رنو برنامه‌های خود برای تولید نسخه‌ای سفارشی از خودروی الکتریکی و شهری K-ZE برای بازارهای اروپایی را اعلام کرده است.


این خودرو در نمایشگاه شانگهای امسال و به عنوان کراس اووری الکتریکی که مختص بازار چین است معرفی شد. هم‌اکنون فرانسوی‌ها اظهار داشته‌اند این خودرو برای بازار اروپا هم تطبیق یافته هرچند جزئیات این برنامه فعلاً اعلام نشده است.


مدیر خودروهای الکتریکی رنو به اتوکار گفته است: “نسخه ویژه‌ای از K-ZE وارد بازارهای اروپایی خواهد شد.”


ظاهراً نسخه‌ی اروپایی این خودروی شهری از ویژگی‌های ایمنی بیشتری برخوردار خواهد بود و همچنین به احتمال زیاد برد 250 کیلومتری مدل چینی K-ZE برای بازارهای اروپایی افزایش خواهد یافت.


معاون فروش رنو معتقد است این خودرو در اروپا محبوبیت بالایی خواهد داشت زیرا محصولی ایده آل برای سرویس‌های اشتراک خودرویی به شمار می‌رود.
او اظهار کرده است:

مشتریان جوان این نوع خودروها را اجاره خواهند کرد و به همین دلیل است که معتقدیم روزی که این خودروی الکتریکی کلاس A وارد بازارهای اروپایی شود موفقیت بزرگی در سرویس‌های اشتراک خودرویی خواهد داشت.


مدل چینی از یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 44 اسب بخاری و گشتاور 119 نیوتون متری استفاده کرده است. برای رسیدن سرعت خودرو به 60 کیلومتر در ساعت 7 ثانیه زمان نیاز بوده و حداکثر سرعت آن‌هم 104 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. قیمت این خودرو در چین از 7978 یورو آغاز می‌شود اما گفته می‌شود مدل‌های اروپایی بهایی نزدیک به 11 هزار یورو خواهند داشت.

 

 

 

منبع: پدال