خودروهایی با درب‌هایی متفاوت!

اکثر خودروهایی که تا کنون دیده‌ایم غالبا درب‌هایشان طراحی یکنواختی داشته و چشمان‌مان به دیدن درب‌های تکراری عادت کرده. در مطلب زیر قصد داریم درباره‌ی خودروهایی صحبت کنیم که طراحی درب‌هایشان منحصر به‌فرد و تاحدی عجیب‌غریب است.


نیسان Vmotion 2.0
در طراحی درب‌های این کانسپت ایده‌ی جدیدی به‌کار گرفته شده و درب‌ها برای بازشدن به محدوده‌ی وسیعی احتیاج دارند چراکه بر خلاف معمول، آنها به طرفین باز می‌شوند و هرکدام تنها یک لولا دارند. ضمن اینکه بازشدن درب‌ها به طرفین سوار و پیاده شدن از آن را بسیار راحت می‌کند.


کونیخزگ رگرا
برای این خودرو گرانقیمت، درب‌هایی چرخشی طراحی شده که باید برای وارد شدن به داخل آن درب‌ها چرخانده شوند تا بازشوند.


IFR Automotive Aspid SS
درب‌های این خودرو اسپانیایی خارق‌العاده قیچی شکل است و بخشی از سقف آن نیز کنار می‌رود.


برتونه آلفارومئو پاندیون
محصول قابل توجه آلفارومئو که در نمایشگاه ژنو 2010 معرفی شده، درب‌های بزرگی دارد که تا بخشی از گلگیر جلو نیز کشیده شده‌اند.


ب ام و Z1
این بی ام و، یکی از تخیلی‌ترین درب‌ها را دارد.درب‌ها طوری ساخته شده که داخل و زیر بدنه پنهان می‌شوند و هنگام رانندگی درب‌ها دیده نمی‌شوند.


هیوندای ولوستر
این هاچبک شرکت هیوندای که طراحی پیچیده‌ای دارد، با درب‌هایش بیشتر سبب شگفتی می‌شود. ولوستر، در سمت چپ یک درب و در سمت راست دو درب دارد.


مینی کلابمن
این مینی بامزه درقسمت عقبی خود دو درب کوچک دارد که از آن استقبال خوبی هم شده.


ساترن SC2
ساترن هم درب‌هایی مشابه مینی کلابمن دارد با این تفاوت که تنها یک درب کوچک سمت راننده تعبیه شده تا دسترسی به صندوق عقب راحت‌تر باشد.


رضوانی بیست آلفا
این آدم آهنی عجیب، درب‌های کشویی دارد که به‌سمت جلو کشیده می‌شوند تا باز شوند.


GT by Citroen Concept
فرق درب‌های این خودرو باسایر درب‌هایی که روبه بالا باز می‌شوند این است که هنگام باز شدن قسمتی از سقف نیز کنار می‌رود تا سوار شدن به آن آسان‌تر شود.


فورد GT40/GT
مدل عجیب این طرح بخشی از سقف را نیز دربرگرفته و حتی درصورتی‌که قد سرنشین بلندتر ازمعمول باشد می‌تواند منجر به آسیب سر شود.


ب ام و Isetta
این خودرو بی ام و به اندازه‌ی کافی عجیب است و درب آن نیز از همان طراحی عجیب تبعیت می‌کند و برای سوارشدن به آن باید درب آن را مانند درب اتاق به کنار بازکنید.


کانسپت لانچیا استراتوس HF Zero
این کانسپت که طرحی مفهومی دارد و در 1970 به نمایش گذاشته شد دربی واقعی ندارد و برای سوار شدن به آن باید شیشه‌ی جلو بازشود.