10 خودرویی که در 2 سال گذشته از بقیه پرفروش تر بودند.

این یک رسم همیشگی است که شرکت‌های خودروساز در هر سال تصمیمی می‌گیرند نمونه‌های متفاوت و جدیدی‌تری نسبت به خودروهای سال قبل ارائه دهند و به این ترتیب مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کرده و فروش بیشتری داشته باشند، چراکه مشتریان امروزی آن‌ها به دنبال تکنولوژیهای جدید و راحتی و آسایش بیشتر هستند بنابراین ترجیح می‌دهند خودروهای به‌روز تری را تهیه کنند.  در این مقاله قصد داریم شما را با 10 خودروی پرفروش در سال 2015 تا اواسط سال 2016 میلادی آشنا کنیم. این مقاله که بر اساس مطالعات وب سایت AutoGuide تدوین شده است نشان می‌دهند برندهای نامداری در این لیست وجود دارد که احتمال می رود در سال‌های آتی با فروش کمتری روبرو باشند؛ اما در سال 2015 تویوتا کرولا با میزان فروش 1.3 میلیون خودرو، پرفروش‌ترین خودرو بوده است. این میزان باعث شده تویوتا کرولا بتواند رکوردی در نوع خود ثبت کند.

تویوتا کرولا
تقاضا برای خودروی تویوتاکرولا در سال 2015 نسبت به سال قبل 4.7 درصد افزایش یافت و این شرکت توانست در این سال 1.3 میلیون دستگاه خودرو خود را به فروش برساند. این در حالی است که میزان فروش این مدل خودرو در سال 2014، 1.2 میلیون دستگاه بوده است که بیانگر 100 هزار دستگاه کمتر است. در میان بازارهایی که این خودرو در آن‌ها به فرویش رسیده است، ایالات‌متحده با میزان 363 هزار دستگاه، بیش‌ترین خریدار این محصول بوده است و پس از آن چین با 300 هزار دستگاه در جایگاه دوم ایستاده است. گفتنی است کرولا در کشورهای امارات متحده عربی، رومانی و پاکستان نیز فروش قابل‌توجهی داشته است.

فولکس‌واگن گلف
گرچه اخبار مربوط به تقلب در این برند باعث رسوایی و بدنامی فولکس‌واگن شد اما فولکس‌واگن گلف خودروی بود که توانست در این اوضاع بغرنج افزایش فروش داشته باشد. فولکس گلف توانست در سال 2015 بیشتر از 1 میلیون دستگاه از هاچ‌بک گلف را به فروش برساند که کشورهای آلمان و چین به ترتیب کشورهایی بودند که بیش‌ترین خریدارد فولکس‌واگن را داشته‌اند. بریتانیا نیز در جایگاه سوم بیشترین خریداران این محصول قرار می‌گیرد.

فورد سری F
وانت‌های پیکاپ از سری F محصولات فورد رتبه‌ی چهارم را در سال 2014 از آن خود کردند. در رده‌بندی خیر نیز با صعود یک پله‌ای در رتبه‌ی سوم قرارگرفته‌اند که نشان‌دهنده‌ی افزایش محبوبیت این برند در میان مشتریان است. میزان فروش این خودرو 1 میلیون دستگاه بوده است که بخش عمده‌ای از آن در کشورهای آمریکا و کانادا اتفاق افتاده است.

فورد فوکوس
هرچند فورد فوکوس همچنان در جمع برترین‌های 2 سال گذشته قرار دارد اما جالب است بدانید این خودرو در سال 2014 در جایگاه دوم این رده‌بندی قرار داشته است و اکنون با 2 پله سقوط در سکوی چهارم ایستاده است. میزان فروش فورد فوکوس در سال 2015 به بیش از 800 هزار دستگاه رسید که کشور چین بهترین بازار فروش این محصول را داشته است.

تویوتا کمری
تویوتا کمری همچنان یکی از محبوب‌ترین سدان های جهان است، هرچند در سال 2015 شاهد کاهش فروش این محصول بوده‌ایم اما این خودرو در مجموع 750 هزار دستگاه روش داشته است. این خودرو بیش‌ترین میزان فروش را اروپا داشته است.

هیوندای النترا
در سال 2015 هیوندا توانست 746 هزار دستگاه از النترا به فروش برساند، علی‌رغم این که این عدد، عدد کمی نیست اما خودرو سدان هیوندای در سال 2014 میلادی فروش بیشتری نسبت به سال 2015 داشت. با این حال این خودرو کامپکت در این سال نیز توانست رتبه‌ی ششم را نصیب خود کند.

فولکس‌واگن پولو
فولوکس واگن که در سال 2015 پیشرفت خوبی نسبت به مدت مشابه در سال‌های پیشین داشته است توانست بافر وش 698 هزار از محصول خود، جایگاه هفتم را در میان مدعیان از آن خود کند. این هاچ‌بک قدرتمند بیش‌ترین فروش را در ایالات‌متحده و انگلستان داشته است.

هوندا CR-V
این خودروی شاسی‌بلند محبوب هوندا در سال 2015 در فروش خود کاهشی 2.5 درصدی داشته است اما با این وجود همچنان در لیست 10 خودروی برتر جهان باقی ماند.

شور ولت سیلورادو
شورولت سیلورادو با فروش 669 هزار دستگاه توانست در جایگاه نهم از لیست برترین‌ها قرار بگیرد، شورولت خودرویی بود که توانست در 2015 نسبت به سال قبل پیشرفت داشته باشد و یک گام دیگر برای تصاحب بازار خودروهای وانت بردارد.

تویوتا RAV4
تویوتا RAV4شاسی‌بلندی است که توانست در سال 2015 حدود 664 هزار دستگاه خودرو به فروش برساند و با موفقیت در افزایش فروش خود در جایگاه دهم لیست برترین خودروها قرار بگیرد.