فراری از خودروی مسابقه‌ای و جدید خود با نام 488 GT3 اوو برای فصل 2020 مسابقات رونمایی کرد.


این سومین نسل خودروی مسابقه‌ای فراری است که پس از نمونه‌های معرفی شده در سال‌های 2016 و 2018 وارد میدان خواهد شد. 488 GT3 اوو جدید فراری به عنوان یک آپگرید در اختیار مشتریان کنونی و یا شرکت‌های علاقه‌مند به این خودروی جدید خواهد بود.


شاید چشمگیرترین ویژگی مدل 2020 این خودروی مسابقه‌ای فاصله بین محوری بیشتر باشد که باعث شده طول خودرو مشابه 488 GTE شود. این امر باعث کاهش استفاده از لاستیک شده و بنابراین به راحتی می‌توان کیت‌های GT3 و GTE را باهم تعویض نمود. فراری همچنین سیستم مدیریت پیشرانه‌ی جدیدی را برای نیروگاه 8 سیلندر توئین توربو تولید کرده که طبق گفته‌ها باعث بهبود قابلیت اطمینان شده و در عین حال انتقال قدرت نرم‌تر و دقیق‌تری را به ارمغان آورده است.


همچنین کارهای زیادی انجام شده تا 488 GT3 اوو پکیج آئرودینامیک درخوری داشته باشد. این خودرو هم‌اکنون از سپر جلوی متفاوتی استفاده می‌کند که دارای بخش کوچک‌تر زیر چراغ‌ها بوده و بنابراین می‌توان ورودی‌های جدیدی را نصب کرد که داون فورس را افزایش می‌دهد. همچنین ورودی‌های روی بال عقب نیز بازطراحی شده‌اند.


مهندسان فراری همچنین وزن کلی خودرو را کاهش داده و نتیجه‌ی کلی این تغییرات مرکز ثقل پایین‌تر می‌باشد.


ایتالیایی‌ها پکیج استقامتی را برای مشتریان در نظر گرفته‌اند که شامل سپر جلوی جدید با چراغ‌های اضافی، کوپلینگ سریع روغن پیشرانه و مایع خنک‌کننده، کلاچ فیبر کربنی، کالیپرهای ترمز 488 GTE و پیچ و مهره‌های فولادی می‌باشد. از جمله آپشن های این محصول مسابقه‌ای هم می‌توان به حسگر میزان مایع خنک‌کننده و چراغ‌های جلوی اصلی با قدرت 4500 لومن اشاره کرد.

 

 

 

 

منبع: پدال