شایعه ی هیبریدی شدن بوگاتی شیرون باز هم بر سر زبان ها افتاد

به گفته ی کمپانی بوگاتی، این احتمال وجود دارد که ماشین بوگاتی شیرون هیبریدی شود.

نزدیک به دو سال قبل، شایعات منتشر شده توسط منابع صنعتی مدعی شدند که نسخه ی جانشین ماشین بوگاتی ویرون، از پیشرانه ی هیبریدی گازوئیلی - الکتریکی برخوردار خواهد شد. اما در نمایشگاه ماشین ژنو که اوایل امسال برگزار شد، دریافتیم که این زمزمه ها پایه و اساس حقیقی ندارند؛ با اینحال، این کمپانی فرانسوی اخیرا اعلام کرد که احتمال تولید نسخه ی هیبریدی با عملکرد بالا همچنان وجود دارد و این موضوع در حال بررسی است.

ولفگانگ درهایمر، رئیس کمپانی بوگاتی در مصاحبه ی خود با مجله ی انگلیسی Autocar گفت: "هنوز هم تولید یک خودروی هیبریدی را در نظر داریم. ما خواهیم دید که آینده برای ما چه خواهد آورد."

ولفگانگ ردهایمر خاطر نشان کرد که روند تقویت عملکرد ماشین بوگاتی شیرون تنها به الکتریکی شدن یکی از موتورهای آن معطوف خواهد شد. در صورت راه اندازی مدل هیبریدی، این ماشین یک سر و گردن از مدل استاندارد کوپه بالاتر رفته و قدرت اسب بخار آن از 1500 نیز بیشتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که هیبریدی شدن به عنوان روشی برای بهبود اقتصاد سوختی یا کاهش گازهای گلخانه ای در نظر گرفته نخواهد شد؛ چرا که ماشین بوگاتی شیرون با موتور گازوئیل الکتریکی نمی تواند همچون ماشین های پورشه 918 Spyder و مک لارن P1، تنها بر مبنای موتور الکتریکی خود حرکت کند!

ولفگانگ درهایمر همچنین خاطر نشان کرد که شایعات اولیه مبنی بر راه اندازی ماشین بوگاتی شیرون هیبریدی محتمل هستند. این کمپانی به طور جدی و در مراحل توسعه، گزینه ی هیبریدی شدن را در نظر گرفته است؛ با اینحال کمپانی بوگاتی توانست بدون نیاز به موتور الکتریکی و پک باتری، قدرت 1500 اسب بخار را از موتور 16 سیلندر و چهار توربوشارژ به دست آورد. شایان ذکر است که موتور الکتریکی و پک باتری، باعث افزایش قابل توجهی در وزن این ماشین می شوند.

ماشین های بوگاتی به سرعت در حال گسترش هستند. ولفگانگ درهایمر معتقد است که نسخه ی پر قدرت تری از مدل بوگاتی شیرون در راه است. این مدیر اجرایی قبلا اعلام کرده بود که نسخه ی ثانویه و مقرون به صرفه تر نیز در نظر گرفته شده و در حال بررسی است.

این احتمال وجود دارد که نسخه ی مذکور از طراحی اسپورت کوچکتر شیرون برخوردار شده و تماما الکتریکی باشد که با الهام از کانسپت Galibier (یک خودروی سواری رده بالا) ساخته می شود؛ همچنین، احتمال ساخت یک مدل SUV نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که کمپانی شیرون قبلا اعلام کرده بود که نسخه ی بدون سقف بوگاتی شیرون هرگز تولید نخواهد شد.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

digitaltrends.com