پژو 508 و 301 توسط ایکاپ ثبت سفارش شدند

چند روزی است که فهرست ثبت‌سفارش خودروها تغییر کرده و برخی خودروهای جدید به آن اضافه شده است. در جدیدترین تغییرات سایت ثبت سفارش، خودروهای جدیدی از پژو در این فهرست قرار دارند که ایکاپ به‌عنوان نماینده واردات آن معرفی شده است.پژو ۵۰۸ به‌عنوان خودرویی شناخته می‌شود که در این فهرست حضور دارد و احتمالا از چند وقت دیگر پیش‌فروش آن آغاز می‌شود.این خودرو به موتور ۶/۱ لیتری ۱۶۴ اسب‌بخاری مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ‌ترونیک دارد.
۵۰۸ در جرگه لوکس‌ترین خودروهای پژوی فرانسه شناخته می‌شود و از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد.سیستم تهویه مستقل عقب، رادار نقطه کور، تودوزی چرم، دنده پشت فرمان، هدآپ و… به‌عنوان امکانات بارز ۵۰۸ معرفی شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود این خودرو توسط ایکاپ (ایران‌خودرو-پژو) با قیمت احتمالی ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان روانه بازار شود و رقابت خود را با سایر کره‌ای‌ها و فرانسوی‌های هم‌رده در بازار آغاز کند.پژوی دوم که در فهرست خودروهای سواری مجاز برای واردات معرفی شد، ۳۰۱ نام دارد که سدان اقتصادی پژو است.
این خودرو بر مبنای صحبت مدیران ایران‌خودرو و ایکاپ، قرار است در سال ۹۶ به‌صورت تولیدی به بازار عرضه شود و قیمتی حدود ۵۸ تا ۶۵ میلیون تومان داشته باشد.در حال حاضر، گویا ایکاپ قصد دارد این خودرو را در ابتدا با تعداد محدود به صورت سی‌بی‌یو و تمام‌وارداتی نیز به بازار کشور عرضه کند. از طرفی نیز عرضه نسخه وارداتی این خودرو احتمال حضور نسخه فیس‌لیفت ۲۰۱۷ را به قطعیت نزدیک‌تر می‌کند.پژو ۳۰۱ فیس‌لیفت مدل ۲۰۱۷ به موتور ۶/۱ لیتری ۱۱۵ اسب‌بخاری مجهز است و گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ‌ترونیک دارد.
این خودرو به ۴ کیسه هوا، استارت دکمه‌ای، سانروف، تودوزی چرم، سیستم کنترل پایداری، سنسور نور، دی‌لایت، سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور و دوربین عقب و… به‌عنوان امکانات پژو ۳۰۱ شناخته می‌شود.پژو ۵۰۸ و ۳۰۱ تا ۲۸ آذر ۱۳۹۶ مجوز واردات را دارند و طبق قانون، شرکت ایکاپ می‌تواند در ابتدا این دو خودرو را به‌صورت وارداتی به بازار کشور عرضه کند و از سوی دیگر تولید پژو ۲۰۰۸ به‌عنوان یک کراس‌اوور کوچک از اسفندماه به‌صورت رسمی در خط تولید ایکاپ آغاز می‌شود.
در چند روز اخیر شاهد اضافه شدن چند خودرو جدید به لیست ثبت سفارش خودروها بوده‌ایم و تغییراتی در آن ایجاد شده است. خودروهای جدیدی از پژو، درفهرست آخرین به روزرسانی سایت ثبت سفارش وجود دارند که شرکت ایکاپ به نام نماینده واردکننده‌ی آن اعلام شده است.خودرو پژو 508 جزو یکی از خودروهایی است که در لیست این فهرست قرار دارد و در طی روزهای آتی پیش فروش این خودرو شروع می‌گردد.پژو 508 دارای موتور 6.1 لیتری صدوشصت وچهار اسب بخاری است و به گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ ترونیک مجهز است.
خودرو پانصدوهشت از لحاظ امکانات رفاهی درحد عالی و درجه یک می باشد و در گروه خودروهای پژوی مدرن و شیک فرانسه است که میتوان آن را یافت.پژو 508 مجهز به سیستم تهویه جدا در عقب، رادار نقطه کور، دنده پشت فرمان، هدآپ، تودوزی چرم و...است. در آینده ای نه چندان دور خودرو پانصدوهشت به ارزش تخمینی صدوپنجاه تا صدوهفتاد میلیون تومان توسط شرکت ایکاپ (ایران خودرو_پژو) وارد بازار رقابت می‌شود و با خودروهای هم تراز خود درکشورهایی مانند کره و فرانسه به رقابت می‌پردازد.
یکی از پژوهای دیگری که در لیست خودروهای مجاز برای واردات وجود دارد، پژو 301 ، سدان اقتصادی پژو است.پژو 301 طبق سخنان مدیرشرکت ایران خودرو و شرکت ایکاپ درسال 96 تولید و به بازار عرضه می‌گردد و قیمت آن حدودا پنجاه و هشت میلیون تا شصت وپنج میلیون تومان خواهد بود‌.فی الحال، احتمالا شرکت ایکاپ تصمیم دارد که خودرو 301 را با تعداد اندکی به طور سی بی یو و تمام وارداتی به بازار کشور وارد کند. از سوی دیگر باعرضه‌ی نسخه وارداتی خودرو 301 به بازار میتوان گفت که احتمال حضور نسخه فیس لیفت 2017 را قطع به یقین نزدیک و نزدیک‌تر می‌سازد.
خودرو پژو 301 فیس لیفت مدل 2017 دارای موتور 6.1 لیتری 115 اسب بخاری است و مجهز به گیربکس شش سرعته اتوماتیک و تیپ ترونیک است.خودرو 301 دارای استارت دکمه‌ای، دی لایت، چهار کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، دوربین عقب، سنسور نور، سانروف، تودوزی چرم، مانیتور و سیستم تهویه خودکار و.... است و اینها جزو امکانات ویژه این خودرو به شمار می‌رود.نکته قابل توجه اینکه پژوهای 508 و 301 مجوز واردات را تا  بیست وهشتم آذر ماه سال 1396دارند و با توجه به قانون، شرکت ایکاپ در آغاز می‌تواند این دو پژو را در بازار کشور به طور وارداتی عرضه کند و از طرفی درخط تولید شرکت ایکاپ، تولید پژو 2008 به عنوان یک کراس اوور کوچک در اسفند ماه به طور رسمی شروع می‌شود.