نمایشگاه بین‌المللی ایران رایدکس

بیست و هفتم دی ماه نمایشگاه بین‌المللی ایران رایدکس برای نمایش موتورسیکلت، وسایل نقلیه‌ی برقی، هیبریدی و تجهیزات وابسته در مکان همیشگی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. البته باید ذکر کرد که این نمایشگاه‌ در سال‌های گذشته در محل مصلای تهران برگزار می شده است. این نمایشگاه در حالی توسط رئیس اتاق اصناف کشور آقای فاضلی افتتاح شد که در آن شاهد ارائه‌ی انواع موتورسیکلت‌های دارای 2 چرخ، 3 چرخ، ATM و 4 چرخ هستیم. به خاطر آلاینده بودن بیشتر موتورسیکلت‌های موجود در ایران در حال حاضر، بیشتر شرکت‌کنندگان این دوره از نمایشگاه توجه ویژه‌ای بر روی موتورهای برقی و انژکتوری داشته‌اند.


موتورسیکلت CFMOTO مدل CF-150-3
اولین محصولی که به معرفی آن می‌پردازیم موتورسیکلت انژکتوری ساخت شرکت جهان رو است، موتورسیکلت CFMOTO مدل CF-150-3. موتور تک سیلندر این موتورسیکلت دارای 149.5 سی‌سی حجم است که وجه‌تسمیه‌ی آن می‌باشد. همین طور این موتور می‌تواند بیشینه توان 12.2 نیوتون‌متر را در 6800 دور در یک دقیقه به و جور بیاورد. گیربکس این موتور 6 سرعته است که باعث می‌شود در نهایت سرعت این دستگاه به 100 کیلومتر در ساعت برسد. مصرف سوخت این موتورسیکلت 2.9 لیتر برای هر صد کیلومتر است که به خاطر انژکتوری بودن این موتورسیکلت است.


دوچرخه برقی
دومین محصول شایان توجه در این دوره از ایران رایدکس دوچرخه برقی ساخته‌ی شرکت تندر شهاب است. قدرت موتور این دوچرخه 250 وات است که با هر بار شارژ کامل توانایی پیمودن 70 کیلومتر را به دست می‌آورد. شارژ باتری این دوچرخه که 36 ولتی است به 4 تا 6 ساعت زمان برای شارژ شدن کامل نیاز دارد. بیشینه سرعت برای این دوچرخه برقی در وضعیت شارژ کامل اتفاق می‌افتد که 40 کیلومتر در ساعت است.


موتورسیکلت DJANGO
سومین محصول که به معرفی آن خواهیم پرداخت، موتورسیکلت DJANGO از محصولات شرکت پژو است. این دستگاه موتورسیکلت که فقط 135 کیلوگرم وزن دارد دارای موتوری با حجم 150 سی‌سی است. این موتورسیکلت در کلاس اسکوترهای پژوه طبقه‌بندی می‌شود.  گفتنی است گروه صنعتی کبیر در نمایشگاه امسال با محصولات زیادی حضور یافته است که تعدادی از آن‌ها محصولات شرکت پژو و تعداد هم محصولات شرکت ماهیندرای هند هستند.


موتورسیکلت Gusto
موتورسیکلت Gusto دیگر موتورسیکلت از میان محصولاتی است که گروه صنعتی امیرکبیر در این دوره از نمایشگاه ارائه کرده است. این موتورسیکلت که محصول شرکت ماهیندرای هند است دارای Guide Lamp می‌باشد. سیستمی که پس از ترک موتور، چراغ‌ها را روشن نگه می‌دارد تا برای مدت کوتاهی مسیر را روشن کند. حجم موتور این موتورسیکلت کاربراتوری 110 سی‌سی می‌باشد که می‌تواند بیشینه توان 8.5 نیوتون متر را تولید کند. هم چنین مصرف سوخت این موتورسیکلت به ازای صد کیلومتر 1.8 لیتر است.