بررسی خودروی کیا سول 2017

کیا سول را می‌توان یکی از متفاوت‌ترین خودروهای بازار دانست، کیا مدل 2017 این خودرو را به‌روزرسانی کرده است و دست به تغییراتی در این خودروی متمایز زده است. تغییر در طراحی ظاهری و مهم‌تر از آن ارتقای پیشرانه ی 1.6 لیتری این خودرو را می‌توان مهم‌ترین تغییرات این خودرو در سال 2017 دانست. پیشرانه ی جدیدی که بر روی این خودرو نصب شده است ، قدرت و گشتاور بیشتری برای خودروی سول به ارمغان آورده است. به طوری که این تغییر در هنگام حرکت این خودرو کاملا محسوس است. در این مقاله با یک کیا سول Exclaim مدل 2017 به رنگ خاکستری تیتانیوم آشنا خواهیم شد. پیشرانه ی 1.6 لیتری توروبوی GDI در خودروی سول دارای قدرت 40 اسب بخاری و گشتاوریی 61 نیوتون متری است. ظاهر این خودرو تغییر در چراغ‌ها و مه شکن ها را تجربه کرده است. که به این خودرو گیرایی بیشتری داده است.  2 درگاه شارژ USB و صندلی سرنشین دارای تنظیم 8 جهت ، دیگر ویژگی‌های این خودرو هستندد که باعث راحتی بیشتر سرنشینان می‌شوند.
کیا سول Exclaim 22650 دلار قیمت دارد . این خودرو تریمی خاص و ویژگی‌های اسپرت‌تری دارد که از میان آن‌ها می‌توان به رینگ های  18 اینچی ، تریم بدنه با جزئیات قرمز، جلو پنجره با جزییات کرومی، نشان عقب مخصوص سولل و برای اولین بار اگزوز کرومی اشاره کرد. پوشش چرمی ، استارت دکمه‌ای با کلید هوشمند ، غربیلک فرمان D شکل، سامانه‌ی UVO سازگار با اندروید اتو و اپل کارپلی از امکانات استاندارد این خودرو است. این خودرو دارای پکیج تکنولوزی 3 هزار دلاری کیا است. این پکیج شامل سامانه‌ی ناوبری، مه شکن های ال‌ای‌دی غربیلک های فرمان، و سامانه‌ی پایش نقطه‌ی کور است. امکان سفارش سانروف پانورامیک هم با هزینه‌ی هزار دلاری وجود دارد . قیمت این خودرو با در نظر گرفتن هزینه‌های تحویل به مقصد 27620 دلار است.
اگر سری به داخل کابین خودرو بزنیم شاهد یک طراحی هوشمندانه و شیک هستیم. دوخت‌های سیاه و طلایی رنگ روی صندلی‌ها و همین طور داشبورد و غربیلک فرمان در کنار هم جلوه‌ای بسیار زیبا به این خودرو بخشیده‌اند. صندلی‌های چرمی این خودرو به نحوی طراحی‌شده‌اند که حمایت مناسبی از بدن به عمل بیاورند و راحتی مناسبی برای سرنشینان خود فراهم کنند.  نشان دهنده‌های اسپرت، بلندگوهای گرد بر روی داشبورد، کنترل موجود روی فرمان و کنترل‌های متمرکز روی راننده اشاره کرد. در صندلی‌های عقب خودرو، فضای کافی برای سر و پاهای سرنشینان وجود دارد ، به طوری که هر 2 نفر سرنشین کاملا احساس راحتی کنند.به خاطر بالا بودن پروفایل کلی اتومبیل وارد شدن به کابین و خارج شدن از آن هم برای تمامی افراد_حتی بزرگسالان_ کاملا راحت است. صندلی‌های بخش عقبی خودرو قابلیت تا شدن 40/60 را دارا هستند.
پیشرانه ای با حجم 1.6 لیتر، مسئول ایجاد نیرو در سول Exclaim  مدل 2017 شده است. این پیشرانه قدرتی معادل 201 اسب بخار را ایجاد می کند . این پیشرانه ی توربوشارژ به یک جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته ی دوکلاچه وصل شده است. میزان مصرف سوخت  این خودرو در سیکل ترکیبی 8.4 لیتر عنوان شده است. قبل از تولید کیا سول 2017، بیش‌ترین انتقادات وارده به این خودرو از سوی مشتریان و خبرنگاران مربوط به کم بودن قدرت در این خودرو بوده است ، ولی با آمدن این مدل این حرف و حدیث‌ها پایان یافت و انتظار دوستداران این خودرو برای داشتن یک خودروی قدرتمند پایان یافت. بالا رفتن قدرت سول 2017 به خصوص در مسیرهای بزرگراهی کاملا مشهود است.سول Exclaim نسبت به مدل های قبلی خود اسپرت‌تر هم شده است. راننده‌ی این خودرو در ارتفاع بالایی قرار می‌گیرد و وسعت دیدش نسبت به اطراف هم افزایش می‌یابد.
با این که در حال حاضر بیشتر شرکت‌های خودروسازی به گیربکس‌های CVT روی آورده‌اند اما کمپانی کیا برای سول 2017 یک جعبه‌دنده‌ی 7 سرعته ی 2 کلاچه به‌کاربرده است . البته این جعبه‌دنده به سرعت و نرمی دنده‌ها را تعویضض می‌کند و موجب رضایت کیا از انتخاب خود شده است. وجود این جعبه‌دنده هم چنین شتاب گیری پویا تری برای این خودرو به ارمغان آورده است.سول 2017  Eclaim در هنگام عبور از پیچ‌ها پایدار است و تکان‌های بدنه‌ی این خودروو نیز بسیار بهتر از چیزی است که از یک خودروی بلندقد می‌توان انتظار داشت. سامانه‌ی تعلیق این خودرو سفت است و با سرعت بیشتری نسبت به حد نرمال از پیچ‌ها رد می‌شود. با این خودرو می‌توان در بزرگراه سواری نرمی را تجربهه کرد اما نمی‌توان از سروصدای جاده غافل شد. پیشرانه ی جدید 1.6 لیتری که برای این خودرو در نظر گرفته است باعث ایجاد حس مواجهه با یک خودروی جدید شده است. سول 2017 می‌تواند تمامی نیازهای شهری صاحبان خود را بر طرف کند. داشتن یک کابین جادار و راحت این خودرو را به خودرویی ایده آل برای مسیرهای شهری تبدیل کرده است. سول 2017 در زمینه‌ی هیجان رانندگی در مجموع توانسته نمره‌ی 6.5 را از 10 کسب کند. به طور خلاصه می‌توان نقاط قوت این خودرو را چنین برشمرد: راحتی، کاربرد زیاد و دید بیرونی. در مورد نقاط  ضعف سول 2017 هم می‌توان از مصرف سوخت نسبتا زیاد و صدای جاده سخن گفت.