اگر شما یکی از طرفداران سرسخت گیربکس‌های دستی به ویژه در پورشه 911 بودید امروز روز خوبی برای شماست. این خودروساز آلمانی تائید کرده گیربکس 7 سرعته دستی در این خودرو ارائه می‌شود؛ و بهترین قسمت خبر اینکه مدل دستی کررا ارزان‌ترین نسخه 911 می‌باشد.


نه‌تنها پورشه گیربکس دستی را بدون دریافت هزینه‌ای اضافی روی مدل‌های کررا S و کررا 4S ارائه می‌کند بلکه پکیج اسپورت کرونو را نیز به‌صورت رایگان در دسترس مشتریان این خودروها قرار داده است. این پکیج شامل دسته‌موتورهای فعال، حالت اسپورت برای سیستم مدیریت پایداری پورشه، سیستم هماهنگی با دور پیشرانه و… می‌باشد. پکیج موردبحث به‌صورت عادی قیمت 2720 دلاری دارد. 911 دستی همچنین با دیفرانسیل لغزش محدود مکانیکی و هدایت گشتاوری عرضه شده اما مدل‌های اتوماتیک از دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی سود می‌برند.


پورشه تائید کرده در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه گیربکس 7 سرعته دستی روی مدل‌های استاندارد کررا و کررا 4 ندارد. قطعاً این خبر به مذاق طرفداران نسخه کم‌توان‌تر پورشه 911 خوش نخواهد آمد اما حدس می‌زنیم محدود کردن گیربکس دستی به مدل‌های S می‌تواند مشتریان را به سمت مدل گران‌تر و قوی‌تر 443 اسب بخاری سوق دهد.


اگرچه گیربکس دستی هیجان‌انگیزتر است اما 911 مجهز به آن خیلی سریع نخواهد بود. پورشه می‌گوید شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت مدل کررا S هاردتاپ مجهز به این گیربکس حدود 4 ثانیه می‌باشد. در مقام مقایسه باید گفت شتاب مدل مجهز به گیربکس دوکلاچه 3.3 ثانیه اعلام شده است. پورشه قول داده جزئیات بیشتری را در زمان عرضه رسمی این گیربکس منتشر کند.


همان‌گونه که گفته شد، 911 صرف‌نظر از نوع گیربکس قیمت کنونی‌اش را حفظ خواهد کرد. به این ترتیب قیمت مدل کررا S از 113300 دلار و کررا 4S از 120600 دلار آغاز شده و مدل‌های کانورتیبل آن‌ها نیز 12800 دلار گران‌تر است.

 

 

منبع: پدال