خودرو از اولویت های کاری تیم توسعه بوده است و سرنشینان به محض رانندگی با نسل جدید این خودرو، تفاوت‌های آشکار آن را حس خواهند کرد. تویوتا سیستم قوای محرکه و انتقال قدرت جدیدی را بر روی سدان جدید خود نصب کرده است. این شرکت در نسخه‌ی استاندارد این خودرو به جای استفاده از پیشرانه‌های کم‌حجم مجهز به توربوشارژر، از پیشرانه‌ی تنفس طبیعی با نام  Dynamic Force Engine بهره برده است. تویوتا در کمری مدل جدید، پیشرانه 4 سیلندری با حجم 2.5 لیتری، با کورس بیشتر، ضریب تراکم بالاتر، تزریق مستقیم سوخت، سیستم خنک‌سازی متغیر و سیستم انحصاری تغییر زمانِ باز و بسته شدن سوپاپ‌های تویوتا با نام  VVT-iE استفاده کرده است.
با وجود اینکه تویوتا میزان توان این پیشرانه‌ی 2.5 لیتری را منتشر نکرده است، اما اذعان داشته که توان تولیدی خودرو افزایش پیدا کرده است. پیشرانه 2.5 لیتری نسل قبل 178 اسب بخار و 170 پوند فوت گشتاور تولید می کرد. همچنین مصرف سوخت این خودرو بسیار بهتر شده است. اکنون مصرف سوخت خودرو های سدان خانوادگی 7.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. کمری 2018 علاوه بر نسخه استانداردش، در نسخه دیگری نیز به بازار عرضه می شود. نمونه‌ی دیگر این خودرو دارای پیشرانه ای به حجم 3.5 لیتر و 6 سیلندر است. این پیشرانه در خودروهای هایلندر و سینا تویوتا استفاده شده است. این دو پیشرانه استفاده شده در کمری 2018 دارای جعبه دنده‌های 8 سرعته خودکار هستند. همچنین تویوتا مدل هیبریدی این محصول را نیز به بازار عرضه خواهد کرد. این خودرو نیز از پیشرانه 2.5 لیتری بهره می برد، با این تفاوت که کم مصرف تر است و جعبه دنده متغیر با امکان شبیه سازی 6 دنده را دارد. همچنین موتور نصب شده روی این مدل الکتریکی خواهد بود. تویوتا کمری هیبریدی با دارای بودن باتری بزرگتر نسبت به نسل قبل امیدوار است که رکورد مصرف سوخت کمتر پریوس را بشکند. این بدان معنا است که تویوتا انتظار دارد مصرف سوخت این مدل از کمری رکوردی برابر 4.45 لیتر در هر 100 کیلومتر را بر جا گذارد.
باتری کمری هیبریدی 2018 از صندوق عقب ماشین به زیر صندلی ها آورده شده است که باعث ایجاد فضای بیشتری برای بار و همچنین توزیع وزن بهتر ماشین گردیده است. تویوتا برای اسپرت کردن بیشتر کمری مدل 2018 تغییرات در کابین خودرو ایجاد کرده است. در این مدل کابین خودرو بیشتر به سمت راننده منعطف شده است. مشتریان می‌توانند با توجه به سلیقه خود، سیستم جدید تویوتا با نام رابط انسان ماشین را در کمری مدل جدید سفارش دهند. در این پلتفرم از یک نمایشگر 7 اینچی به جای نشانگر های آنالوگ سرعت شمار و کیلومتر شمار استفاده می شود. همچنین نمایشگر 10 اینچی هداپ میان داشبورد و ادوات کنترل لمسی که وظیفه کنترل سیستم تهویه خودرو را بر عهده دارد نیز از جمله قسمت های سفارشی خودرو است. سیستم Entune 3 نیز که نوآوری جدید تویوتا برای برقراری ارتباط بهتر با راننده است، می‌تواند توسط مشتری سفارش داده شود. همچنین سیستم وای فای داخلی (با بهره گیری از اینترنت 4G) و ساب‌ووفر و سیستم صوتی JBL نیز می تواند به در خواست خریدار، در این خودرو سفارشی شود. تویوتا سیستم ایمنی Toyota Safety Sense  را به صورت پیش‌فرض برای تمامی مدل‌های کمری 2018 در نظر گرفته است. این سیستم امکاناتی نظیر سیستم‌های ترمز اضطراری، جلوگیری از برخورد خودرو با موانع روبه‌رو، تشخیص عابر پیاده، حفظ خودرو در مسیر، کروز کنترل هوشمند تطبیق‌پذیر، روشنایی خودکار و فرمان‌پذیری خودکار را برای خودرو به ارمغان می آورد. اما سیستم های بررسی نقاط کور خودرو و بررسی ترافیک پیش‌رو از جمله امکاناتی است که می‌تواند به سفارش خریدار در خودرو نصب شود. زمان ورود این خودرو به بازارهای جهانی اواخر تابستان 2017 اعلام شده است.