خودرو بانک به نقل از اقتصاد آنلاین نوشت، بر اساس قانون مصوب شرکت‌هایی که نمایندگی خودروهای خارجی در ایران را دارند باید نسبت به خودروهایی که توسط سایر واردکنندگان عرضه می‌شوند، خدمات ارائه دهند. در حالی که برخی از این شرکت ها از این فرآیند سر باز می‌زند. با توجه به رشد واردات در سال‌های اخیر، واردکنندگان خودروو از دو سمت دست به وارد کردن خودرو زده اند. از یک سمت نمایندگان رسمی برندهای خارجی و از سمت دیگر واردکندگان متفرقه که به صورت حقیقی و حقوقی و غیرنمایندگی واردات را انجام داده اند. در نتیجه این دوگانگی واردات ، دو نرخی خودروها در بازار خودرو بوجود آمده است. از سوی نمایندگان رسمی خودرو با قیمت بالاتری و از سوی نمایندگان متفرقه قیمت پایین تری عرضه می‌شود. در موتوتل همراه ما باشید.
این گزارش از عدم ارائه سرویس نمایندگان خارجی به سایر خودروهای وارد شده توسط نمایندگان متفرقه پرداخته است و می‌نویسد، نمایندگان رسمی برای کنار زدن رقبای خود از ارائه خدمات به دارندگان این خودروها سرپیچی کرده اند. این اقدام نمایندگان، توسط مسئولان دولتی ناظر در بازار خودرو رصد شده است و درصدد تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو الزام ارائه خدمات توسط نمایندگان رسمی خودروسازان خارجی را پیاده کردند. براساس ماده21 این قانون عرضه‌کنندگان از طریق واسطه خدمات پس ازفروش و نمایندگی‌های خود و همچنین خودروهای وارد شده توسط سایر شرکت‌ها ملزم به ارائه خدمات مطابق با دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند.
این گزارش ضمن هشدار به مصرف‌کنندگانی که با شرایط عدم ارائه خدمات این نمایندگی‌ها می‌توانند نسبت به ارائه شکایت به سازمان‌های صنعت، معدن وتجارت استانی مراجعه کنند و برای شکایت اقدامات لازم را انجام دهند. در پایان، این گزارش از زمان اجرایی شدنن آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو در اوایل سال جاری از سوی معاون اول ریس جمهوری سخن گفته است و این آیین‌نامه را ابلاغ شده و ملزم الاجرا عنوان کرده است.