اکثر ما ایرانی‌ها حس نوستالژیکی به رنو5 داریم و این خودرو کوچک و جمع‌و‌جور برای‌مان یادآور خاطرات بسیاریست. تولید این خودرو سال‌هاست که متوقف شده و اگر الان دوست داشته باشید یکی از آنها را داشته باشید به‌سادگی میتوانید با حدود5 میلیون صاحب یک رنو5 شوید. اما امروز قصد داریم رنویی را به شما معرفی کنیم که صاحبانش می‌خواهند آن را به قیمتی بیش از 300میلیون تومان بفروشند.
 پس از اینکه رنو5 در بازارهای جهانی با استقبال خوبی روبه‌رو شد، شرکت خودروسازی رنو بر آن شد تا نسخه‌ای بانام رنو5توربو بسازد و به‌دنبال آن نیز نمونه‌ای جالب‌تر با نام رنو5توربو2 معرفی شد که ظاهری اسپرت و موتور توربوشارژر قوی‌تری داشت. تعداد تولید این نمونه محدود بود و تنها 3200 دستگاه از آن به‌فروش رسید و به‌خاطر همین ویژگی‌ها اکنون شاهد قیمت‌گذاری 100هزاردلاری یکی از نمونه‌های آن هستیم.
 RM ساتبی که از بزرگ‌ترین برگزارکننده‌های مزایده‌های گوناگون است، به‌تازگی این رنو را ثبت کرده که مطابق نظر کارشناسان بین 81 الی 102هزاردلار به‌فروش خواهد رفت.

این خودرو که قرار است در هشتم فوریه امسال به مزایده گذاشته شود، از مدل‌های کم کارکرد رنو 5 توربو 2 است و در طول زندگی تقریبا 34 ساله خود از سال 1983 میلادی تاکنون، تنها مسافتی حدودا 5964 کیلومتر را طی کرده است.
هم‌چنین باید اشاره کنیم که موتور رنو5توربو2 چهارسیلندر 1.4 لیتری می‌باشد و دارای سیستم تزریق سوخت مکانیکی K-Jetronic شرکت بوش و همینطور توربوشارژر Garrett T3 است که می‌تواند حداکثر قدرتی 158 اسب بخاری از این موتور دریافت کند.