چند ماه پیش آئودی تایید کرد خودروی اسپورت TT را بازنشسته خواهد کرد و حالا هم جزئیات بیشتری از خودروی جایگزین آن منتشر شده است.


برام شات مدیرعامل آئودی گفته بود TT باید از رده خارج شود و جایگزین آن‌هم مدلی جدید و احساسی در همان بازه قیمتی خواهد بود و از قوای محرکه تمام الکتریکی استفاده خواهد کرد. اتو اکسپرس گزارش داده که این خودرو به فرم یک کراس اوور تمام الکتریکی درخواهد آمد.


گفته می‌شود آئودی از سال 2014 تاکنون درباره آینده‌ی TT فکر می‌کرده یعنی زمانی که راپرت استادلر مدیرعامل اسبق این شرکت پیشنهاد کرده بود آن را با یک مدل بنزینی اسپورت بک یا کراس اوور جایگزین کنند. از آن زمان تاکنون آئودی چندین مدل الکتریکی را معرفی کرده و تصمیم گرفته کراس اوور الکتریکی با نام داخلی eTTron را به عنوان جایگزین TT روانه بازار نماید.


این خودروی الکتریکی ظاهرا کوچک‌تر از Q3 بوده و طول حدود 4.35 متری خواهد داشت و ارتفاع آن بسیار کمتر از کراس اوورهای کنونی ارباب حلقه‌ها خواهد بود. پلتفرم این خودرو هم معماری پایه ی گروه فولکس واگن با نام MEB می‌باشد که به خاطر کاهش هزینه‌ها از این معماری استفاده خواهد شد. پلتفرم MEB فولکس همچنین بسیار منعطف بوده و چندین محصول متفاوت با همان پرفورمنس را می‌توان تولید کرد.


مدل پایه ی این کراس اوور از نوع دیفرانسیل عقب و تک موتوره با قدرت حدود 200 اسب بخار خواهد بود. یک پله بالاتر مدل دوموتوره و چهار چرخ محرک قابل مقایسه با TT RS کنونی قرار خواهد گرفت. این خودرو با سه مجموعه باتری 45، 58 و 78 کیلووات ساعتی عرضه خواهد شد و برد آن بین 320 تا 547 کیلومتر خواهد بود.

 

 

 

منبع: پدال