انسان همواره در تلاش بوده که روزی به مکان­های غیر قابل دسترس در دنیا دست پیدا کند. همین ویژگی موجود در طبیعت انسانی باعث شد که او فکری به حال حمل و نقل بکند و ابتدا خودرو و پس از آن موتورسیکلت را اختراع کند. اما اختراع این­ها روح او را سیراب نکرد و این موضوع دلیل آن شد که به ​​​طراحی­های مختلف بر روی خودرو و موتورسیکلت دست بزند و این دو را برای موقعیت­های مختلف تغییر دهد. این تغییرات گاهی اوقات برای تفریح و در مواقعی برای عملیات­ نجات صورت گرفت.با ما در این مقاله همراه باشید تا برترین آفرودهای جهان را به شما معرفی کنیم. در موتوتل همراه ما باشید.

SHERP همه جا رو
نام این خودرو از قومی تبتی گرفته شده که در رشته کوه­های هیمالیا زندگی می­کنند. این منطقه جغرافیایی شرایط سختی برای زیستن دارد. شرپا در زبان تبتی به معنای "مردمان شرقی" است. خودرو همه­جا­روی شرپ نیز از این نام گرفته شده است. خودرویی که ساخته شده‌ی کشور روسیه است و به هیچ وجه مانند خودروهای آفرود معمولی که همیشه می­بینیم نیست. این خودروی همه­جا­رو توانایی گذر از هر مانعی را دارد و سرنشینان را بدون دغدغه و هیچ خطری به مقصد می­رساند. می­توانید فیلم­هایی از این خودرو را که در فضای مجازی منتشر شده تماشا کنید و خواهید دید که دو خودروی شرپ به سادگی و در حالت شناور از رودخانه­ای عمیق در حال گذر هستند. جالب است بدانید که هر دو محور عقب و جلو این خودرو فرمان پذیر هستند. همانطور کهکمپانی روسی اعلام کرده این خودروی همه­جا­رو دارای پیشرانه 1.5 لیتری دیزل است که توان تولید 44 اسب بخار را دارد. وزن این خودرو یک تن و سیصد کیلوگرم است.

اسکوتری به نام B14
حتما از خودتان می­پرسید که رابطه بین آفرود و اسکوتر چیست؟ اما بهتر است بدانید که اسکوتری با ویژگی­های خاص ساخته شده تا بتواند حس تجربه آفرود را به شما القا کند.
B14 بدنه­ای قوی داشته و دارای چرخ­های پهن و بزرگتری نسبت به نمونه­های دیگر خود است. این اسکوتر دارای یک موتور الکتریکی 4400 واتی است که می­تواند در 3.9 ثانیه به سرعت 48 کیلومتر در ثانیه برسد.
نیسان و مبارزان زمستانیش
نیسان با معرفی سه خودرو از خانواده آفرود قصد دارد خود را اثبات کند. این سه خودرو
Pathfinder، Murano و Rogue به‌جای چرخ از زنجیر بهره می­برند که قابلیت آفرود آن‌ها را به مراتب بیشتر می­کند.

نیکولا زیرو
از هیجان انگیزترین­ها در بین خودرو شنیدن قدرت 520 اسب بخاری است. کمپانی نیکولا به تازگی یکی از محصولات جدید خود را با قدرت 520 اسب بخاری معرفی کرده است. نیکولا زیرو نیروی مورد احتیاج خود را از موتور الکتریکی دریافت می­کند و این نیرو نیز از صفحات خورشیدی که در آن تعبیه شده تامین می­شود. در حقیقت این صفحه­های خورشیدی باطری را شارژ می­کنند و باطری­ها نیز باعث به راه افتادن موتور الکتریکی می­شوند. لازم به ذکر است که این ابرقدرت در عرض 3 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت نیز می­رسد.

