تویوتا در سال 2015، نسل چهارم از خودرو های مدل پریوس را با کد نشان XW 50 در نمایشگاه لاس‌وگاش به رخ بینندگان کشید، این خودرو از همان ابتدا با استقبال مشتریان روبرو شد و فروش درخورد توجهی داشت به طوری که تا انتهای سال 2015 سه و نیم میلیون ار این خودرو به فروش رسید. یکی از محاسن بزرگ تویوتا پریوس سازگاری بالایرد این خودرو با محیط زیست است به طوری که آژانس محافظت از محیط زیست ابالات متحده آلاینیگ این خودرو را بسیار کم مغرفی کرده است. تویوتا پریوس با طراحی جذاب و منحصر به فرد خود که بیشتر شبیه سفینه های فضایی است تا اتومبیل های خیابانی ، سبک جدیدی از طراحی خودرو را به جهانیان معرفی کرده است. در این خودرو وضعیت باتری ها، متوسط مصرف سوخت، مقدار مسافت طی شده و ... به صورت دیجیتال در صفحه ی آن به نمایش در می آید که تداعی کننده ی خلاقیت و لوکس بودن برای سرنشینان خودرو است. در طراحی بدنه ی خارجی تویوتا پریوس ، جالب توجه ترین قسمت، سپر خودرو است، این سپر مدل جدید یک ظاهر تهاجمی و در عیت حال اسپرت به پریوس داده است. در موتوتل ما را همراهی کنید.
موتور این خودرو 4 سیلندر و 1.8 لیتری است که توان 120 اسب بخار و گشتاوری برابرر 140 نیوتون بر متر دارد. تویوتا پریوس می تواند در 10 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد. ماکسیمم سرعت برای تویوتا پریوس 180 کیلومتر در ساعت عنوان شده است.
اما بیشترین انگیزه ی طراحان از تولید پریوس ارائه ی خودرویی کم مصرف بوده است و می وان گفت که آنان به هدف خود رسیده اند چراکه پریوس 3.5 لیتر سوخت به ازای هر 100 کیلومتر می سوزاند و همین باعث می شود بتوانیم این خودروی جذاب را عضوی از خانواده ی خودروهای پاک بدانیم. علاوه بر این ها ایمنی این اتومبیل نیز توسط سازمان IIHS  با کسب امتیاز بالایی تایید شده است.
این اتومبیل هاچ بک توانایی پذیرایی 5 سرنشین را دارد. رینگ های آلومینیومی آن 17 اینچی هستند. ازدیگر مشخصات فنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع استارت : دکمه‌ای
  • نوع تنفس موتور: طبیعی
  • هیبریدی ، بنزینی
  • گیربکس اتوماتیک از نوعCVT
  • دارای سنسور دنده عقب
  • سیستم خودکار پارک خودرو
  •  -دارای سیستم ضد سرقت