بیوک انویژن که از سال 2014 در بازار چین و از سال 2016 در ایالات‌متحده حضور دارد، به‌زودی با دومین فیس‌لیفت خود راهی بازار می‌شود و حالا میدانیم چه شکلی خواهد بود زیرا طبق معمول، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین پیش از رونمایی رسمی این خودرو، به‌منظور صدور گواهینامه‌ها، تصاویری از انویژن جدید را منتشر کرده است. این فیس‌لیفت بیشتر ظاهری است و مهم‌ترین تغییرات در بخش جلویی خودرو صورت گرفته است. انویژن فیس‌لیفت از چراغ‌های جلوی جدید، جلوپنجرهٔ بزرگ‌تر و سپر جلوی بازطراحی شده برخوردار شده است درحالی‌که در عقب هم چراغ‌ها و سپر از نو طراحی شده‌اند. علاوه بر این، نوار کرومی افقی روی درب صندوق هم حالا تا درون چراغ‌ها ادامه پیدا کرده است.

 

به دلیل سپرهای جدید، طول انویژن مدل 2020 هم‌اکنون با 8 میلی‌متر افزایش به 4,694 میلی‌متر رسیده است اما فاصلهٔ محوری آن تغییری نداشته و همان 2,750 میلی‌متر باقیمانده است. هنوز هیچ تصویری از داخل این خودرو منتشر نشده اما احتمالاً متریال و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید بخشی از به‌روزرسانی‌های داخلی آن باشند. اسنادی که توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده‌اند نشان می‌دهند انویژن فیس‌لیفت همچنان با همان پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو عرضه خواهد شد که 160 اسب بخار قدرت دارد. احتمالاً انتقال نیروی این موتور هم توسط همان گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچهٔ کنونی صورت خواهد گرفت.

در این اسناد اما اشاره‌ای به پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ که برای نسخهٔ کنونی ارائه می‌شود نشده است. این موتور 260 اسب بخار قدرت دارد و به‌صورت استاندارد به گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک و سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است. نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ بیوک انویژن تا پیش از پایان سال جاری در چین معرفی خواهد شد اما هنوز مشخص نیست که آیا این فیس‌لیفت در نسخهٔ بازار آمریکا هم اعمال می‌شود یا نه.

 

 

 

منبع: پدال