در گزارشاتی گفته شده است که برخی از محصولات پرچم‌دار آیندهٔ AMG الکتریکی‌سازی خواهند شد و حالا به نظر می‌رسد یکی از آن‌ها C63 باشد. به گفتهٔ اتوکار در نسل آیندهٔ این سدان کامپکت اسپرت هیچ اثری از موتور 4 لیتری V8 کنونی نخواهد بود و موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ خانوادهٔ 45 جایگزین آن خواهد شد. این موتور که M139 نام دارد، هم‌اکنون در مدل‌های A45 S و CLA45 S حداکثر 421 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

 

البته گفته شده این موتور در نسل آیندهٔ C63 هیبریدی خواهد شد و بنابراین خروجی آن به بیش از 500 اسب بخار خواهد رسید. این موتور چهار سیلندر به‌گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند هم به‌صورت عرضی و هم به‌صورت طولی نصب گردد و ممکن است در نسل آیندهٔ کراس‌اوور GLC63 هم مورداستفاده قرار گیرد. علاوه بر این، احتمال استفاده از نسخهٔ تضعیف‌شدهٔ این قوای محرکهٔ چهار سیلندر هیبریدی در مدل‌های C43 و GLC43 آینده هم وجود دارد.

نسل آیندهٔ C63 همچنان ب‌ام‌و M3 سدان، M4 کوپه و M4 کانورتیبل را به چالش خواهد کشید زیرا انتظار می‌رود کماکان در نسخه‌های سدان، کوپه و کانورتیبل تولید شود اما گفته می‌شود نسخهٔ استیشن آن حذف خواهد شد و بنابراین دیگر رقیبی برای آئودی RS4 در خانوادهٔ C کلاس وجود نخواهد داشت. بااین‌حال مرسدس-آام‌گ گفته است که این اطلاعات در مورد نسل آیندهٔ C63 بر اساس حدس و گمان است و ما در مورد حدس و گمان‌ها اظهارنظری نمی‌کنیم.

 

 

 

منبع: پدال