معرفی مرسدس بنز GLA مدل 2018

قبلا در سال 2015 در نمایشگاه خودرویی که در دیترویت برگزار شد، شاهد معرفی مرسدس بنزGLA بودیم. اکنون پس از گذشت 2 سال در نمایشگاه سال 2017 دیترویت شاهد رونمایی از نسخه‌ی به‌روز شده‌ی این کراس اوور دیفرانسیل جلو را با مدل 2018 هستیم. مرسدس بنز GLA دارای 2 مدل GLA 250 و GLA45 است که هر دو با تغییراتی مواجه شده‌اند. همراه ما در موتوتل باشید


GLA250
برای بررسی تغییرات مدل GLA250 می‌توان از نمای بیرونی آغاز کرد؛ در این نما شاهد ضربه‌گیرهای جدید در عقب و جلوی خودرو، تغییر در رینگ‌ها و رنگ بژ Canyon هستیم. چراغ‌های نسخه‌ی قبلی که بای-زنون و قابل سفارش بودند حالا تبدیل به چراغ‌های جدید ال ای دی شده‌اند که مرسدس بنز مدعی است نوری برابر با روشنایی روز ایجاد می‌کنند. در عقب خودرو نیز شاهد چراغ‌های جدید ال‌ای‌دی هستیم... برای بهبود آیرودینامیک خودرو نیز در قسمت‌هایی از آن تغییراتی اعمال شده است، مثلا قاب آینه‌های جانبی، بخش زیرین خودرو، اسپویلر عقب و ستون‌های جلو. اگر به کابین داخلی خودرو هم سری بزنیم خواهیم دید که GLA250 صاحب روکش‌های جدیدی برای صندلی‌های خود شده است. وجود کیلومتر شمار مشکی با عقربه‌های قرمز رنگ، دکمه‌های کنترلی با جزییات کرومی، وجود فریم کرومی در کنسول میانی و نمایشگر به همراه دوربین 360 درجه‌ی جدید، جلوه‌ی جدیدی به کابین داخلی این خودرو بخشیده است.
برای این خودرو یک پکیج داخلی هم تعریف‌شده که دارای صندلی‌های اسپرت است. این در حالی است که پکیج Night دارای رینگ‌های 19 اینچی AMG و تریم سیاه روی آینه‌های کنار، خطوط سقف، خروجی اگزوز، دریچه هوا و تغییرات مخصوص بیرونی است.  برای ایمنی این خودرو هم مواردی مانند سیستم اخطاردهنده‌ی برخورد از جلو، ترمزهای اضطراری، دستیار راننده با قابلیت تشخیص خواب‌آلودگی در نظر گرفته شده است. این سیستم در صورتی که تشخیص دهد راننده خواب آلوده است به او هشدار می‌دهد. درب صندوق عقب این خودرو هم با تکان دادن پا به صورت خودکار باز می‌شود. با این وجود پیشرانه ی این ورژن تغییری نکرده است و همچنان دارای یک پیشرانه ی 2 لیتری همراه با توربوشارژ هستیم که می تواند قدرتی معادل 208 است بخار ایجاد کند و 350 نیوتون‌متر گشتاور دارد. برای GLA250 نسخه ی دیفرانسیل جلو با 4 چرخ که 4MATIC نامیده می شود، قابلیت سفارش دارد.


بررسی نسخه‌ی GLA45
این نسخه هم شاهد تغییرات زیادی مانند باز طراحی بخش جلو، اضافه شدن محفظه‌ی ورودی هوا، شکاف دهنده‌ی هوا یا اسپلیتر در جلو از نوع کروم نقره‌ای و چراغ‌های ال‌ای‌دی استاندارد بوده است. در هر دو سمت خودرو هم رکاب‌هایی از جنس کروم اضافه شده است. در بخش انهایی خودرو از پخش‌کننده‌ی باد  دیفیوزر استفاده شده است. علاوه بر این، خودرو دارای یک اسپویلر با کناره‌های باز طراحی شده است. مانند بسیاری از اتومبیل‌های مرسدس بنز، در این مدل هم داشبورد از ماده اولیه‌ی وینل ساخته شده است. ماده‌ای که شبیه چرم به نظر می‌رسد. در این تریم از جزییات رنگ قرمز هم استفاده شده است. از دیگر موارد جدید در این خودرو می‌توان به کیلومتر شمار با طراحی جدید اشاره کرد. دوربین 360 درجه‌ی این مدل هم به عنوان آپشن در این خودرو در نظر گرفته شده است.
GLA45 دارای پیشرانه ی 2 لیتری بوده که مجهز به توربوشارژ با آرایش خطی است که می‌تواند قدرت 375 است بخار را ایجاد کند. قدرتی که توسط جعبه‌دنده‌ی 7 سرعته ی 2 کلاچه ی این خودرو به چرخ‌ها منتقل می‌شود. هم چنین این خودرو مجهز به سیستم 4MATIC است و برای رسیدن از صفر به صد کیلومتر در ساعت به 4.3 ثانیه زمان احتیاج دارد. مرسدس بنز GLA45 با پکیج AMG Performance Stuido قابل سفارش است. این پکیج در برخی از بازارها با نام Yellow Night Edition شناخته می‌شود که با رنگ‌های خاکستری و مشکی با تریم زرد در خارج و داخل خودرو همراه است. مرسدس بنز GLA 2018 قرار است در تابستان سال جاری در بازار عرضه شود.