به گزارش اقتصادآنلاین، ایران خودرو در اطلاعیه ای عنوان کرده است: تمامی خودروهائی که از ابتدای سال تولید شده اند به نام مشتریان فاکتور شده است و هیچ دلیلی برای دپو کردن خودروهای تولید شده در پارکینگ وجود ندارد از طرفی سند خودروهای تولیدی مطابق ضوابط موجود و طبق تولید روزانه درحال صادر شدن است و افزایش قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار بنا به دلایلی  به غیر از فاکتور صورت گرفته است.

در این اطلاعیه ضمن رد شایعات مبنی بر عدم صدور فاکتور برخی از خودروها با هدف بالا رفتن قیمت بازار، تاکید شده است، قیمت برخی از خودروهای تولیدی خودروسازان در بازار در روزهای اخیر افزایش جزئی را تجربه کرده است که بررسی میدانی کارشناسان نشان می دهد جو روانی ایجاد شده توسط سودجویان و واسطه گران سبب افزایش 2 تا 2.5 درصدی قیمت محصولات خودروسازان در بازار شده است و هدف سودجویان از اشاعه شایعات اینچنینی بالا بردن قیمت خودروها در بازار و کسب سود بیشتر است . البته شرکت ایران خودرو برای مقابله با پدیده گرانی خودرو در بازار برنامه هایی را از قبیل افزایش میزان تولید، تداوم فروش تنظیم بازار و ... در دست اقدام دارد که با مهیا شدن شرایط اجرا و بکار بستن برنامه های مذکور قطعا از التهاب قیمت ها در بازار کاسته خواهد شد.

برمبنای این گزارش، شرکت ایران خودرو از ابتدای شهریور تا 28 مهر ماه جاری سند بیش از 52 هزار دستگاه خودرو را صادر نموده و این خودروها را تحویل مشتریان داده است.

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین