نخستین نمایش جهانی هوندا فیت (جاز) جدید در نمایشگاه خودرو توکیو 2019 در فاصله‌ی کمی به‌دنبال رونمایی در اروپا انجام شد. نسل چهارم هوندا جاز که به‌طور انحصاری به‌عنوان خودروی هیبریدی در اروپا عرضه می‌شود، برای اولین‌بار نسخه‌ی کراس‌استار (Crosstar) را در کنار سبک بدنه‌ی معمولی ارائه می‌دهد. جاز 2020 همچنین نمایش سیستم محرکه‌ی برقی e:HEV را در اروپا به‌عنوان بخشی از برند e:Technology افتتاح می‌کند؛ سیستمی که در آینده روی تمام خودروهای الکتریکی این برند ژاپنی سوار خواهد شد. هوندا در نظر دارد تمام مدل‌های اصلی اروپایی خود را تا سال 2022 به قوای محرکه‌ی برقی مجهز کند.

Honda Fit Jazz / هوندا فیت جاز

هوندا جاز جدید برای اولین‌بار به‌طور استاندارد از پیشرانه‌ی هیبریدی دو موتوره بهره می‌برد. هنوز هیچ مشخصاتی از این پیشرانه منتشر نشده است، اما به ادعای هوندا پیشرانه‌ی جدید، ترکیبی استثنایی از عملکرد توانمند و بی‌دردسر در رانندگی و صرفه‌جویی چشمگیر سوخت ارائه می‌دهد. سیستم هیبریدی که اخیراً برای هوندا جاز توسعه یافته است، همچنین می‌تواند حس رانندگی روان، پاسخگو و مستقیم به سرنشینان ارائه دهد. 

Honda Fit Jazz / هوندا فیت جاز

هوندا فیت مخصوص بازار ژاپن با نسخه‌ی جدید کراس‌استار هم تولید می‌شود که افزایش ارتفاع سواری، طراحی منحصربفرد جلوپنجره، روکش‌های صندلی ضد آب و باربند سقفی یکپارچه را به همراه دارد.

Honda Fit Jazz / هوندا فیت جاز

نسل جدید جاز، کابین راحتی و جاداری ارائه می‌دهد که در میان خودروهای کلاس B کم‌نظیر است. صندلی‌های عقب نیز بهبود یافته و همچنین نشیمن‌گاه صندلی ضخیم‌تر شده است.

ستون‌های جلو که 50 درصد نازک‌تر از قبل شده‌اند، دید افقی را بهبود می‌بخشند؛ در عین حال شیشه جلو‌ی گسترده اجازه ورود نور بیشتری به داخل کابین را می‌دهد. مدل جدید همچنان طرح هوشمندانه‌ی نسل پیشین خود برای قرارگیری مخزن سوخت در مرکز شاسی و زیر صندلی‌های جلو را حفظ کرده است. چنین طرحی باعث می‌شود تا هوندا جاز 2020 بتواند صندلی‌های جادار و تطبیق‌پذیر در ردیف عقب را حفظ کند. هر دو ردیف صندلی‌ها انعطاف‌پذیری کاملاً تخت یا تاشو را برای کمک به حمل بار ارائه می‌دهند.

Honda Fit Jazz / هوندا فیت جاز

 هوندا جاز 2020 سیستم جدید سرگرمی و اطلاعاتی مبتنی بر صفحه‌ی لمسی را با قابلیت استفاده در گوشی هوشمند، اتصال WiFi و سیستم‌عامل اندروید اتو و همچنین قابلیت اتصال بی‌سیم به اپل کارپلی را ارائه می‌دهد.

 پکیج ایمنی هوندا سنسینگ (Honda Sensing)، جامع‌ترین مجموعه از امکانات ایمنی پیشرفته و کمک‌راننده را در کلاس خود ارائه می‌دهد. جاز 2020 با دوربینی با کیفیت بالاتر، آگاهی بهتری از محیط خودرو در اختیار راننده می‌گذارد که از جمله می‌توان به علائم ترافیکی کنار جاده اشاره کرد.

Honda Fit Jazz / هوندا فیت جاز

علاوه بر این، سیستم ترمز اضطراری خودکار، شناسایی عابران پیاده و دوچرخه‌سواران را در شب ممکن کند. هنگام ورود ناگهانی وسایل نقلیه در مسیر یا پیچیدن به داخل مسیر خودرو، این سیستم ترمز نیز اعمال می‌شود. به لطف سیستم دوربین جدید، کروز کنترل انطباقی می‌تواند در سرعت‌ حرکت پایین و در جاده‌های شهری و روستایی و همچنین بزرگراه‌ها با سیستم جلوگیری از انحراف مسیر، هماهنگ باشد.
 

منبع: زومیت