اگر کسی سرمایه‌ی زیادی داشته باشد، یکی از بهترین راه‌های صرف‌کردن آن خرید گجت‌های گران‌قیمت مخصوص جیمز باند است. اخیرا نیز جذاب‌ترین گجت جیمز باند، یعنی خودرو استون مارتین DBS سوپرلجرای، به بازار عرضه شده است. دنیل کریگ، بازیگر نقش جیمز باند، استون مارتین DBS سوپرلجرا را طراحی کرده است. البته این ادعای خودِ استون مارتین است و مشخص نیست کریگ به‌عنوان بازیگر چقدر در طراحی این خودرو دخالت داشته است.

شایان ذکر است فقط هفت دستگاه از این خودرو خاص تولید و با قیمت 700 هزار و 7 دلار به بازار عرضه خواهد شد. این هفت دستگاه خودرو همگی به رنگ آبی هستند و خریداران علاوه‌بر خودرو، ساعت گران‌قیمت و کم‌نظیر Omega Seamaster Diver 300m را نیز هدیه خواهند گرفت. از دیگر هدایایی که مالکان خودروی جیمز باند دریافت خواهند کرد باید به دستگاه فروش نوشیدنی Moet & Chandon به قیمت 35 هزار دلار، کیسه بکس Versace با ارزش 1550 دلار و جعبه‌سیگار Bey Berk به قیمت 165 دلار اشاره کرد. 

007 Aston Martin DBS Designed by Daniel Craig

استون مارتین در بخش فنی DBS سوپرلجرا از پیشرانه‌ای 5/2 لیتری V12 تویین‌توربو استفاده کرده است که می‌تواند 715 اسب‌بخار قدرت و 900 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. گرچه این خودرو مانند خودرو فیلم‌های جیمز باند به کلید پرتاب‌کردن سرنشین از خودرو مجهز نیست، درعوض می‌تواند در 3/4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتربرساعت برسد و حداکثر سرعتش نیز 335 کیلومتر‌بر‌ساعت است.

007 Aston Martin DBS Designed by Daniel Craig

ساعت امگا که به مالک این خودرو هدیه داده می‌شود، کیفی با نقش‌ونگاری ویژه دارد و در بسته‌ی آن، یک قطعه بلیت مراسم اکران اولیه‌ی جدیدترین فیلم جیمز باند (No Time to Die) نیز قرار دارد. به‌گفته‌ی نیومن مارکوس، 12 درصد (حداقل 330 هزار دلار) از سود حاصل از فروش این خودروها به سازمان The Opportunity Network اهدا خواهد شد.
 

منبع: زومیت