SkyRunner MK 3.2
اطمینان دارم که هیچ‌گاه رویای آفرود با چتر را در سر نپرورانده­اید. اما این غیرممکن، ممکن شده و هیجان انگیزترین لحظات را برای این موجود دوپا فراهم کرده است. خودروی پرنده‌ی ما از قطعات باگی و موتور هواپیما ساخته شده و قابلیت عبور از هر مانعی را دارد. این خودروی پرنده در زمین سرعتی معادل 113 کیلومتر در ساعت دارد و سرعت آن در آسمان به 84 کیلومتر در ساعت می­رسد.

Neematic FR/1
سال گذشته دوچرخه کوهستان الکتریکی نیماتیک توجه همه را به خود جلب کرد. این دوچرخه توان خود را از موتوری الکتریکی به دست می­آورد و وزن سبک بدنه آن می­تواند کمکی ایده آل برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت باشد.
این دوچرخه جزو وسیله­های فوق العاده­ای است که ماجراجویی را ساده می­کند و حسی ناب از طبیعت­گردی را به راکب خود القا می­کند. به ظاهر ساده این دوچرخه نگاه نکنید چرا که قادر است از 50 تا 100 کیلومتر را بپیماید.

Land-rover defender 
طرفداران دفندر در سال گذشته خاطره خوشی از آن در خاطر ندارند چرا که کمپانی پس از تجربه بیش از نیم قرنی تولید دفندر را متوقف کرد.
کمپانی ایکاروس که تجهیز خودروهای آفرود را بر عهده دارد در انتهای سال گذشته یکی از خاص‌ترین دفندرها را به تجهیزات آفرود مجهز کرد. این کمپانی سقفی باز شو برای این خودرو در نظر گرفت و ازین جهت تغییری در آن به وجود آورد. 
یاماها T7 کانسپت علاقه مندان به سیر طبیعت با موتورهای آفرود سایز متوسط یا تریل همچنان وجود دارند. به گونه­ای که شاهد تورهای طبیعت گردی در کشورهای دیگر با این موتورها هستیم. T7 از شاسی سبک و پیشرانه 700 سی‌سی بهره می­برد و پیشرانه 0.7 لیتری این موتورسیکلت، قادر به تولید 75 اسب بخار نیرو است. این موتور با داشتن چراغ­های ال ای دی چهره­ای جذاب نیز پیدا کرده است. آن‌طور که کمپانی یاماها اعلام کرده است، این موتورسیکلت ژاپنی در اواسط سال 2017 به تولید انبوه خواهد رسید.

 Uji Safari Seat
یکی از کمپانی­های کشور انگلستان ویلچری را برای معلولین طراحی کرده است که مسیرهای ناهموار را بتواند به راحتی طی کند چرا که معلولین همواره از سختی­های معابر گله می‌کردند. این وسیله قیمت بالایی ندارد و قطعات آن به راحتی یافت می­شود و تعمیر می­گردد، و به راحتی نیز قابل مونتاژ است.
سیستم تعلیق آن، چرخ­ها را به زمین می­فشارد تا از واژگونی و بروز حادثه جلوگیری شود و صندلی آن نیز به گونه­ای طراحی شده است که گردش خون برای راکب به بهترین شکل صورت می­گیرد. به راستی می‌توان گفت که این وسیله تلاشی انسان دوستانه برای همنوعانی است که به راحتی نمی توانند رفت و آمد کنند. 

هنسی Veloci Raptor 6*6
کمپانی هنسی که در اقدامی تازه فورد F 150 راپتور مدل 2017 را مورد بهینه سازی قرار داده است. راپتور قدرتی بالغ بر 450 اسب بخار دارد. اما این بار هنسی کاملا متفاوت عمل کرده است وبا اضافه کردن محور سوم و 150 اسب بخار قدرت طرفداران فورد F 150 را غافلگیر کرده است. اما این تمام تغییرات آن نیست، بلکه تعویض سپرها، لاستیک­ها و رینگ­ها جلوه دیگری به راپتور داده است. این غول چراغ جادوی آمریکایی می­تواند با فوق‌العاده‌ترین خودروها رقابت کند.