مینی‌ون‌ها و استیشن ها رو به زوال هستند و جای آن‌ها را کراس اوورهای جذاب و خشن اندام گرفته‌اند. اما در این میان استیشن هم‌چنان می‌تازد. اوپل قصد دارد با این خودرو جایزه خودروی سال اروپا را به دست آورد. به همین خاطر اینسگنیا تورر را راهی بازار کرده است. این در حالی است سدان گرند اسپرت اینسیگنیا اوپل همین اواخر رو نمایی شده است. و شرکت سازنده قصد دارد یک مدل استیشن از این خودرو را در نمایشگاه ژنو ماه آینده رونمایی کند. قصد ژنرال موتور از ارائه‌ی این مدل گرفتن جایزه‌ی خودروی سال اروپا است. به طوری که جایگاه خود را در سال 2009 بازیابد. در موتوتل همراه ما باشید.
اولین چیزی که در این خودرو چشم‌گیر است داشتن ویژگی‌های مدل سدان در طراحی است. البته سقف اتومبیل کشیده شده و ظاهرا می‌تواند فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان خود قرار دهد. قسمت بار این خودرو دارای ظرفیتی 1640 لیتری است.

اینسگنیا تورر اسپرت جدید از اسلاف خود بزرگتر است و وزن آن به علت استفاده از وارد جدید در آن کم 200 کیلوگرم کمتر شده است.

در زیر این بدنه‌ی زیبا، یک مجموعه‌ی بزرگ از آخرین تکنولوژی‌های روز در کنار هم جمع شده است که موجب فراهم شدن راحتی و ایمنی بیشتر برای اینسیگنیا شده است. اوپل برای این خودرو ویژگی‌های جدیدی ماند نسل جدید چراغ‌های ال‌ای‌دی ماتریس، گرم کن شیشه‌ی جلو، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب و سامانه‌ی کمکی رانندگی در میان خطوط، صفحه نمایش سربالا و صندلی‌های پریمیوم منحصربه‌فرد در نظر گرفته است.

اینسیگنیا با موتورهای توربوشارژی دیزلی و بنزینی تجهیز شده است که با یک گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک هماهنگ می‌شود. بازار هدف اصلی این خودرو، اروپا و برخی کشورهای دیگر است. موتورهای 4 سیلندر و V6 این خودرو می‌توانند توانی معادل 308 اسب بخار را ایجاد کنند.

بازارهای هدف این خودرو بازار کشور چین و چندین کشور اروپایی خواهد بود.