ارزانترین خودروهایی الکتریکی همانند بسیاری از برترین‌ها، مورد توجه مردم است. خودروهای ارزان‌ هم در اروپا از این قاعده مستثنی نیستند. به صورت معمول گران‌قیمت‌ترین خودروها مورد توجه است. اکثراً خودروهای شاسی‌بلند ارزان قیمت و یا خودروهای اسپرت ارزان قیمت جهان مورد توجه هست. در موتوتل همراه ما باشید.
خودروی الکتریکی ارزان قیمت در اروپا که با قیمت 7 هزار یورو در اختیار مشتریان است در این نوشته معرفی می‌شود. با صرف یک قیمت در حدود هزینه 7 هزار یورویی می‌توان یک خودرو رنو فلوئنس ZE کم کارکرد (دست دوم) در اختیار داشت. حتی این خودرو بسیار ارزان قیمت‌تر از یک دستگاه خودروی فولکس واگن گلف هم هست. این در حالی است که دریک جستجوی ساده سریع می‌توان با قیمت حدود 11 هزار یورو به خودرویی مانند مدل‌های دست دوم نیسان لیف دست پیدا کرد.
خودروی رنو فلوئنس   ZEکه خودروی ارزان مورد بحث ما است، یک سیستم محرک الکتریکی 68 اسب بخاری دارد و می‌تواند در عرض 13 الی 14 ثانیه خودروی مد نظر از حالت سکون به حالت سکون به 100 کیلومتر بر ساعت برسد. وزن این خودرو سنگین‌تر از مدل‌های استاندارد رنو فلونس است. وزن این خودرو به علت باتری‌هایی تامین‌کننده انرژی حرکتی موتور الکتریکی سنگین تر شده است. با شرایطی که گفته شده این خودروی ارزان قیمت با حدود 100 کیلومتری با شرایط استاندارد طی کرد.