داستان جک جی3 در ایران برمیگردد به بهمن سال 1390. جک در اویل تولید این خودرو نام Tojoy را برای آن انتخاب کرده بود که بعدها اسم این خودرو را به جی3 تغییر داد. جی3 در سال 2009 میلادی ( سال 1388 شمسی) به بازار چین عرضه شد. با نبود برندهای معتبر خودرو سازی هر روز شاهد پیشرفت فروش خودروهای چینی در کشور هستیم. هیمن دلیل باعث شده تا شرکت جک که در مقام نهم خودرو سازی چین قرار دارد بتواند محصولات ارزان خود را با قیمت حدود دو برابر در ایران به فروش برساند. در واقع می توان این خودرو را جایگزین خودروی فولکس واگن گل در خط مونتاژ کرمان خودرو دانست که چند سالی هست که توقف تولید شده است.طراحی جک جی3 نیز مانند بقیه ی خودروهای این شرکت توسط تیم طراحی ایتالیایی این شرکت انجام شده است. به گفته ی مدیر عامل جک تیم طراحی سعی خود را برای یک طراحی مطابق با فرهنگ چین کرده  است.
حال خوب یا بد این خودرو توانسته به پلاک ملی کشورمان دست پیدا کند. این خودرو در اوایل ورودش به ایران به علت قیمت 19 میلیونش درسال 1390 با شکست مواجه و مورد استقبال قرار نگرفت. جک جی3 دارای یک پیشرانه ی 1.3 لیتری 4 سیلندر بوده که توسط کارخانه ی میتسوبیشی تولید شده است.. این پیشرانه تنها توان تولید 92 اسب بخار قدرت را دارد. جک جی 3 با این موتور حتی نمی تواند به سرعت 200 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن 160 کیلومتر است. جالب است بدانید که حتی خود کارخانه ی اصلی درباره ی صفر تا صد این خودرو، هیچ عدد رسمی را اعلام نکرده است. اما تست های انجام شده عدد 16.5 ثانیه را به ثبت رسانده است. جک برای این خودرو یک گیربکس 5 سرعته ی دستی را در نظر گرفته است. جک جی 3 دارای 3965 میلی متر طول، 1650 میلی متر عرض و 1445 میلی متر ارتفاع است. جی 3 با داشتن این ابعاد می تواند 380 لیتر فضای بار را اختیار شما قرار دهد. یکی از نکات مثبت این خودرو مصرف ترکیبی سوخت 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر است که توسط یک مخزن سوخت 45 لیتری پشتیبانی می شود. جی 3 از نظر کیفیت کابین نیز تعریفی ندارد.
شاید در نگاه اول خوب به نظر برسد، اما پس از اینکه چند کیلومتر کار کند، قطعات شروع به از دست دادن کیفیت خود می کنند. اما طراحی داخل این خودرو و محل قرار گیری لوازم قابل قبول است. جی3 با اینکه یک خودروی هاچ بک محسوب می شود، اما فضای کافی و خوبی برای سرنشینان فراهم کرده. این خودرو بیشتر مناسب یک خانواده 3 نفره است. بالاخره جی3 یک خودروی هاچ بک است و هر چقدر هم طراحی خوبی داشته باشد، فضای سرنشینان عقب خودور فضای کافی را ندارند. جی3 از امکانات زیادی برخوردار نیست. از امکانات این خودرو می توان به فرمان هیدرولیک، هشدار باز بودن درب خودرو، قفل کودک، سنسور دنده  عقب و آیینه ی برقی اشاره کرد. البته از این خودرو نباید بیشتر از این هم توقع داشته باشید. از نظر ایمنی نیز این خودرو به سیستم ABS و EBD مجهز شده است. همچنین جک برای راننده و سرنشین جلو نیز کیسه ی هوا در نظر گرفته است. بهترین نمره ای که جی 3 توانسته در تست های تصادف خودرو به دست بیاورد، 3 ستاره بوده است. تست های انجام شده بر روی این خودرو نشان داده تا بیشترین آسب در موقع تصادف به زانو ها وارد می شود. این خودرو تا پایان سال 1392 در خط مونتاژ کرمان موتور قرار داشت. اگر قصد خرید این خودرو را دارید، می توانید کارکرده ی آن را در حدود 25 میلیون تومان خریداری کنید.