ویژگی‌های جدید فورد موستانگ 2018

دی ماه امسال شرکت خودروسازی فورد از آخرین نسخه‌ی فورد موستانگ GT رونمایی کرد. این خودرو دارای همان پیشرانه‌ی قبلی 2.3 لیتری 4 سیلندر اکوبوست است و هم چنین این خودرو پیشرانه ای 5 لیتری هشت سیلندر نیز دارد.هدف ما در این مقاله بررسی تغییراتی و بهبودهایی است که بر روی این فورد موستانگ جدید اتفاق افتاده است.

1-نصب کردن سامانه‌ی MagneRide روی تمام مدل‌ها

تا قبل از این می‌توانستید کمک‌فنر و همین طور دامپرهای MagneRide را به صورت سفارشی روی خودروی فورد موستانگ خود داشته باشید اما برای موستانگ‌های جدید GT کمک‌فنر و سیستم تعلیق به صورت استاندارد وجود خواهد داشت که موجب عملکرد بهتر و راحتی بیشتر در این خودرو می‌شود.

2-به‌روزرسانی گیربکس دستی

شرکت فورد برای به‌روزرسانی موستانگ جدید خود، فقط درگیر تغییرات ظاهری نبوده است بلکه تغییرات خود را تا بخش فنی خودرو نیز پیش برده است. به همین دلیل در این خودرو شاهد یک جعبه‌دنده‌ی شش سرعته ی دستی هستیم که بر روی یک پیشرانه ی هشت سیلندری نصب شده است که به چرخ‌دنده‌های سریع تر و سامانه‌ی دریافت نیروی دو کلاچه تجهیز شده است.

3-گیر بکس 10 سرعته ی آپشنال

اولین خودرویی که توانست به گیربکس 10 سرعته ی خودکار مجهز شود فورد اف 150 رپتور 2017 بود؛ اما خبر خوب این است که این سامانه‌ی جدید از حالا به بعد می‌تواند بر روی تمامی مدل‌های خودروی موستانگ فورد به صورت سفارشی نصب گردد. این جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک 10 سرعته می‌تواند جایگزینی عالی برای جعبه‌دنده‌ی 6 سرعته ی خودکار باشد.

4-سامانه‌ی تزریق مستقیم سوخت

فورد برای پیشرانه ی 5 لیتری 8 سیلندر این خودرو یک سامانه‌ی پاشش مستقیم سوخت به داخل سیلندرها در نظر گرفته است. نتیجه‌ی این تزریق مستقیم بالا رفتن قدرت در دورهای بالا و گشتاور به دست آمده در دورهای کمتر و همین طور بهتر شدن مصرف سوخت شده است.

5-یک صدای خاص برای فورد موستانگ جی‌تی

فورد در مدل 2018 موستانگ با به‌کارگیری یک سیستم اگزوز اسپرت همراه با دو خروجی اضافه روی پیشرانه ی پنج لیتری 8 سیلندر توانسته برای این خودرو یک صدای خشن تر و گیراتر تولید کند.

6-قابلیت شخصی سازی بسیار زیاد

در کنار بهتر شدن عملکرد موستانگ در مدل 2018، قابلیت شخصی سازی آن هم ارتقا یافته است. آن طور که شرکت فورد اعلام کرده است، صاحبان این خودروی مدل جدید می‌توانند رینگ‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنند هم چنین امکان انتخاب چندین رنگ جدید و نقاشی کردن با آن‌ها روی بدنه‌ی خودرو فراهم شده است. برای داخل کابین خودرو هم رنگ‌بندی تازه‌ای انتخاب شده است که در هنگام سفارش می رنگ دلخواه را انتخاب کنید.

7-چراغ‌های استاندارد ال‌ای‌دی

قبلا هم این امکان وجود داشت که چراغ‌های ال‌ای‌دی را برای این خودرو در حالت سفارشی روی ماشین قرار بگیرد اما این‌بار کارخانه‌ی فورد چراغ‌های ال‌ای‌دی را برای مدل 2018 به صورت یک گزینه‌ی استاندارد در آورده است.

8-نگاه تهاجمی تر با استفاده از کاپوت پایین تر

پایین تر آوردن کاپوت را می‌توان یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در تغییر قیافه‌ی خودروی موستانگدانست. با پایین تر آمدن کاپوت موتور، موستانگ 2018 دارای حالتی تهاجمی تر و آئرودینامیکی تر شده است.

9-کیلومتر شمار دیجیتال

به‌کارگیری یک صفحه‌ی کیلومتر 12 اینچی دیجیتالی به خودی خود یک اقدام تازه بود اما فورد به همین قانع نشد و امکان تنظیم صفحه کیلومتر اتومبیل را برای این خودرو قرارداد که در آن می‌توان پس زمینه را تغییر رنگ داد و حتی فونت و سایر اطلاعات به نمایش در آمده را به صورت دلخواه تغییر داد.

10-ایمنی فعال

موستانگ 2018 با طیف گسترده‌ای از مشخصه‌های ایمنی قابل سفارش ارائه خواهد شد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:سامانه‌ی هشدار از راه دور، سامانه‌ی اخطار خروج از جاده، سامانه‌ی تشخیص عابر پیاده، سامانه‌ی پیشگیری از برخورد، سامانه‌ی اخطار برخورد از جلو و سامانه ی ترمز اضطراری اتوماتیک.