باز هم لکسوس، این برند لوکس ژاپنی، با رونمایی از خودروی تمام فیبر کربن‌اش، نگاه‌ها را در سرتاسر جهان به خود خیره کرد. این بار با طراحی یک کوپه‌ی اسپورت، آماده‌ی حضور در رقابت‌های جهانی و مبارزه‌ی درون پیست می‌باشد.  در موتوتل همراه ما باشید.

قرار است تیم اف پرفورمنس، نامش را به 3GT تغییر داده و در مسابقات IMSA در کلاس سوپر GT شرکت کند. در واقع IMSA واژه‌ی مخففی‌ست که بیانگر بنیاد مسابقات اتومبیل‌رانی می‌باشد (International Motor Sports Association). این بنیاد تنها در آمریکای شمالی فعالیت دارد و بخش مرکزی آن واقع در ساحل دیتونا در فلوریدای آمریکاست. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های IMSA اجرا و برگزاری رقابت‌های نسکار است. حال قرار است خودروی RC F GT3 لکسوس، در مسابقات دیتونا رقابت کند.

اما این خودرویی که در مسابقات 24 ساعته‌ی دیتونای IMSA قرار است در رقابت با تیم 3GT خودنمایی کند، یک سری از این اتومبیل بوده، و سری دیگر آن با نام GT3000 در تیم LM Corsa با هدف پیروزی در کلاس GT ژاپن شرکت خواهد کرد.
این خودرو سبک بودنش را با تنها 1250 کیلوگرم وزن، مدیون استفاده‌ی وسیع از فیبر کربن است. میزان پیشرانه‌ای که خودرو با آن ارائه شده است، 8 سیلندر و 5 لیتر ظرفیت دارد، که در حالت معمولی قدرتی معادل 540 اسب بخار خواهد داشت. اما به نظر می‌رسد برای حضور در رقابت‌ها قدرتی فراتر از 540 اسب بخار احتیاج داشته باشد.