آغاز به کار مجدد  پژو سیتروئن در هند

گروه پژو سیتروئن با رونمایی یک توافق تولید با یک شرکت خودروسازی هندی، از بازگشت به بازار هند تا سال 2020 خبر داده است. بنا بر این گزارش شرکت خودرو سازی پژو سیتروئن تولید خودرو خود را در هند در سال 1997 متوقف کرده بود. سرمایه‌گذار 107 میلیون دلاری برای از سر گرفتن همکاری با شرکت هندوستانی با نام موتورز برای تولید خودرو در تامیل نادو اعلام آمادگی کرده است. دومین سرمایه گذاری مشترک پژو سیتروئن با شرکت AVTEC خواهد بود که موتور و جعبه دنده برای خودروهای پژو سیتروئن و احتمالا سایر تولیدکنندگان تولید خواهد کرد. مدیرعامل گروه پژو سیتروئن در تازه ترین اظهاراتش از بزرگ بودن عنوان رشد سود جهانی گروه پژو سیتروئن خبر داده است. کارلوس تاوارس، مدیرعامل گروه پژو سیتروئن اظهار کرد این خودروساز فرانسوی بدنبال گسترش حضور در بازار بین‌المللی برای کاهش اتکا به فروش در اروپاست.
لازم به ذکر است که بازار هند از نرخ رشد سریعی برخوردار است و فروش خودرو در این کشور در سال 2016 هفت درصد رشد کرد و به ۲.۹۶ میلیون دستگاه رسید. با این حال  نفوذ در این بازار برای بسیاری از خودروسازان خارجی دشوار بوده است. تلاش اولیه برند پژو به انحلال شرکت هندی با نام  جوینت ونچر هندی در اواخر دهه ۱۹۹۰ اتفاق افتاده است. این گروه خودروسازی از رشد تدریجی سرمایه گذاری بیش از 650 میلیون یورویی سخن گفته است و اعلام کرده در سال 2011 این توافق را داشته است اما از سال بعد به دلیل مشکلات مالی فزاینده این خودروساز غیرفعال شده است. به گفته مدیر عامل گروه پژو سیتروئن :«این گروه تولید سالانه ۱۰ تا۱۵ هزار خودرو را آغاز خواهد کرد و ۱۵۰۰ شغل در کارخانه هندوستان موتورز در چنای ایجاد می کند.»
همچنین این کارخانه مشغول مونتاژ کردن شاسی بلندهای میتسوبیشی است و گفته می‌شود تولید خودروهای پژوسیتروئن در هند به تدریج به ۱۰۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت. برای افزایش نرخ سهام این شرکت در هند نیز باید به برند ارزان قیمت ماروتی سوزوکی که اکنون با ۴۷ درصد سهم بازار، بازار خودروی هند را در دست آورده است، اشاره کرد. از سایر شرکت های خودروسازی که سعی در رقابت با گروه پژو سیتروئن هستند می توان به شرکت رنو با شاسی بلند داستر و مدل کوچکتر کوئید تلاش  اشاره کرده است. هنوز هیچ تصمیمی درباره استراتژی تولید یا حتی برندی که گروه پژو سیتروئن تولید خواهد کرد، گرفته نشده است. گروه پژو سیتروئن حدود ۶۵ میلیون یورو از ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری را تامین خواهد کرد.