مقایسه هوندا CR-V نسل جدید و قدیم 

شرکت خودرو سازی ژاپنی هوندا (Honda) برای سال 2017 میلادی مدل CR-V خود را دچار تغییراتی اساسی نموده و نسل جدید از آن را به بازارهای جهانی ارائه کرده است. در این نوشته قصد داریم تا با بررسی این دو نسل از خودروهای شاسی بلند کاربردی و خانوادگی این خودرو ساز، تفاوت ها و پیشرفت های موجود بین آنها را برای شما معرفی نماییم. البته نمونه ای که در این نوشته به معرفی و بررسی آن پرداختیم، نمونه مخصوص بازار آمریکا بوده ولی بنظر نمی رسد این خودرو با نمونه هایی که به بازار بریتانیا راه پیدا خواهند کرد تفاوت خاص و محسوسی داشته باشد.

طراحی خارجی و بدنه
نسل قدیم و جدید هوندا CR-V در طراحی بدنه از نقاط مشترک زیادی برخوردار هستند. هر دو خودرو از بدنه مرتفعی استفاده کرده و فاصله ی نسبتا زیادی با سطح زمین دارند. در طراحی جلو پنجره هر دو نسل هوندا CR-V از بخش های پلاستیک به رنگ سیاه رنگ و تزئینات پوشیده شده به رنگ کروم استفاده می کنند. چراغ های جلو نیز با وجود تغییرات اعمال شده هنوز ظاهری کشیده دارد. البته جزئیات دچار تغییراتی شده و  دیگر خبری از چراغ های بزرگ روشنایی در روز (Daytime Running Light یا DRL) و قطعات پر تعداد به رنگ کرم نبوده و ظاهر هوندا CR-V نسل جدید چه در بخش جلویی و چه در بخش عقبی حالتی اسپرت تر بخود گرفته است. سقف هوندا CR-V نسل جدید نسبت به نسل موجود در بازار صاف تر بوده و ستون های موجود باریک تر شده اند. این تغییرات موجب این شده که دید راننده نسبت به آنچه در نسل پیشین موجود بود، بیشتر گردد. البته با همه این تغییرات، هنوز فرم و استایل طراحی به یک سبک بوده و تشخیص این دو نسل از هوندا CR-V برای مردم عادی اندکی سخت و زمانبر خواهد بود.

طراحی داخلی و کابین
کابین نسل جدید هوندا CR-V دچار یک بازنگری اساسی شده و نمایی مدرن تر و زیباتر به خود گرفته است. عقربه های پشت آمپر حذف شده و نمایشگر و سیستم اطلاعاتی / سرگرمی (Infotainment) موجود در نسل قبلی با نمونه ای بروزتر و زیباتر و با کنترلرهای کمتر و عملکرد ساده تر جایگزین شده اند. علاوه بر این داشبورد و ادوات موجود در آن به پوشش زیبایی از نمونه های به رنگ چوب پوشیده و تزئین شده اند. کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساخت کابین نسل جدید هوندا CR-V نیز بالاتر رفته و با دقت بیشتری طراحی و ساخته شده اند. فضای موجود برای قرار دادن پاهای سرنشینان صندلی های عقب نیز افزایش پیدا کرده و هوندا CR-V نسل جدید را به یکی از سردمداران این بخش در بین خودروهای موجود در این کلاس بدنه تبدیل کرده است. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، عقربه ها و نشانگرهای موجود در بخش پشت آمپر حذف شده اند و در این بخش از یک صفحه نمایش بزرگ با کیفیت بالا مانند سیستم کابین هدایت مجازی آئودی (Audi Virtual Cockpit) استفاده شده که طراحی بسیار زیبایی داشته و ظاهر آنرا به خودروهای لوکس و پیشرفته نزدیک می نماید و آن را بسیار متفاوت از سیستم اطلاعاتی / سرگرمی موجود در نسل قبلی هوندا CR-V که تنها با سیستم عامل اندروید سازگار بود، می نماید.


موتور و پیشرانه و رانندگی
موتوری که به صورت استاندارد بر روی نمونه های مخصوص بازار آمریکا نصب شده یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری بنزینی است. اما به نظر می رسد موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری بنزینی مجهز به سیستم توربوشارژر در بریتانیا بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و شاهد استفاده گسترده تری از آن باشیم. این موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر همان نمونه ای است که پیشتر در هوندا سیویک (Civic) مورد استفاده قرار گرفته است. این موتور توانایی تولید قدرت مناسبی داشته و نیرویی معادل 190 اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد. موتور دیگری نیز که قابلیت استفاده بر روی هوندا CR-V نسل جدید را داشته، نمونه چهار سیلندر 1.6 لیتری دیزل بوده که توانایی تولید نیرویی برابر با 160 اسب بخار را دارد. این پیشرانه در واقع نمونه ای بهینه سازی شده از موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری دیزل موجود در نسل فعلی این خودرو است.
این خودرو در دو گونه تک دیفرانسیل (FWD) و چهار چرخ متحرک (AWD) قابل سفارش است و قابلیت تجهیز به سیستم انتقال قدرت دستی و یا نه سرعته اتوماتیک را دارد. البته امید است که نمونه های مجهز به گیربکس CVT این خودرو نیز همانند گونه های موجود در نسخه های مخصوص ایالات متحده آمریکا، در بریتانیا نیز عرضه گردد. مدل مجهز به پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری 190 اسب بخاری این خودرو تنها به 7.6 ثانیه نیاز داشته تا از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو توانایی رسیدن به سرعت 160 کیلومتر در ساعت از حالت سکون را در زمانی معادل 21.5  ثانیه دارد. حداکثر سرعت این گونه از هوندا CR-V نیز بر اساس اعلام کارخانه 124 مایل در ساعت (معادل 200 کیلومتر در ساعت) اعلام شده که برای خودرویی در این کلاس بدنه و وزنی در حدود 1600 کیلوگرم رکوردهایی مناسب و قابل قبول خواهند بود.


بازه قیمتی و زمان ارائه به بازار
شرکت هوندا هنوز به صورت رسمی جزئیات و مشخصات این خودرو و همچنین قیمت دقیق آن را برای بازار بریتانیا اعلام نکرده است. اما به نظر می رسد که ویژگی ها و قیمت هوندا CR-V نسل جدید تفاوت چندانی با نمونه های مخصوص بازار ایالات متحده آمریکا نداشته باشد. بر این اساس هوندا CR-V با قیمتی معادل 23.000 پوند (معادل 110 میلیون تومان) در مدل پاپه به بازار عرضه خواهد شد و در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات برچسب قیمتی معادل 37.000 پوند  را بر روی خود خواهد دید. در حال حاضر و با توجه به نزدیک شدن تاریخ ارائه این خودرو به بازار، قیمت مدل های نسل فعلی این خودرو پایین آمده و فروشندگان هوندا CR-V نسل قدیم را با قیمت هایی مناسب و با تخفیف به خریداران عرضه می نمایند. با وجود اینکه این دو نسل از هوندا CR-V تفاوت فاحشی با یکدیگر ندارند، خرید یک نمونه هوندا CR-V نسل قبلی با امکانات پایین تر برای کسانی که علاقه ای با استفاده از این امکانات جدید ندارند، امری قابل قبول و منطقی بنظر می رسد.