جزییات بیشتر از خودروی تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی

خودروی تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی جدید منحصرا برای خریداران اروپایی ساخته شده است و از یک طراحی بهتر و جذاب‌تر هم بهره‌مند است. شرکت تویوتا برای نجات یافتن از انتقادات همیشگی مخاطبان در مورد ظاهر این خودرو، این بار تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند چهره‌ای دل‌نشین‌تر و جذاب‌تر برای خودروی پریوس خود ارائه دهد. با این وجود همیشه نمونه‌های اروپایی خودروی تویوتا پریوس از نمونه‌های بین‌المللی آن جذاب‌تر بوده است.قبل از هر چیز به سراغ سیستم محرک خودروی پریوس پلاگین هیبریدی جدید می‌رویم، چرا که حالا این سیستم به مجموعه باتری‌های 8.8 کیلوواتی تجهیز شده است که مدت زمان مورد نیاز برای شارژ شدن کامل باتری‌های اتومبیل را حدود 3 ساعت کمتر کرده است.
درحالی‌که اگر در کنار این قابلیت جدید از شارژر سریع هم استفاده کنید، زمان لازم برای شارژ شدن باتری‌های خودرو باز هم کاهش می‌یابد و به 2 ساعت می‌رسد و این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به شارژ مجدد به مقدار 50 کیلومتر دیگر هم به رانندگی با ماشینتان ادامه دهید.تویوتا برای این خودرو یک پیشرانه ی 1.8 لیتری با مصرف بنزین قرار داده که از موتور الکتریکی پریوس پلاگین هیبریدی نیز حمایت می‌کند. مجموع قدرت موتورها برابر 120 اسب بخار است که به سمت چرخ‌ها ارسال می‌شود و باعث می‌شود مدت زمان مورد نیاز این خودرو برای شتاب گرفتن از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت، 11.1 ثانیه باشد. بیتش رین سرعت برای تویوتا پریوس هیبریدی هم 160 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.برای تویوتا پریوس 4 حالت انتقال قدرت متفاوت تعبیه شده است. این حالت‌ها شامل حالت  HV، حالت EV، حالت EV درون‌شهری و همین طور یک حالت جدید برای شارژ باتری‌ها است. مدل‌های جدید تویوتا پریوس PHEV هم به 3 حالت عادی، قدرت و سازگار با محیط‌زیست تجهیز شده است.علاوه بر این‌ها، تویوتا دست به یک سری تغییرات دیگر هم در درون این خودرو زده است.
در مقایسه با نمونه‌های بین‌المللی تویوتا پریوس دارای سیستم تعلیق بهینه‌سازی شده با کمک‌فنر و همین طور فنرهای مارپیچی جدید که باعث بالا رفتن کیفیت سواری در این خودرو شده است. هم چنین از یک سیستم تثبیت‌کننده‌ی الکترونیکی هم استفاده شده است که منجر به بهتر شدن عملکرد این خودرو به میزان 13 درصد نسبت به قبل شده است.مهندسان تویوتا برای کم کردن وزن این خودرو از قطعات فیبر کربنی استفاده کرده‌اند. درب عقب خودرو از فیبر کربن تقویت‌شده همراه با پلاستیک CFRP ساخته شده است. این برای نخستین بار است که در صنعت خودروسازی شاهد به‌کارگیری این مواد برای تولید انبوه اتومبیل هستیم.از دیگر امکانات و قابلیت‌های تویوتا پریوس پلاگین هیبریدی می‌توان به سیستم سرگرمی 402 اینچی داشبورد، نمایشگر رنگی بالای سر، شارژ بی‌سیم، سامانه‌ی جدید پارک هوشمند، سیستم تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی پر سرعت و برخی سیستم‌های استاندارد کاربردی در میان خودروها اشاره کرد.