عجایب صنعت خودرو

این روزها همه‌ی کمپانی های مشهور دنیا در تلاش هستند تا با طراحی خودروهای پرقدرت تر و عجیب تر چه از نظر ظاهری و یا فنی توان خود را به رخ رقبای خود بکشند. اکنون که در قرن بیست و یک هستیم تقریبا بیشتر کشفیات انجام شده است و کمپانی ها مجبور به طراحی های جالب برای جلب توجه هستند. با ما در این مقاله همراه باشید تا نمونه‌هایی از عجایب صنعت خودرو را به شما معرفی کنیم.


1.رینسپید اسکوبا
داشتن خودرویی مریخی اما زمینی را می توانید با رینسپید اسکوبا تجربه کنید. خودروهایی که آدمی همواره داشتنش را آرزو می کرد و آن را جزو دست نیافتنی ها تلقی می کرد. اکنون با این خودرو می توانید چون جیمز باند، هم در خشکی و هم در آب حرکت کنید، بهتر است که به این خودرو بگوییم خودرو دوزیست. طرح اولیه این خودرو دقیقا از فیلم جیمز باند گرفته شده است
.


2.  لامبورگینی کنتاکت دوزیست
لامبورگینی نیز از رقیب خود عقب نمانده و تنها محصول دوزیست خود را وارد بازار کرده است. این خودرو اکنون در
eBay  و با قیمت 27000 دلار در دسترس است. علاقه مندان به خودروهای دوزیست بشتابند.


3.  ترافوجیا ترانزیشن
حتما بسیاری وقت ها زمانی که در ترافیک سنگین بودید آرزو کردید که مانند عمو گجت بتوانید از شر ترافیک طاقت فرسای شامگاهی رهایی یابید. به طور حتم در این شرایط خودرو دوزیست به کارتان نمی آید بلکه در این شرایط بایستی از خودرویی پرنده برای رهایی از ترافیک استفاده کنید. بله این غیرممکن نیز ممکن شده است
.


4.  سوپر باس
روزی روزگاری اتوبوس‌هایی بودند که به عنوان وسیله نقلیه عمومی شناخته می‌شدند. ولی با همکاری یک فضانورد هلندی به نام
Wubbo Ockels و دانشگاه فناوری دلفت، اکنون به یک اتومبیل برقی پرسرعت دسترسی داریم که نه تنها شبیه به یک لیموزین تکامل یافته است، بلکه با سرعت 250 کیلومتر در ساعت قابلیت جابه‌جایی 25 سرنشین را دارد.


5.  مرسدس بنز F015 لوکس
روزی را تصور کنید که از تنش های موجود در محل کار خسته شده اید و فقط آرزوی این را دارید که به سرعت و آرامش به خانه بازگردید و تنها استراحت کنید اما به محض خارج شدن از محل کار به خاطر می-آورید که در مسیر نیز باید کارهایی را انجام دهید. حتما برای همه ما پیش آمده که چنین روزهایی را تجربه کنیم. دیگر خودتان را با چنین آرزویی خسته نکنید چرا که آرزویتان به حقیقت پیوسته است. صندلی های این اتومبیل به صورت گرد چیده شده‌اند به طوری که می‌توانید به راحتی جلسات کاری خود را داخل اتومبیلتان برگزار کنید و یا به همراه دوستان خود به تفریح بپردازید، این اتومبیل می‌تواند به راحتی و بدون اینکه متوجه ترافیک سنگین شوید شما را به مقصدتان برساند
.


6.  پیل P50
معمولا دوچرخه و موتورسیکلت به عنوان وسیله هایی برای دور زدن ترافیک استفاده می شود با این وجود برخی نیز وجود دارند که نمی توانند از آن ها استفاده کنند. بنابراین فکر دیگری برای این افراد شده است. این اتومبیل کوچک در مقایسه با اتومبیل‌های معمول می‌تواند یک فرد بالغ را در خود جای دهد و با سرعت حداکثر 61 کیلومتر در ساعت و وزن 56 کیلوگرم فرد مورد نظر را به راحتی از ترافیک سنگین نجات دهد. این اتومبیل دیگر تولید نمی‌شود، با این حال توانسته است عنوان کوچکترین اتومبیل را به خود اختصاص دهد.


