بهترین و متفاوت ترین نسخه‌های سفارشی رولزرویس در جهان

 برند بریتانیایی رولزرویس آن‌قدر مشهور و مطرح است که نیازی نیست فعالیت‌های آن را معرفی کنیم. وقتی این کمپانی خودرویی را تولید و عرضه می‌کند، همه‌ی طرفداران خودرو و علاقمندان به این صنعت می‌دانند که این خودرو بهترین کیفیت و امکانات ممکن را در بالاترین کلاس دارد و قیمت بسیار بالا و گران آن هم در راستای لوکس و کامل بودن محصول است. این کمپانی مطرح، با طرح‌های برتر و ایده های اجرایی، و با دریافت دستمزدهای نجومی تمام محصولات را به طور سفارشی تولید می‌کنددر عصر مدرنیته و به طبع آن اشرافی‌گری و در دنیایی که مردم اهمیت زیادی برای ظواهر لوکس ‌زندگی خود قائلند، رولزرویس و کمپانی‌های مشابه، سلیقه‌ی مشتریان را به دست گرفته و سبک زندگی جدیدی ساخته‌اند که برای حفظ سهم این شرکت‌ها در بازار بسیار مفید بوده است. در واقع این شرکت‌ها در کنار خط تولید خود و بازار عام، خودروهای سفارشی، تک و خاصی را تولید می‌کنند که بسیار چشم‌گیر و هیجان‌آورند. در این مقاله چند نمونه از این خودروهای سفارشی و منحصر به فرد این کمپانی را در سال ۲۰۱۶میلادی معرفی و بررسی خواهیم کرد.

رولزرویس فانتوم نسخه‌ی ZENITH
این خودرو با عنوان ZENITH طراحی خاص و سفارشی خود در آخرین سال تولید مدل‌های محبوب و پرفروش فانتوم dreamhead کوپه و فانتوم کوپه به این مجموعه افزوده شد. این یک مدل بسیار زیبا و فشن شده است که تنها ۲۵نسخه از آن تولید و عرضه شد. امکانات رفاهی این خودرو جالب‌توجه و خلاقانه است، مثلا قفسه‌ی مخصوص سرو و نگهداری نوشیدنی‌ها که در صندوق عقب خودرو تعبیه شده است. تودوزی ZENITH بسیار متفاوت است و داخل کابین آن با تکه‌های فلزی و گران‌بها تزئین شده است.

رولزرویس فانتوم مدل PEACE AND GLORY
فانتوم‌ PEACE AND GLORY خودروی سفارشی تک نسخه ساخته شده برای یک ثروتمند ویتنامی است. این مدل با نسخه‌ی معمولی تفاوت‌هایی دارد که بیشتر تغییرات ایجاد شده در داخل کابین‌اند، اما فاصله‌ی بین دو محور در این خودرو به نسبت مدل معمولی بیشتر است. تودوزی داخل این فانتوم به نسبت قبل بسیار جذاب‌تر و متفاوت‌تر است. در قسمت‌های اصلی تریم و تودوزی از چرم قهوه‌ای گوزن و پوست مار استفاده شده است و هم‌چنین از خزی با طرح پوست پلنگ در کنسول مرکزی صندلی‌های عقب استفاده شده که این خودرو را بسیار خاص کرده است. تمامی‌ این تودوزی ها را خیاطان چیره دست، به صورت دست دوز انجام داده‌اند.

رولزرویس فانتوم Drophead کوپه نسخه  BLUE MAGPIE
این مدل به سفارش یکی‌ از مشتریان در تایوان طراحی و تولید شده است‌. رنگ این خودرو رنگ بی‌نظیری است؛ رنگ آبی مخصوصی موسوم به silverlake و همراه با رگه سفید رنگ آندلسی و ترکیب شده با حکاکی‌های ظریف طلا در برخی قسمت‌ها. اسم این خودرو از اسم یک پرنده‌ی خاص (زاغ آبی) که فقط در تایوان زیستگاه دارد، گرفته شده است و در تکیه‌گاه سر (هدرست) به طور سمبلیک تصویری از این پرنده حک شده است.

رولزرویس نسخه‌ی "غروب تا سپیده دم"
زمانی‌که استودیوی اختصاصی رولزرویس در ساحل Porto cervo ایتالیا افتتاح شد، تیم طراح و متخصص این کمپانی از مدل‌های Dawn و Wraith دو نسخه‌ی سفارشی و ویژه تولید کرد. در نسخه‌‌ی سفارشی Dawn تیم‌، رنگ بدنه‌ی خودرو را با الهام از ساحل به رنگ سبزی معروف به Emerald Green درآورد، هم‌چنین فضای داخل خودرو را با طرح‌های مروارید و زمرد مانند تزئین کرد. در نسخه‌ی دیگر،Wraith  از رنگ بدنه‌ی بسیار جذاب نقره‌ای و ترکیبی  premiere و Jubilee  استفاده شده است. در بخش داخلی با هنرنمای رنگ بنفش مخصوص چرم و ابریشمی و چرم گران شترمرغ به روی رودری‌ها و کنسول مرکزی، جذابیت ویژه‌ای می‌بینیم.

 رولزرویس گوست موسیقیایی
این نسخه‌ی ویژه‌ی مدل گوست که در طراحی آن از آهنگسازان بزرگ کلاسیک الهام و الگو گرفته شده است، به سفارش یک نماینده‌ی رسمی این کمپانی در خاورمیانه طراحی و ساخته شده است. طرح موتیف و طرح‌های برگرفته شده از نت‌های موسیقی برای طراحی داخلی و بیرونی مثل تزئینات چوبی کابین، ساعت داشبرد و نمادی که در بخش‌هایی از صندلی‌ها دوخته شده است طراحی مخصوص این خودروست.‌ هم‌چنین در مرکز داشبرد از چوب بلوط برای درج نت‌های قطعه‌ی موسیقی مورد علاقه‌ی مالک خودرو استفاده شده است.

رولزرویس Dawn نسخه‌ی PEBBlE BEACH
یک مشتری ثروتمند رولزرویس در ایالت فلوریدای کشور آمریکا، نسخه‌ی ویژه‌ی این خودرو را بر اساس طرح قایق تفریحی خود سفارش داد. طراحی داخلی و ظاهر این مدل بسیار به طراحی داخلی یک قایق شباهت دارد. خودروی Dawn با تشریفات خاصی در یک نقطه‌ی بکر و دیدنی در کالیفرنیا به مشتری تحویل داده شد که نام مکان وجه تسمیه آن است. جذابیت خاص این خودرو بی‌ربط به ترکیب مشکی یاقوتی و سفید arctic اطراف کاپوت و شیشه جلوی‌ خودرو و هم چنین وجود چوب ساج در داشبرد و صندلی‌های عقب نیست.

رولزرویس Dawn نسخه‌ی FUX BLUE
مایکل فوکس یکی از مطرح‌ترین و بزرگ‌ترین کلکسیونر‌های خودرو در جهان است که از بزرگ‌ترین‌ ثروتمندان آمریکا هم محسوب می‌شود. او به این خودروهای سفارشی و گران‌قیمت هم توجه ویژه‌ای نشان داده است. و در مجموعه‌ی شخصی خود چندین‌ نسخه‌ی سفارشی از خانواده‌ی رولزرویس دارد. یکی از بهترین مدل‌های مربوط به این کمپانی که او در کلکسیون خود دارد، همین مدل FUX BLUE  است که فقط برای او و با رنگ آبی مختص او ساخته شده است. هم‌چنین تریم‌ داخل خودرو بسیار زیبا و کاملا سفید است.