معرفی خودروی سدان اسپرت اشکودا اکتاویا RS 245
کمپانی اشکودا اخیرا نسخه‌ی فیس‌لیفتی از سدان کامپلکت اکتاویا را رونمایی کرده است که به عنوان یک خودروی خوب شایان توجه بوده است. تنها عاملی که می‌توانست این خودرو را بهتر کند، داشتن قدرت بیشتر بود که در این نسخه‌ی جدید بهبود یافت. اکنون خودروی اشکودا با ارائه‌ی یک مدل اسپرت و قوی تر RS 245 توانسته قدرتمندتر ظاهر شود.مدل اسپرت RS 245 اکتاویا یک خودروی شایسته و تحسین‌برانگیز است به حدی که می‌توان آن را با هاچ‌بک های 2قلوی فولکس‌واگن گلف GTI و یا سدان سئات لئون کوپرا مقایسه کرد.
نسخه‌ی RS خودروی اکتاویا در مدل های قبلی دارای قدرت 220 اسب بخاری بود که با نام RS 230 شناخته می‌شد . اکنون برای نسخه‌ی RS که فیس لیفت شده است شاهد قدرت بیشتری هستیم . این مدل جدید سریع‌ترین و قدرتمندترین اکتوایا در تاریخ است.خودروی اشکودا RS 245 به یک پیشرانه با حجم 2 لیتر مجهز است این پیشرانه ی 4 سیلندری همانی است که در گلف GTI فیس لیفت شده به‌کار رفته است. این پیشرانه می‌تواند در اکتاویا RS 245 به میزان 245 اسب بخار نیرو ایجاد کند. بر این اساس اکتاویا RS 245 از فولکس‌واگن جتا GLI به عنوان نزدیک‌ترین خودروی سدان تعقیب‌کننده‌ی خود به میزان بسیار قوی‌تر است. این نسخه‌ی حدید 15 اسب بخار قوی‌تر است 20 واحد هم در گشتاور پیشی گرفته است و گشتاورش به 370 نیوتون‌متر رسیده است. یک جعبه‌دنده‌ی 6 سرعته نیز به صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب‌شده تا نیروی حاصل از پیشرانه را به چرخ‌ها منتقل کند.
برای این خودرو یک مدل 7 سرعته ی خودکار DSG از نوع دوکلاچه هم قابل سفارش است.خودروی اکتاویا RS 245 در مدل های استیشن، لیفت‌بک و هاچ‌بک به بازارها عرضه می شود.اسکودا برای این خودرو از دیفرانسیل VAQ بهره برده است که برای انتقال بهتر قدرت از چرخ‌ها جلو به آسفالت کمک می‌کند.RS 245 در مدت زمان 6.6 ثانیه می‌تواند از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. این در حالی است که مدل سنگین‌تر استیشن برای این کار به یک دهم ثانیه، زمان بیشتر احتیاج دارد. بیشینه سرعت برای این خودرو به صورت الکترونیکی در 250 کیلومتر بر ساعت قرار داده شده است. ارتفاع RS 245 نسبه به نمونه ی استاندارد 14 میلی‌متر کمتر است . در نسخه‌ی استاندارد خودروی اکتاویا رینگ‌های اسپرت 19 اینچی وجود دارد.خودروی اشکودا اکتاویا مدل RS 245 قرار است در کنار نسخه‌ی اسپرت‌لاین و اسکات کودیاک در ماه مارس در نمایشگاه خودروی ژنو به معرض نمایش گذاشته شود.