در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ از تولیدات جدید Honda Acura چند عکس منتشر شد که شروع شایعه‌های پیرامون تولید s2000 بود. و در همان سال و مدت‌ کوتاهی پس از انتشار شایعات چنینی، مدیران شرکت هوندا در مصاحبه‌ای که با مجله‌ی Auto Express داشتند، نوید تولید یک خودرو اسپرت در سال ۲۰۱۸ را دادند. در موتوتل همراه ما باشید.

در ماه جولای ۲۰۱۵ هم، هوندا در Mountain view research Park در کالیفرنیا، عکسی از یک خودرو با طراحی و دیزاین مشابه تصویرهایی که می‌بینید رونمایی کرده بود، که دال دیگری بر تولید نسل جدید S2000 است.
هم‌چنین در مجله‌ی ژاپنی Holiday Auto، در روزهای نزدیک به روز نمایش، یک گزارش مبنی بر لزوم تولید S2000 برای پوشاندن فاصله‌ی S660 و NSX منتشر کرد.
اینطور که به‌نظر می‌آید از این خودرو، سال ۲۰۱۸ و همزمان با جشن تولد ۷۰ سالگی هوندا رونمایی خواهد شد. نکته‌ی جالب توجه اینست که روز رونمایی با بیستمین سالگرد تولید اولین سری S2000 هم‌زمان خواهد شد.
از اخبار اینگونه برمی‌آید که موتور این خودرو  ۲.۰ لیتری و توربوشارژر و مجهز به پیشرانه‌ی Civic Type R است. هم‌چنین گویا سیستم انتقال قدرت S2000 جدید و افسانه‌ای بسیار جالب توجه خواهد بود و شاسی آن نیز «منحصر به‌ فرد» خواهد بود‌.
قلب پر قدرت s2000 جدید موتور بنزینی توربوشارژ است که گویا از سوپر شارژر الکتریکی استفاده می‌کند که این سبب می‌شود در مقایسه‌ی با موتور biturbo معمولی کم مصرف‌تر و بهینه‌تر باشد و با این‌ وجود، عملا تاخیرات توربو حذف خواهد شد.

پیش‌بینی‌ها بر این قرارست که تکنولوژی این خودرو بسیار به سیستم میتسوبیشی شباهت خواهد شد که قدرت کلی آن از ۳۲۰ اسب بخار بیشتر خواهد بود یا در حدود ۲۳۸ کیلووات که با کمک گیربکس هشت سرعته‌ی اتوماتیک دوبل کلاچ به سمت چر‌خ‌های عقب هدایت می‌شود. اما حتی یک کلمه هم درباره‌ی گیربکس دستی و غیر اتوماتیک گفته نشده است و به‌نظر دور از انتظار است که چنین گیربکس دستی‌ای در مدل اسپرت هوندا دیده شود.
گمان برده می‌شود که هوندای اس‌دوهزار در سپتامبر سال ۲۰۱۸ در نمایشگاهی در پاریس و یا مدت کوتاهی پس از آن در نمایشگاه لسآن‌جلس با آستانه‌ی قیمت حدودا 50.000 دلاری ارائه شود.
نسل اول s2000 بسیار چشم‌گیر، چالاک و محبوب نشریات خودرو و طرفداران این کلاس خودرو بود. اما آیا نسل جدید این افسانه‌ی فراموش نشدنی ژاپن را نابود می‌کند یا راه آن را با قدرتی بیش از پیش ادامه می‌دهد؟ باید دید.