یکی از خودروهایی که اخیرا فروش خوبی در بازار ایران داشته، مینی کراس اوور کره‌ای، سانگ یانگ تیولی است. این محصول در واقع توسط کمپانی ماهیندرای هندی که صاحب جدید سانگ یانگ است، وارد خط تولید شده. این SUV جمع‌وجور در دو نسخه کانسپت در نمایشگاه پاریس رونمایی شده بود و نسخه نهایی و رسمی آن در سال 2015 توسط سانگ یانگ رونمایی شد. در موتوتل همراه ما باشید.این خودرو روی پلتفرم X100 بنیان نهاده شده و از یک طراحی نسبتاً به‌روز و جمع وجور و اسپرتی برخوردار است. قوس گلگیرهای متورم با لبه‌های مشکی، سقف شیب‌دار و چراغ‌های LED روزتاب یکپارچه با چراغ‌های جلو باعث جذابیت ظاهری آن شده‌اند.
تیوولی از همان روزهای آغازین به‌خاطر خوش قیمت بودن و امکانات متناسب با قیمتش، سهمی از بازار خودرو را متعلق به خود نمود و توانست با رنو کپچر و کیاسول رقابت کند. البته در ماه‌های اخیر کمی گران‌تر شده و محبوبیتش کمتر شده است. با این‌حال هنوز هم ویژگی‌هایی در آن وجود دارد که قابل توجه است. سانگ یانگ تیوولی با یک موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری بنزینی که به تازگی توسعه داده شده، نیرو می‌گیرد. میزان نیروی خروجی این موتور 126 اسب بخار وگشتاوران 157 نیوتن متر می‌باشد. دو نوع گیر بکس شش سرعته اتوماتیک یا دستی هم برای آن ارائه می‌شود. متوسط مصرف سوخت در مدل دنده دستی 8.1 لیتر و در مدل اتوماتیک 8.3 لیتر اعلام شده است.

 طول این خودرو 4195 میلیمتر، عرضش 1795، ارتفاع 1.6 متری و فاصله محوری آن 2.6 متر است و ابعادش باعث می‌شود تا خودروی خانوادگی مناسبی باشد. وزن تیوولی 130 کیلوگرم است . شتاب صفرتا صدش 12 ثانیه می‌شود و در حداکثر سرعت، 170 کیلومتر را در هر ساعت طی می‌کند. یکی از ویژگی‌های متمایز این خودرو داشتن یدک کش 1 تنی است. موتور به‌کار رفته در این مینی کراس، استاندارد یورو6 دارد و در هر صد کیلومتر 6.7 لیتر سوخت مصرف می‌کند.

در داخل کابین، سیستم تهویه دو ناحیه‌ای، دوربین دید عقب، سیستم سرگرمی با نمایشگر لمسی و اتصال بلوتوث و هفت ایربگ، ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ که در چرخ‌های جلو از نوع خنک‌شونده هستند. سیستم ترمز ضد قفل چهارکاناله، سیستم تقسیم الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری، سیستم ضد هرزگردی و سیستم شروع حرکت در سربالایی، نشان از توجه ویژه به این محصول رده پایین سانگ یانگ دارد. به‌دلیل تجهیزات ایمنی مناسبی که در این محصول به‌کار رفته، تیوولی توانسته ۵ ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌یNCAP کره دریافت کند.