7.  بی‌ام‌ دبلیو جینا
جینا (GINA) مخفف این گروه اسمیGeometry and Functions in ‘N’ Adaptations است. جینا یک کانسپت اسپرت بوده و توسط Chris Bangle طراحی شده است. این اتومبیل در واقع یک هنر به حساب می‌آید و بدنه آن از نوع بافت شیپ شیفتر ساخته شده‌است بافتی که ویژگی ضدآب و در برابر نور خورشید نیز مقاومت دارد.


8.  فولکس واگن XL1
این خودرو از نوع کوپه و هیبریدی است و جزو کم مصرف ترین خودروها به شمار می آید. به گونه ای که توان پیمایش صد کیلومتر تنها با یک لیتر بنزین را دارد. این اتومبیل از یک باتری لیتیوم یونی 5.5 kWh  بهره می برد.


9.  اسپیلینتر
برای ساخت یک بنا همواره گفته می شود که چوب بهترین نوع از مصالح است اما هیچگاه تصور نمی‌کردید که اتومبیلی از جنس چوب ساخته شده باشد، درست است؟ اخیرا اتومبیلی از طرح لامبورگینی ساخته شده که تماما از چوب است. طراح آن
Joe Hammon است. این اتومبیل دارای قدرت موتور 700 اسب‌بخار است و حداکثر سرعت آن به 368 کیلومتر در ساعت می‌رسدحتما با خود فکر می کنید که این طراحی ها تنها منحصر به قرن اخیر است اما باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. در گذشته نیز طراحی هایی برای خاص جلوه کردن خودروها انجام می شد. از این خودروهای لوکس بگذریم و نگاهی به خودروهای عجیب دیگر بیاندازیم. با ما همراه باشید.


10.فولكس واگن 181(Volkswagen 181)
این خودروی چهار در ، شاسی سوسكی مانندی دارد و در آلمان بسیار مورد توجه بوده است به جز ارتش آلمان به عنوان مشتری اصلی این خودرو، دربین میچی های دهه 1970 نیز شهرت بسیاری داشته است.


11.سیتروئن 2سی وی(Citroen 2CV)
سیتروئن 2سی وی(Citroen 2CV)  خودروی مورد علاقه كارشناسان فرانسوی در دهه 1950 و جنگجویان دهه 19800 است. این خودرو كه به حلزون لاغر معروف است سرعت اندكی داشته است، اما ویژگی اصلی آن كه توجه مشتریان را به خود جلب می كند، این است كه همه صندلی هایش خارج می‌شوند و قابلیت تبدیل به لوازم پیك نیك را دارند. همچنین در كل سیستم تعلیق این خودرو فقط دو فنر وجود دارد، كه هركدام در یك طرف خودرو قرار دارد.


12.مینی موك(mini moke)
فایده این خودرو بیشتر از این جهت است که روی آن بنشینند، نه داخل آن. مینی موك خودرویی است كه ارتش انگلیس در دهه  1960 آن را تهیه كرده بود اما چرخ های باریك 10 اینچی آن تسلط راننده را كاهش می داد، بنابراین ارتش انگلیس هیچ استفاده ای از‌آن نكرد و تصمیم گرفت آن را به عامه مردم بفروشد.


13.فلیپر(flipper)
خودرویی فرانسوی که ساخته سال 1978 است، این خودرو عجیب ترین خودروی فرانسوی بوده كه یك موتور 47سی سی دارد و شكل آن مشابه یك چرخ خرید است همچنین یك جفت چرخ خیلی باریك در جلو دارد. این خودرو می تواند 360 درجه دور خود بچرخد. علاوه براین یك شاخص روی داشبورد مسیر چرخ ها را به راننده نشان می دهد، درغیر این صورت راننده ممكن است به هرجا برسد نتواند مسیر خود را به درستی تشخیص دهد.