آواتار نام یکی از شعبه‌های گروه خودروسازی مارلین انگلستان است، کمپانی مرلین شهرت خود را بیشتر مدیون خودروهای کیت که مخصوص پیست هستند به دست آورده است. در روزهای اخیر آواتار از اولین محصول خود رونمایی کرده است: خودرویی سوپر اسپرت با پیشران‌های 2 و 2.3 لیتری. این خودرو جدید را می‌توان از سری اکوبوست فورد سفارش داد که قبلا هم در خودروهایی مانند زئوس E10 و E10R که آن‌ها هم اسپرت بودند استفاده شده است. تشابه دیگر آواتار با این خودروها نحوه‌ی نصب پیشران‌هاست که در تمام آن‌ها به صورت طولی می‌باشد. در موتوتل همراه ما باشید.
آواتار رودستر 2 لیتری که ماکسیمم سرعت آن 233 کیلومتر بر ساعت است دارای 250 اسب بخار است، این خودرو هم چنین می‌تواند در مدت 4 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.
مدل دیگر یعنی آواتار رودستر 2.3 لیتری دارای حداکثر سرعت 265 کیلومتر بر ساعت است. در این مدل شاهد قدرت 350 اسب بخار هستیم که می‌تواند در مدت 3.6 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.
 بر اساس گفته‌های مدیر و طراح ارشد این شرکت، آقای دیلان پوپوویچ، علت پایین بودن وزن خالص خودروی آواتار رودستر طراحی در شاسی به صورت تیوب مانند و به کار بردن پنل های فایبرگلاس در بدنه‌ی اصلی خودروست. در طراحی این خودرو دقت ویژه‌ای به محل قرارگیری صندلی‌ها در وسط بدنه‌ی خودرو و همین طور قرار گرفتن مخزن سوخت در محل مناسب خود شده است. این خودرو دارای یک جعبه‌دنده‌ی 5 سرعته می‌باشد که متعلق به پروشه باکستر است، این امر نیز در کنار سایر عوامل کمک بزرگی به تقسیم وزن مناسب در این اتومبیل سبک‌وزن کرده است. از زمان معرفی این خودرو در نمایشگاه اتو اسپرت سال پیش تاکنون شاهد بیشتر از 100 تغییر در قسمت‌های مختلف آن بودی مایم، تغییراتی که اکثراً در جهت کاربردی تر کردن خودرو بوده‌اند. اظهارات پوپوویچ مدیر ارشد در این زمینه به این صورت است: پس از معرفی نسخه‌ی اولیه خودروی ما به مشتریان، متوجه شدیم که آن‌ها خواهان خودروی بهتری هستند، بنابراین ما تصمیم گرفتیم توقعات آن‌ها را برطرف کنیم. آن‌ها خودرویی دارای شتاب و هم چنین هندلینگ خیلی بالا می‌خواستند که برای استفاده خارج از پیست‌های مسابقه نیز مناسب باشد؛ بنابراین ما طراحی خام و خشن اولیه‌ی خود را کمی منعطف تر کردیم و از خطوط دارای انحنا و روان استفاده کردیم. پس از آن مقدار بازی فنرها در سیستم تعلیق را تغییر دادیم و پس از آن فرمان را دوباره تنظیم کردیم به طوری که علاوه بر پیست برای خیابان‌های شهری نیز مناسب باشد. اقدام آخر ما تمرکز بر روی ارگونومی بود تا بتوانیم خودرویی ارائه کنیم که رانندگان آن، چه در پیست و چه در جاده از رانندگی با آن لذت ببرند.
علاوه بر مدل خیابانی آواتار رودستر، همزمان شاهد تولید مدل مسابقه‌ای این خودرو هم هستیم. نسخه‌ی مسابقه‌ای که در پیست کسل کمبات به رقابت می‌پردازد، دارای پیشرانی 2.7 لیتری تویین توربو محصول آئودی است که 450 اسب بخار قدرت دارد. خط مشی فعلی آواتار تولید خودروهایی است که ضمن توانایی لازم برای حضور در پیست‌های مسابقه بتوانند مسیر خانه تا پیست را نیز به راحتی طی کنند.
تیراژ این خودرو در حال حاضر یک خودرو در ماه است اما آواتار قصد دارد تعداد این محصول را به 25 تا 30 مدل در سال افزایش دهد. برنامه‌ی دیگر آواتار تولید نمونه‌هایی است که فاصله‌ی محوری بیشتری داشته باشند و از پیشران LS3 هشت سیلندر متعلق به شورولت کوروت در آن‌ها استفاده شود. قیمت آواتار رودستر در حال حاضر از 3 هزار و 990 پوند شروع می‌شود.